Nečekaně vysoké vítězství Kohoutů na Chrudimí

Českotřebovští Kohouti nezaváhali ani ve druhém mistrovském utkání nové sezony. Po výhře v Hlinsku se představili téměř čtyřem stovkám vlastních fanoušků, kterým udělali radost nečekaně vysokým vítězstvím nad nebezpečnou Chrudimí. Z čistého konta se radoval brankář Kamil Nimmerrichter.
Česká Třebová – Chrudim 5:0 (1:0, 2:0, 2:0)
Branky: 7. Smékal (Vondráček, Škvor), 21. Hemský (Vlček), 33. Schejbal (Pelán, Pejcha), 41. Zadina (Vondráček, Vlček), 53. Schejbal (Fink, Škvor).
Rozhodčí: Prchal – Suchánek, Zemánek. Vyloučení: 11:11. Využití: 2:0. Diváků: 368. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Vlček, Schejbal.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Fink, Vondráček, Šimončič, Lesák, Boruch - Schejbal, Pelán, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Stehno – Smékal, Janoušek, Zítka.
Chrudim: Ament (53. Dominik Cvrček) – Urban, Turčáni, Budínský, Burkoň, Machač, Švadlenka – Vágner, Plch, Kišš – Ondřej Polák, Novák, Brožek – Jiří Polák, Seidler, David Cvrček – Kopečný, Štěpánek, Jan Polák.
První pětiminutovka patřila chrudimským bruslařům, kteří lítali po ledě jako vosy. Ve 3. minutě mohl skórovat Seidler, po něm měl gól na své holi Kišš. Domácí brankář Nimmerrichter jim to naštěstí nepovolil. Chrudimský gólman Ament si první zásah připsal v 5. minutě, kdy jej při přesilové hře protáhl Vlček. Kohouti se dostali do vedení v čase 6:31, kdy po krásné přihrávce obránce Vondráčka skóroval útočník Smékal – 1:0.
Za necelé dvě minuty mohlo být ještě veseleji, dělovka Hemského trefila masku hostujícího brankáře. Závěr první třetiny vyzněl jasně pro domácí tým. V 18. minutě poslal Lesák nádherným kolmým pasem do šance Pelána, kterého vychytal pozorný Ament. Po bombě Vlčka se puk odrážel od zadního mantinelu k Zadinovi, jehož dorážku na poslední chvíli zblokoval jeden z chrudimských beků.
Kohouti vstoupili skvělým způsobem do druhého dějství. V čase 20:22, okamžitě po vhazování, se od Vlčka dostal puk k Hemskému, který jej bleskově poslal pod horná tyčku – 2:0. Po faulu a vyloučení Kopečného měl plno práce Ament, který pochytal rány Janouška, Schejbala i Vondráčka. Ve 23. minutě mu přáli všichni svatí, protože po střelách Hemského ho během několika málo vteřin dvakrát zachránila tyčka!
Hosté toho ve druhé třetině mnoho nepředvedli, jednu z mála střeleckých příležitostí měli přesně v polovině zápasu. Tutovku chrudimského kapitána Kišše bravurně zlikvidoval Nimmerrichter, vzápětí pálil Kišš vedle odkryté českotřebovské branky. V závěru se na ledě přiostřilo, a tak trestná lavice na obou stranách prakticky nevychladla. V čase 39:00 získali Kohouti výhodu přesilovky pěti proti třem, ale do druhé sirény se neprosadili.
Povedlo se jim to v čase 40:23, při pokračují dvojnásobné přesilové hře, pálil tvrdě Vlček a pohotově dorážel Zadina – 3:0. Dalších deset minut odehráli domácí hokejisté téměř výhradně v oslabení. Klíčové bylo, že se dokázali dlouhé tři minuty ubránit ve třech proti pěti. Závěrečné minuty ovládli Kohouti. Osm minut před koncem ujel Schejbal, mířil jen do gólmana Amenta. V čase 52:42 se Schejbalova dělovka zastavila až v chrudimské brance – 4:0 a znechucený Ament odjel na střídačku. Náhradník Cvrček se měl co ohánět, v posledních dvou minutách mu po střelách Škvora a Jindřicha dvakrát pomohla tyčka.

Michael Schejbal: „Dal jsem dva góly, pochopitelně jsem spokojený. Myslím, že mám dobrou a konstantní formu.“
Marek Kišš: „Zápas se mi těžko hodnotí. Silný soupeř nás přejel, a to ve všech směrech a herních činnostech.“
Příští zápas – neděle 9. října: Česká Třebová – Polička (17.00).