Výměnné pobyty norských a českých studentů pokračují!

V polovině června přijeli opět do České Třebové studenti z norské partnerské školy. Norská škola sídlí ve městě Prestfoss. Již několik let probíhají výměnné pobyty mezi českotřebovským gymnáziem a partnerskou školou v Prestfossu. Cílem je, aby se studenti setkali s jiným životním stylem, našli si nové přátele, třeba na celý život. Čeští žáci by si měli zdokonalit a procvičit anglický jazyk. 
Norové přijeli do České Třebové ve čtvrtek 11. června a zůstali do pondělí 15. června. První den, tedy v pátek, si prohlédli budovu našeho gymnázia, následovala prohlídka města a poté se zúčastnili společných aktivit s českými studenty. V sobotu společný program pokračoval, včetně výletů do okolí České Třebové. Poslední den odjeli norští studenti do Punkevních jeskyní v Moravském krasu. Večer se vrátili do rodin, kde je čekala poslední společná večeře v Čechách.
A proč poslední společná večeře v Čechách? Protože se čeští studenti vydají za svými novými přáteli do Norska v září 2015, kde spolu stráví, doufáme a věříme, příjemný výměnný pobyt.
Lucie Prokešová, 1.C Foto: Milana Soukupová