Běh na Kozlovský kopec běželo 143 závodníků (rekord)

Na start závodu se postavilo v neděli 28. června 143 závodníků a závodnic  (a také dva psi).  Doběhli všichni.  Počasí velmi přáílo, po nočním dešti bylo příjemné ovzduší, nahoře na Kopci foukalo.  Závod měl spoustu povzbuzujících diváků a počet doprovod, nahoře na kopci nebylo skoro ani kam zaparkovat. Navíc se na Chatě Maxe Švabinského konala nějaká dobře navštívená akce, takže zde bylo opravdu živo. proti dřívějším dobám se termín závodu posunul z července dopředu na červnové datum, loni byl dokonce již v polovině měsíce. Zdá se, že to závodu prospělo,  je to zřejmé z vysoké účasti závodníků. Dříve závod na Kozlovský kopec těžil  z termínové spolupráce se závodem Mladkov - Suchý vrch,  který se nyní běží v jiném termínu. ukazuje se, že to našemu závodu na Kozlovský kopec neublížilo. Možná chybí pár závodníků z velkých dálek, ale ti byli nahrazeni dalšími. Na kvalitě to neubralo, Běh na Kozlovský kopec dál zůstává jako jeden z nejkratších stále zařazen v seriálu Českého poháru Maratónstav, jistě také díky vynikající organizátorské práci ČTBK Iscarex.  Startovalo se opět u budovy VDA, která se poprvé představila v novém kabátě, těsně před závodem odváželi pracovníci stavební firmy poslední lešení, byť se jednalo o nedělní dopoledne.  Vlastní závod proběhl podle papírových předpokladů. roli favorita splnil orlickoústecký závodník Radek Hübl, který zvítězil v čase 18:05 s poměrně slušným náskokem 32 sekund před Filipem Záveským (Iscarex). Mezi ženami přiběhla do cíle první Michaela Stránská (20:41), věkem však juniorka, takže prvenství v kategorii Ženy patřilo její sestře Adéle, byt byla o 1:13 min pomalejší.  Celkem bylo ve startovním poli 35 žen. Mezi účastníky závodu ani letos nechyběl nejstarší účastník Otakar Svatoš nar. 1935. V pelotonu závodníků byli také dva pejsci, drželi se statečně. Nebyli však klasifikováni.  Závod absolvoval také nevidomý Aleš Příborský (nar. 1976. tedy poslední ročník kategorie Mužii A) z Hlubočku s číslem 68 se svým průvodcem ve slušném čase 27:56 a je klasifikován na 35. místě  v kategorii Muži A.
Traťový rekord  v závodě nepadl, ale v kategorii žen byl vyrovnán, pokud se zvlášť vede rekord závodu v kategorii juniorek, pak jej ode dneška drží Michaela Stránská právě časem 20:41. Rekord  drží v kategorii mužů Robert Krupička časem 17:28 a v kategorii žen Taťána Metelková časem 20:41. Loňskými vítězi se stali Radek Hübl (18:23), takže letos se polepšil o 18 sekund, a Martina Vévodová (22:29). Nejnižší účast byla na prvním ročníku – 17 závodníků, nejvyšší pak na 11. ročníku – 139 závodníků. V loňském roce se závodu zúčastnilo 123 běžců. letos tak můžeme hovořit o rekordním počtu běžců v tomto závodě.

2 km před cílem vede Hübl před Záveským a dvojicí 35 J. Kopecký + 53 (Jáchym Kovář) a M. Horáčkem