(dohrávka)
FK Česká Třebová – Ústí n. Orlicí          0:1 (0:0)
branka:     86.     -     0 : 1     Coufal
Sestava: Bárta – Kubásek, Ptáček, Strnad, Novotný – Kopecký, Zahálka – Nespěšný (89. Rataj), Urbanec (71. Borek), Grepl (78. Čikl) – Pešek (62. Abt)
Pěkné počasí přilákalo do ochozů početnou diváckou návštěvu, která byla svědky vyrovnaného utkání s několika šancemi na obou stranách. Odložené a očekávané derby rozhodli ve svůj prospěch hosté v závěru zápasu. Ve 13. min. se do šance dostal Nespěšný, ale dorážku likviduje hostující gólman Krátký. K prvnímu ohrožení domácí branky došlo v 19. min., ale ošemetnou situaci Bárta vyřešil. O minutu později umístil míč do sítě Souček, ale pro předchozí ofsajd gól neplatil. V závěru první půle byly střely z dálky na obou stranách nepřesné. V 51. min. na centrovaný míč těsně nedosáhl skluzem Falta. V 53. min. vyzkoušel Ptáček pozornost Krátkého, který míč vyrazil na rohový kop. Tento zákrok zopakoval v 67. min. po průniku a zakončení Grepla. Zlomový okamžik zápasu přinesla 72. min.. Kubásek zatáhl míč po pravé straně, centrem našel hlavu Borka, který chvíli předtím střídal, ale Krátký vytáhl zákrok zápasu a tým podržel. V 78. min. se v šanci ocitl Falta, ale mířil vedle tyče. O vítězství Ústí rozhodla 86. min.. Na lobovaný míč za obranu naběhl Coufal a míč v bezprostřední blízkosti branky trefil přesně k zadní tyči – 0:1. V závěru to zkoušel Borek, ale z velkého vápna branku přestřelil.

Divize C – 23. kolo – sobota 25.4.2015
Vysoké Mýto - FK Česká Třebová 3:2 (2:1)
branky:     28.     -     0 : 1     Grepl
                   31.     -     1 : 1
                   45.     -     2 : 1
                   69.     -     3 : 1
                   90.     -     3 : 2     Ptáček
sestava: Hejl – Novotný, Ptáček, Švec, Rataj – Nágl, Zahálka – Nespěšný (81. Abt), Kopecký (81. Borek), Urbanec (66. Čikl) – Grepl
V 6. min. byl Urbancův odkop zblokován, míč se dostal k Malinskému, který tutovku spálil. V 11. min. Nágl sklepl hlavou na Švece, ale střela mířila nad branku. Ve 22. min. Nespěšný mířil hodně nepřesně a na druhé straně ho o dvě minuty později napodobil Konečný. Jak se později ukázalo, ten se pouze zastřeloval. Ve 28. min. zahrával Kopecký z pravé strany trestný kop, v pokutovém území se důrazem prosadil Novotný a míč z těžkého úhlu zády k brance dokázal nůžkami dostat do sítě Grepl – 0:1. Neradovali jsme se dlouho, pouze tři minuty. Novotný zbytečně chyboval u brankové čáry při vyvážení míče a problém řešil faulem. Po standardce se míč dostal za vápnem ke Konečnému a pumelicí pod břevno nedal Hejlovi šanci – 1:1. Ve 39. min. mohl Novotný chybu napravit, ale hlavičku ve vyložené pozici po rohovém kopu do sítě umístit nedokázal. V poslední minutě první půle vyvážel míč Urbanec, míč se mu nešťastně odrazil na ruku a následoval trestný kop. Míč si postavil Konečný a Hejl byl opět bez šance – 2:1. V 50. min. zachytil odražený míč velice aktivní Zahálka, potáhl míč po levé straně, ale nabíhajícímu Greplovi chyběli na přední tyči centimetry. V 69. min. propadli při bránění oba naši stopeři a Štěpánek postupoval sám na branku. Hejla se zbavil kličkou a pohodlně zasunul do prázdné branky – 3:1. V 70. min. střílel v pozici sedícího střelce Grepl, ale míč trefil hráče na brankové čáře. V 82. min. domácí v šanci naši branku přelobovali. V poslední minutě se prosadil hlavou Ptáček po přesném centru Zahálky – 3:2. Na víc už nám čas nezbyl.

„B“ mužstvo
26. 4. 2015 -  19. kolo    1. A třída
FK Česká Třebová „B“ – TJ Luže                   3:0   (3:0)
Sestava: Hotmar – Kubásek, Keprt, Švec, Bárta - Nešický, Urbanec R., Macko – Urbanec P., Král  Střídání: 39´ Rufer za Keprta, 57´ Plačko za Urbance P. 65´ Vyhnánek za Nešického, 75´ Kovář za Bártu
 4´ Urbanec R. střílí a jeho střelu kryje hostující brankář
10´ Nešický vybojuje míč, který se dostává k Abtovi - 1:0
16´ Po chybě domácích Urbanec P. přihrává Abtovi, který zvyšuje na 2:0
19´ Po individuální akci Macka se ke střele dostává Král, ale míří přímo do brankáře
20´ Závar před hostující brankou, kdy brankář vyráží a Nešický zakončuje vedle
25´ Krásná kombinace na pravé straně a centr Urbance P., přesně nachází Abta, který ve vyložené pozici přestřeluje bránu!!!
29´ Po rohu hostí a závaru před naší bránou Hotmar vyráží na další roh
32´ Po rohu Keprt sklepává na Abta, který opět z dobré pozice přestřeluje
36´ Po chybě hostující obrany střílí Urbanec R. a jeho tečovaná střela končí za zády brankáře 3:0
42´ Další šance hostů, kdy kolmice mezi stopery a následné zakončení likviduje Hotmar
47´ Dlouhý míč, který propadá mezi hostujícími obránci a Král v dobré pozici střílí nad bránu
56´ Soupeř z velkého vápna nikým neatakovaný střílí!!! a Hotmar vyráží
78´ Dlouhý nákop Urbance R. sklepává Macko na Abta, který ani nadvakrát nepřekonává hostujícího brankáře
80´ Po chybě a propadnutém balonu za obranu, dnešního dne výborný Hotmar zachraňuje čisté konto.

Dorost
datum: 25.04.2015, mistrovské utkání v Hlušicích u Nového Bydžova
Sestava: Lukáš – Broulík, Kulhavý, Kovář, Gregor – Pitra, Ezr, Nešický, Stolín (72´ Večeřa) – Trčka, Motl (72´ Jakš)
Branka: Nešický
RMSK Cidlina – FK Česká Třebová      5  :  1 (3 : 1)
Hodnocení trenérského týmu:
V dalším kole Východočeského přeboru dorostu náš tým zajížděl do Hlušic, kde se střetl s  týmem dorostu RMSK Cidlina z Nového Bydžova, který v loňské sezóně hrál Českou ligu dorostu. Domácí tým byl jasným favoritem v utkání a my jsme do Hlušic jeli s cílem uhrát co nejlepší výsledek. Od první minuty však nebylo pochyb o vítězi tohoto zápasu. Nutno však říci, že třetina našich hráčů k této situaci přispěla velkou mírou svým zcela odevzdaným výkonem. Někteří hráči si musí především uvědomit, že proti takovému týmu jako v tomto utkání se nedá hrát pouze na „půl plynu“. Nehledě k tomu, že pro některé hráče znamená plnění základních pokynů trenéra doslova nadlidský úkol.
Obraz o soustředěnosti a nasazení našich některých hráčů nám ukázaly již první vteřiny utkání, kdy na nakopnutý míč za naši obranu si naběhl domácí útočník a přeloboval vyběhnutého brankáře Lukáše - 1:0. Po 10-ti minutách hry pohotově vyrovnal Nešický na 1:1. Dvě hrubé individuální chyby však domácí s přehledem využili k úpravě stavu 3:1 ve svůj prospěch. Ani druhý poločas obraz hry nezměnil a domácí postupně navýšili své vedení na konečných 5:1.
Náš tým v tomto utkání jako celek jednoznačně zklamal a vítězství domácímu týmu velice usnadnil. Vysoká prohra je zcela zasloužená a mohla být klidně i vyšší. Josef Strnad

Sestava:
Hýbl V. – Řehoř (40´Glaser), Herclík, Deml, Hýbl L. (51´Fohl) – Klumpar, Borek, Jiřánek, Křepela (60´Cejnar) – Flídr, Fric

Sestava:
Mikulka Vojtěch, Rybka A. Cecil, Hýbl Miloslav, Bezdíček Adam, Synek František, Vašata Jakub, Farago Jan, Mísař Adam, Kameník Ondřej, Krása Matěj

Branky : 6x Šmíd, Linhart
Na domácím turnaji jsme hned v prvním utkání narazili na těžkého soupeře z Pardubic. O průběhu zápasu rozhodl fakt, že kluci často ztráceli míče díky nekvalitnímu prvnímu doteku. Tím se náš soupeř dostával do tlaku a jen bezchybný výkon našeho brankáře nás dlouho držel ve hře o vítězství. Bohužel ani on jedné brance v naši síti zamezit nemohl a tak jsme prohráli nejtěsnějším možným způsobem 0:1. V druhém utkání kluci narazili na o rok mladší soupeře z Hlinska, kteří na turnaji zaskakovali za výběr ročníku 2004. Úvod zápasu jsme zvládli skvěle a za tři minuty vedli 2:0. To naše hráče absolutně uspokojilo a soupeř ještě do poločasu výsledek úplně otočil. Po důraznější domluvě kluci v druhé půli znovu přidali na tempu a v zápase plném obratů zvítězili 6:4. Poslední utkání proti Lanškrounu jsme měli celou dobu pod kontrolou. Kluci předvedli několik kombinací na jeden či dva doteky a z mnoha šancí vytěžili sedm branek. S výkony našeho týmu můžeme být vcelku spokojeni, hned několik hráčů prokázalo vzestup formy z halové části sezony. Varováním však zůstává první polovina zápasu s Hlinskem, kdy naše hra postrádala nasazení a hlavně radost ze hry. Doufejme, že si z toho hráči vzali ponaučení, příště už by se nám takové zaváhání v zápase nemuselo vyplatit

Starší přípravka „B“
26.4.2015 – Česká Třebová – Turnaj krajské miniligy
Sestava: Matouš Jelínek – Jiří Petráň, Josef Pokorný, David Řehoř, Petr Bašík, Filip Ptáček, Jan Tulis, Denis Barbořák, Dominik Navrátil, Sebastian Svojanovský
Výsledky:
FK Česká Třebová – Pardubice A             0 : 6 ( 0 : 2 )
V prvním utkání jsme narazili na favorizovaný celek Pardubic, který svojí úlohu favorita splnil a jednoznačně zvítězil. Chlapci podali zbytečně ustrašený výkon, ale je pravda, že kvalita o rok staršího soupeře jim toho moc nedovolila.

FK Česká Třebová – Hlinsko                     2 : 1 ( 0 : 1 )
branky: Barbořák, Bašík
V dalším utkání jsme narazili na silný celek Hlinska. V prvním poločase byl zápas vyrovnaný, ale ve druhém byla jen otázka času, kdy chlapci vývoj zápasu otočí, což se i stalo a to jsme ještě několik vyložených šancí neproměnili. Zasloužené vítězství.

FK Česká Třebová – Lanškroun               5 : 1 ( 2 : 0 )
branky: Tulis 2x, Navrátil, Barbořák, Ptáček
V posledním duelu jsme narazili na tradičního soupeře ze sousedního Lanškrouna. V tomto zápase chlapci nic neponechali náhodě a již od začátku soupeře přehráli a zaslouženě zvítězili.

Závěrečné hodnocení je poměrně pozitivní, ačkoliv ne všechny momenty, které chlapci předvedli, byli nejlepší, přesto ukázali vůli po vítězství a bojovnost. Samozřejmě, že se ukázali i určité nedostatky, ale alespoň máme podněty k další práci.