„A“ MUŽSTVO  Divize C – 25. kolo – 9.5.2015
FK Česká Třebová – Dvůr Králové n.L.         2:0 (0:0)
 branky:     70.     -     1 : 0     Pešek
                   89.     -     2 : 0     Ptáček
sestava: Hejl – Abt, Ptáček, Strnad, Rataj – Kopecký, Nágl – Nespěšný (75. Urbanec), Zahálka (85. Borek), Grepl – Novotný (40. Pešek)

O vítězství jsme v bojovném a zajímavém utkání rozhodli v závěrečné dvacetiminutovce. V 9. min. se v souboji se Strnadem prosadil hostující Ujec, ocitl se sám před Hejlem, ale mířil vedle branky. Pak jsme převzali iniciativu, ale brankovou příležitost jsme si vypracovat nedokázali. Až ve 26. min. nasadil Rataj k sólu, na jehož konci střela těsně minula pravou tyč. V závěrečné fázi prvního poločasu velice aktivní Hruška čtyřikrát nebezpečně ohrozil Hejlovu svatyni. V poslední minutě Nespěšný chytře přelstil Tomše, ten ho těsně před pokutovým územím fauloval, ale z výhodné standardky jsme bohužel nic nevytěžili. Závěrečná půlhodina zápasu byla v režii agilního Peška, který využíval defenzivních okének útočících hostí ve snaze vyrovnat. V 63. min. přesprintoval bránícího Kruliše, ale na důraznější koncovku mu síly nezbyly. V 70. min. centroval Abt, míč hlavou přizvedl Ptáček na Peška, který prostřelil gólmana – 1:0. V 79. min. prudce střílí vedle branky. V 82. min. Kopecký ideálně vyslal do brejku Zahálku, ale gólman ho vychytal. K definitivnímu tříbodovému rozuzlení došlo v předposlední minutě hry. Grepl vyslal k ataku na levém křídle Peška, který přesně ve vápně našel nabíhajícího Ptáčka. Pro něho byla dorážka lahůdkou – 2:0.

„B“ MUŽSTVO Neděle 10.5.2015, 1.A třída
FK Česká Třebová B – FC Hlinsko B        2 : 1  (1:0)
Branky: Strnad, Urbanec R.
Sestava: Bárta J. – Bárta L., Švec, Voleský (72´Popelka), Plačko (65´Kovář), Strnad (46´Rataj), Nešický, Macko, Král, Vyhnánek (60´Vencl), Urbanec R.
4.min.  Král po sólové akci prošel do vápna, ale jeho střela šla pouze do boční sítě
10.       Vyhnánkův pokus šel do středu branky
12.       Urbancova střela mimo
19.       po rohu Macka si hosté hlavou málem dali vlastní branku
20.       rohový kop Vyhnánka soupeř odvrací na vápno k Mackovi, jehož střela míjí šibenici
33.       standartní situace Macka a Strnad hlavou střílí gól – 1:0
40.       Strnad se probil přes tři hráče, ale jeho pokus končí mimo bránu
49.       hosté vyrovnali po individuální akci na naší pravé straně – 1:1
64.       Macko narazil Ratajovi, jehož přesný centr Nešický na zadní tyči usměrňuje nad
80.       Popelka zachraňuje na brankové čáře
82.       akce po levé straně, centr a odražený míč dostává Urbanec do sítě – 2:1
89.       nebezpečný závar před naší brankou řeší s přehledem Popelka
Proti poslednímu týmu tabulky jsme hráli velmi špatně. Příští sobotu ve Starém Hradišti musíme podat mnohem lepší výkon.

DOROST
Datum: 7.5.2015, mistrovské utkání v České Třebové
Sestava:  Pecháček – Gregor, Popelka, Rataj, Kovář – Nešický, Koutný, Ezr, Stolín – Motl, Trčka (65´ Motl), Lukáš
FK Česká Třebová – Jiskra Hořice                  1 : 0 (1:0)
Hodnocení trenérského týmu:
V odloženém jarním kole Východočeského přeboru dorostu náš tým na svém hřišti přivítal dorostenecký tým z Hořic. Náš tým do utkání s favorizovaným týmem vstoupil velice aktivně a v prvních 20 minutách předvedl velice kvalitní hru. Bohužel jsme z 5-ti gólových šancí vytěžili pouze jednu branku a to v 6. minutě pohotovou střelou Nešického - 1:0. Soupeř sice po uvedených 20-ti minutách hry 1. poločasu převzal iniciativu, ale žádnou gólovou příležitost si nevytvořil. Průběh 2. poločasu se odvíjel v duchu konce 1. poločasu. Soupeř se marně snažil o vyrovnání, jelikož defenzivní činnost našeho týmu v tomto zápase konečně fungovala podle našich představ. Naopak jsme další 2 gólové příležitosti promarnili. I tak jsme utkání dotáhli do vítězného konce. Z pohledu počtu gólových šancí je vítězství našeho týmu asi zasloužené a mohlo být i výraznější. Škoda promarněných šancí v úvodu utkání. Chválím celý tým za zodpovědný kolektivní výkon a nasazení.

Datum: 10.5.2015, mistrovské utkání v Novém Městě nad Metují
SestavaPecháček – Gregor (76´ Řehoř), Popelka, Kovář, Pitra – Trčka, Ezr, Koutný, Stolín (85´ Jakš) – Lukáš, Motl (71´ Křepela)
MFK Nové Město n.M. - FK Česká Třebová   1 : 2 PK (0:1)
Branka:  Motl
V dalším. kole Východočeského přeboru dorostu náš tým zajížděl do Nového Města n.M., kde nám byl soupeřem domácí tým dorostu – sousedem v průběžné tabulce přeboru. Ve vyrovnaném utkání jsme se v 15. minutě prvního poločasu ujali vedení brankou Motla 0:1. Domácí vyrovnali v 60. minutě utkání po rohovém kopu - 1:1. Utkání bylo nadále vyrovnané až do konce. Bohužel pro nás v 70. minutě postupoval Koutný sám na branku soupeře, dokázal přehodit vybíhajícího brankáře, ale míč skončil těsně vedle levé tyče domácí branky. O vítězi utkání tedy rozhodly pokutové kopy, v nichž své umění převedl náš brankář Pecháček, kdy 2 pokusy domácích kryl, jeden skončil na břevně a jeden vysoko nad brankou. Z našich hráčů své pokusy bezpečně proměnili Kovář a Pecháček. Samozřejmě jsme spokojeni se ziskem bodů ze hřiště soupeře. Hra našeho týmu však nebyla vždy ideální. Velké množství pokažených přihrávek a individuální nedostatky při zpracování míče nám v utkání přivodilo nejeden problém v podobě rychlých protiútoků soupeře. Za bojovnost a nasazení je kluky nutno pochválit.                  Jméno zpracovatele:  Josef Strnad

STARŠÍ ŽÁCI Česká Třebová (6.5.2015)

FK Česká Třebová

3-1 (2:0)

Jablonné n. Orlicí

Branky: vlastní, Křepela, Jiřánek  Sestava: Hýbl V. – Řehoř, Jiřánek, Gregor (57´Cejnar), Hýbl L. – Klumpar, Borek, Herclík (36´Fohl), Deml (36´Glaser) – Křepela, Flídr

MLADŠÍ ŽÁCI
Datum: 6.5 2015, Mistrovské utkání v České Třebové – krajský přebor
 Sestava: Daniel Vítek - Tobiáš Gremlica, David Štos, Jakub Pácha, Tomáš Jílek, Šimon Klimek, Filip Neugebauer, Matěj Deml, Matěj Hildebrand, Jakub Sýkora, Marek Hruška
FK ČESKÁ tŘEBOVÁ – JABLONNÉ          7 : 1   ( 2 : 0 )
Branky: Tobiáš Gremlica 3x, Matěj Hildebrand, Matěj Deml 2x, Jakub Pácha
Opět jsme soupeře zatlačily před vlastní bránu a začali s dobýváním. V prvním poločase se nám podařilo vstřelit dvě branky. V druhém, jak soupeři docházely síly, jsme se prosadili ještě pětkrát. Soupeř se skoro na nic nezmohl a tak jsme v pohodě dokráčeli k poslednímu vítězství v základní části.
Teď nás čekají Libchavy, Pardubice B a Přelouč, se kterými se utkáme o 1. – 4. místo.