Putovní pohár hejtmana Pardubického kraje 2015 patří děvčatům T.J. Sokola Česká Třebová II

Letošní turnaj o Pohár hejtmana Pardubického kraje provázel nebývalý zájem jednotlivých oddílů. Ve třech skupinách bojovalo o postup do finále celkem 18 družstev. Naše děvčata postoupila s přehledem ze skupiny ve Slatiňanech do semifinále ve Chvaleticích, kde se kvalifikovala druhým místem do finále dne 22. 3. 2015, které se konalo opět v krásné hale ve Chvaleticích.  

 

TJ Sokol Nasavrky -  T.J. Sokol Česká Třebová II.                      0:2 (32:50)
V základní sestavě Dvořáková, Horáčková, Kopečná, Bezperátová, Drymlová, Voclová a libero Sýkorová jsme nastoupili do prvního utkání a soupeřkám nedaly nejmenší šanci na zvrat v utkání. V průběhu utkání dostala šanci i Vašinová a nezklamala.
TJ Žichlínek -  T.J. Sokol Česká Třebová II.                                 0:2 (35:50)
Podobný průběh jako předchozí utkání, rychlý náskok hned od začátku setů a v pohodě dohrané jeho koncovky.
 
T.J. Sokol Česká Třebová II. – TJ Sokol Slatiňany                       2:0 (50:35)
Boj o výhru v tomto utkání byl větší než napovídá výsledek, ale větší zkušenost našich hráček rozhodla i  toto utkání v náš prospěch.
 
Hvězda SKP Pardubice -  T.J. Sokol Česká Třebová II.                                      1:2 (60:65)
Finále celého turnaje a i nejtěžší soupeř. V prvním setu opět vybraná chvilka nepozornosti v koncovce setu a ztracené vedení a nakonec i celý set. Začátek druhého setu opět patřil soupeři a už se zdálo, že i celý zápas. Ovšem v tuto chvíli začala děvčata příkladně bojovat, podařilo se jim v obraně chytit několik zdánlivě ztracených míčů, které zakončila a nakonec se jim podařilo druhý set otočit a vyhrát. Ve zkráceném setu si již začátek pohlídala a nakonec jim odměnou byla výhra v tomto střetnutí a tím i celého turnaje Pardubického kraje.  
Konec sezony nás zastihl konečně v plné sestavě, když se uzdravily některé dlouhodobě uzdravené hráčky. Obranu dirigovala s přehledem libero Sýkorová, během roku se jí podařilo svůj výkon stabilizovat a odvádí výbornou obrannou hru. Blokařky v útoku odehrály několik důležitých míčů. Svůj sezonní vzestup potvrdila Bezperátová, Kopečná po dlouhém výpadku se začíná dostávat do své bývalé formy. Velké zlepšení je vidět i na nahrávačce Dvořákové, která je schopna nahrát míče, ze kterých těžily všechny hráčky na hřišti. Většina útoků smečařek končila v poli soupeřek i tady byla jasná naše kvalita. Výborně zahrála na netradičním postu Horáčková, která pestrostí útoku nedala soupeřkám šanci. Výborně ji doplnily svým výkonem Drymlová i Voclová, která byla vyhlášena nejlepší hráčkou turnaje.
 
Za Českou Třebovou hráli:
Klára Dvořáková, Linda Horáčková, Kristýna Kopečná, Radka Voclová, Dominika Vašinová, Martina Drymlová, Míša Sýkorová, Denisa Bezperátová.
Trenér: Martin Knížek