Česká Třebová se loučí s divizí

Orlickoústecko – Obrovský smutek zavládl v sobotu 6. června bezprostředně po utkání předposledního kola v České Třebové. Porážka 0:2 definitivně pohřbila naděje na záchranu.

FK Česká Třebová – Pěnčín-Turnov 0:2
Za úmorného vedra se oba týmy rozjížděly pomalu. Hra se odvíjela mezi vápny a šance k vidění nebyly. Až v 39. minutě zachránil situaci třebovský gólman Hejl před dobíhajícím Šulcem, míč se odrazil k Moravcovi, jenž trefil břevno.
Po přestávce už se tempo zrychlilo a přicházely šance. Na průnikovou přihrávku za obranu si naběhl Bernát a brzy otevřel skóre. Hned vzápětí zahrával trestný kop Nágl a gólman Hyka předvedl skvostný zákrok. Po hodině hry vyprášil Hejlovy rukavice Bernát. Následně přišly velké šance domácích. Křížná střela Ptáčka těsně minula pravou tyč, aby míč po ose Ptáček-Zahálka-Pešek zastavil v cestě do sítě gólman. Vyrovnání se Třebovští nedočkali. A bylo zle. V 67. napřáhl z dálky Šulc a rozhodl o konečném výsledku. Pro domácí to byl velký šok, ze kterého už se nedokázali vzpamatovat. Závěr už se hrál v křeči a nabídl hostím tři šance na navýšení skóre. Čestný úspěch mohl zaznamenat i třebovský Čikl, nicméně v poslední chvíli byl zblokován. Třebová se po ročním působení v divizi vrací do krajského přeboru.

Fakta – branky: 50. Bernát, 67. Šulc. Rozhodčí: Vojtěch. ŽK: 1:1. Diváci: 120. Poločas: 0:0. FK Česká Třebová: Hejl – Abt, Strnad, Ptáček, Rataj – Zahálka, Nágl – Nespěšný (71. Grepl), Urbanec (58. Kopecký), Novotný (71. Borek) – Pešek (71. Čikl).

1. Dobrovice 29 19 5 3 2 66:21 70
2. Benátky n. J. 29 16 5 4 4 53:24 62
3. Kutná Hora 29 16 4 1 8 50:39 57
4. Živanice 29 14 4 5 6 39:28 55
5. Trutnov 29 11 3 8 7 45:26 47
6. Pěnčín-Turnov 29 12 3 3 11 63:52 45
7. Český Brod 29 13 2 2 12 45:44 45
8. Vysoké Mýto 29 10 3 6 10 42:45 42