Co pro vás připravila knihovna na březen

Březen - měsíc čtenářů 2015


NOVINKA - půjčujeme e-knihy

Půjčování elektronických knih je poskytováno se spolupráci s eReading.cz. E-knihy si můžete půjčit přes katalog knihovny. Služba je poskytována zdarma, ale pouze registrovaným čtenářům s platnou registrací. E-knihy lze číst na čtečkách eReading.cz, telefonech a tabletech s operačními systémy Android a iOS pomocí aplikace eReading.cz. Délka výpůjčky je 21 dní, po uplynutí této doby se e-kniha automaticky smaže, výpůjční lhůtu není možné zkrátit ani prodloužit. Více informaci na webu nebo na: michal.denar@ceska-trebova.cz

 

NOVINKA - Zákony online

V našem katalogu najdete konsolidovaná znění všech platných zákonů ČR ve spolupráci s zakonyprolidi.cz
Školení - základy internetu a práce na počítači
Každé pondělí a středu od 9 do 11 hod. bude probíhat školení pro začátečníky. Zájemci hlaste se na: zdenek.lenicek@ceska-trebova.cz nebo na půjčovně pro dospělé čtenáře.
 
3. března od 16 hodin, dětské oddělení
Matyldino pohádkohraní
Ahoj holky a kluci, zveme vás na "Matyldino pohádkohraní", které si můžete s ostatními dětskými kamarády užít na dětském oddělení knihovny.  Bude zde probíhat literární, výtvarná a pohybová aktivita, při které si užijete i trochu legrace, zamlsáte si a dozvíte se něco nového… :-) Vstupné dobrovolné.
 
3. března od 9:30 hodin, dětské oddělení
Knižní klubíčko aneb od leporela k Dostojevskému
Povídání o knížkách pro děti a jejich mámy aneb od leporela k Dostojevskému, pravidelné setkávání (maminek) nad knížkami pro děti od plínek po druhý školy stupínek, tipy a triky, co číst, jak číst, kdy číst a kolik toho přitom sníst, společně zjistíme, jaké knížky čteme dětem rádi a jaké jsou fuj a e-e, KÁVA A ČAJ BUDE!!! Vstupné dobrovolné.
 
9. března od 17 hodin, dospělé oddělení
David Jan Žák: Návrat krále Šumavy
Český básník, spisovatel a novinář. Pozornost vzbudil jeho román Návrat krále Šumavy, který se stal předobrazem Krále Šumavy, vychází z jeho vlastních vzpomínek a svědectví pamětníků. Jedná se o dosud nejrozsáhlejší literární rekonstrukci příběhu muže, který po válce nejprve pomáhal chránit hranici v policejní uniformě tehdejšího Sboru národní bezpečnosti. Kniha zachycuje nejen výjimečný lidský osud, ale rovněž dramatické události spojené se vznikem nechvalně známé železné opony.
Přijďte se poslechnout výjimečný příběh o nepolapitelném převaděči Josefu Hasilovi. Vstupné dobrovolné.
 
11. března od 17 hodin, dětské oddělení
Knihožrouti! Pozor! Pozor! V knihovně se objevili KNIHOŽROUTI!
Milují knihy a tahle vášeň je velmi nakažlivá! Mezi varovné příznaky onemocnění patří: láska ke knihám a k čtení. Pokud na sobě tyto příznaky pozorujete, přijďte k nám. Každou druhou středu v měsíci. Pro děti 6 - 11 let. Knihožroutským světem vás provede Lenka Špaisová. Vstup zdarma. Další dny se uvidíme: 8. 4., 13.5.
 
23. března od 19 hodin, dospělé oddělení
Blanka Kostřicová: Literární večer
Druhé čtení Třebovských povídek s komentářem Jana Balabána, spoluúčinkuje Josef Jan Kopecký.
 
Noc s Andersenem 27. od 18 hod. - 28. 3. 8:30 hod. (nocování v knihovně) - registrace začíná!
Každoroční nocování dětských čtenářů v Městské knihovně. Určeno pro děti 1. -5. třída, bližší informace a přihlášky v půjčovně dětského oddělení. Nutná registrace předem. Přednost mají děti, které se této akce ještě neúčastnily. Uzávěrka přihlášek 12. března.  Vstupné 180,-Kč.
 
Upozornění: v pondělí 9. 3. bude dospělé oddělení otevřeno do 17 hodin z důvodu konání besedy. V pátek 27. 3. bude knihovna otevřena do 17 hodin a v sobotu 28.3 bude zavřeno z důvodu Nocování dětí v knihovně.
 
Připravujeme na duben: Arnošt Vašíček: Tajuplné objevy a jiné záhady II., 23. dubna od 17 hodin.