Úspěšné vystoupení mladých atletů na Mistrovství ČR

V Ostravě – Vítkovicích  proběhlo ve dnech 20. – 21.6. Mistrovství České republiky v atletice dorostenců, dorostenek, juniorů a juniorek. I přes nepřízeň počasí (chladno občas déšť) byly k vidění špičkové výkony mladých atletů, ke kterým přispěli i mladí atleti z tréninkové skupiny trenéra Jana Vencla z Jiskry Ústí nad Orlicí.
V sobotu dopoledne nastoupili k běhu na 1500 m dorostenci Vojtěch Mlynář, Patrik Vebr a Vojtěch Vondra. Všichni se umístili do osmého místa a Vojtěch Mlynář získal první – stříbrnou – medaili. Odpoledne startovala v rozbězích na 800 m Eliška Kalousová a po taktickém výkonu postoupila do nedělního finále. V podvečer získal další medaili – bronzovou – v běhu na 2000 m překážek Michal Kačerovský.
Vrcholem mistrovství byl nedělní závod na 3000 m, který se proměnil v medailové hody závodníků Jiskry. Vojtěch Mlynář obsadil 2. místo, Patrik Vebr byl 3. a Vojtěch Vondra byl 4..
Posledním závodem, kterého se atleti trenéra Vencla zúčastnili byl finálový běh dorostenek na 800 m. V něm Eliška Kalousová po velmi těsném doběhu obsadila 4. místo.