Gymnazistka Tereza Lipavská vítězkou
PONY EXTRALIGY 2015

Sezona 2015 byla pro Terezu smolná i šťastná zároveň. K závodním úspěchům jí měli pomáhat klisna Rozárka, valach Timur a pony klisna Kačenka.
S Rozárkou se na sezonu pečlivě připravovala ve Sportovním centru mládeže, kam pravidelně dojížděla a připravovala se na účast v drezurních soutěžích. I s Timurem startovala v drezurních soutěžích, ale také v soutěžích skokových. S oběma získala několik pěkných umístění a splnila si kvalifikaci jak na drezurní, tak na skokové Mistrovství České republiky v kategorii děti. Bohužel kvůli zranění obou koní se těchto mistrovství nemohla zúčastnit.
Posledním želízkem v ohni se tak stala Kačenka. MČR pro pony se opět konalo ve Zduchovicích u Příbrami ve dnech 26. až 30. srpna.  V letošním roce navázaly na úspěch z roku loňského (3. místo) a po dramatickém rozeskakování získaly v tříkolové soutěži stříbrnou medaili. Dalšího skvělého úspěchu dosáhly v seriálu PROFIEQUISCUP, který vyvrcholil 20. září v Brně na Panské Líše, kde vystoupaly na stupínek nejvyšší.
Sezona byla zakončena účastí v dalším seriálu PONY EXTRALIGA. Letošní ročník, v pořadí už třináctý finišoval jako každoročně v Herouticích u Neveklova 21. a 22. listopadu. V sobotu vše začalo posledním desátým kvalifikačním kolem, kde Tereza zvítězila a připsala si potřebný počet bodů pro účast ve velkém finále, do kterého postupují čtyři jezdci s nejvyšším počtem bodů a střídají si své poníky. I touto zkouškou obě „holky“ prošly se ctí, Terka si poradila dobře s ostatními poníky a Kačenka byla vyhlášena nejlepším koněm finále.
Přes úžasný konec byla letošní sezona plná zvratů. Úspěch šel ruku v ruce se zklamáním a smutkem. V situacích, které se zdály neřešitelné, jsme se řídili životním mottem: „ Když Ti bude v životě nejhůř, otoč se ke slunci a všechny stíny padnou za Tebe.“
Děkujeme všem, kteří nás podporují v našem úsilí a pomáhají nám „žít náš sen“.  Pavla Lipavská