Kohouti na domácím ledě poprvé v přípravě vyhráli
Po dvou porážkách s Trutnovem se Kohouti v přípravě poprvé radovali z vítězství, když na domácím ledě porazili Jaroměř. Bylo to současně první utkání našeho týmu v turnaji Metuje Cup, který pokračuje o víkendu na zimním stadionu v Jaroměři.
Česká Třebová – Jaroměř 2:0 (0:0, 2:0, 0:0)
Branky: 25. Fúzik (Poskočil, Schejbal), 31. Fousek (Fúzik).
Rozhodčí: Sedlák – Vašátko, Halbrštát. Vyloučení: 10:7. Bez využití. Diváků: 146. Nejlepší hráči: Nimmerichter – Navrátil.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Řehák, Krejnus, Lesák, Poskočil, Fink – Horníček, Vlček, Zadina – Fousek, Jindřich, Šula - Schejbal, Fúzik, Pelán.
Jaroměř: Navrátil – Bujňák, Vaněk, Růta, Kotrč, Merkl – Hlavnička, Bečka, Kocián – Hamáček, Křepinský, Vejman – Světlík, Všetečka, Kukal.

Kohouti postrádali několik hráčů (Hemský, Váně, Koranda, Janda) a v nezáživné první třetině zahrozili až v jejím závěru. V 17. minutě mířil vedle Fúzik, vzápětí pálil jen do brankáře Schejbal. Hosté měli jedinou střeleckou příležitost, kterou vyřešil českotřebovský gólman Nimmerrichter.
Druhá třetina začala zahozenou šancí Fouska, který zblízka vysoko přestřelil. Kohouti přečkali vyloučení Šuly, vzápětí se radovali z vedoucí branky, kterou v čase 24:10 vstřelil důrazný Fúzik – 1:0. Domácí tým pak nezvládl přesilovou hru, o mnoho lépe si počínal při hře ve čtyřech, kdy skóroval Fousek – 2:0. Kohouti mohli své vedení navýšit v závěru druhého dějství, při minutové přesilovce pěti proti třem spálil tutovku Fousek, domácí se střelecky neprosadili ani v pěti proti čtyřem.
Zajímavé věci přinesl úvod třetí třetiny. Ve 41. minutě přihrál Vlček do vyložené šance Škvorovi, který zblízka mířil do brankáře Navrátila.V čase 41:02 fauloval Krejnus, při trestném střílení Kociána se vytáhl brankář Nimmerrichter. V ofenzívě se Kohouti předvedli pouze jednou, ve 43. minutě trefil Pelán tyčku a odražený puk poslal vedle jaroměřské branky Fúzik. Hosté měli díky přesilovým hrám navrch, Kohouty několikrát podržel gólman Nimmerrichter.

Druhé páteční utkání: Nová Paka – Náchod 3:1.

Náročný program má turnaj Metuje Cup, pořádaný hokejovými kluby HC Jaroměř a HC Náchod.
Během pouhých tří dnů odehraje náš tým tři přípravné zápasy.