Přednáška MuDr. Tomáše Lebenharta potřetí                    

V sobotu 21. 3. 2015 uspořádala SK Geodézie Česká Třebová (Michal Kadlec) spolu s ROSA rodinné centrum přednášku MUDr. Tomáš Lebenharta (TL), již po třetí. K plánování této přednášky došlo již při předchozí návštěvě MUDr. Lebenharta v říjnu 2014.
Při hledání konkrétního termínu přednášky byla limitující dubnová návštěva MUDr. Lebenharta na Srí Lance a pak březnový úplněk, kdy MUDr. Lebenhart při úplňku tlumí své aktivity. Pro záznam této přednášky jsme tentokrát zvolili kvalitnější záznam zvuku, tak to snad bude na záznamu znát.
Program návštěvy MUDr. Lebenharta byl tentokrát zase trochu jiný, než při minulých návštěvách. Páteční příjezd v odpoledních hodinách, přesun do hotelu s návštěvou jídelny zdravé výživy. Krátký odpočinek a přesun do Čisté ke Zběhlíkovi. Kuchyň výborná, obsluha milá a přesná a tak vychutnáváme skopové maso s bramborovými knedlíky a špenátem. Dvouletý Pepík, dvouměsíční Jindra a náš nejstarší Honza předvádějí úžasné vzorné chování a tak hodně povídáme a vyzvídáme.
 Po návratu do Č. Třebové z večeře zveme MUDr. Lebenharta na krátkou návštěvu k nám domů. Už jen krátkým rozhovorem zakončujeme krásné odpoledne a při slovech unaveného a odevzdaného TL “ tak mě prosím tě někam odvez.“ odjíždíme na hotel.
Ráno je sraz v 9.00 hod v Malé Scéně, kde je přednáška. Připravili jsme si na návštěvníky dvě překvapení. Jedno vymyslel TL, to ale později, a druhé jsme si vymysleli s Hankou a Verčou, sluníčky z Oázy zdraví. Nachystali jsme dobroty z Oázy, takže se návštěvníci mohli seznámit s produkty z Oázy a také ochutnat filtrovanou ionizovanou vodu. Sál se zaplnil do posledního místečka.
Druhé překvapení pro posluchače vymyslel TL, dal mi možnost promluvit k posluchačům  a sdělit můj pohled na svět. V přednášce se TL zabýval tématem radikální péče o své zdraví, autopatií a dalšími tématy, jak se můžeme postarat o své zdraví.
Poměrně velká část přednášky byla věnována dotazům, takže přednáška trvala skoro 3 hodiny. Po přednášce balíme TL výslužku na cestu-pudinkový VS dezert se švestkami. Trochu se zdráhá, protože co prý s tím bude dělat, tak mu radím, rozdej to svým milým. Z Malé scény odjíždíme k nám domů na oběd, který si všichni v klidné pohodě vychutnáváme a v 15.00 hod jsme na nádraží a čekáme na vlak. Loučíme se a nedomlouváme další přednášku, ale je nám oběma jasné, že když Vesmír dá, tak se na podzim zase uvidíme.
Tomáš vyzvídá, co mám v plánu ohledně dalších přednášek. Jeden nedostupný tip mu sděluji. Sám mi potvrzuje, že to bude těžké, najít termín s tím mým tipem. Ale uvidíme. Lákám dvě své kamarádky. Jedna s tématem na parazity v lidském těle, už měla přijet v roce 2014, ale letos to snad dopadne, a druhé téma by bylo trochu cestopisně-duchovní (Nepál, Indie, Budhismus). Uvidíme.
PS. Dezertíky spapaly lékárnice z lékárny U Klatovské madony, a tak si pochutnaly, že TL hned posílaly do ČT na přednášku.