Šťastné vítězství Kohoutů

Českotřebovští Kohouti narazili v pátém kole na dosud nejsilnějšího protivníka. Hokejisté Chocně potvrdili, že jejich dobré výkony a výsledky nejsou dílem náhody. Očekávané derby mělo velmi slušnou úroveň a diváckou kulisu, šťastnému vítězství domácího celku v prodloužení přihlíželo 677 diváků. Výrazným způsobem se pod výsledek podepsal brankář Kamil Nimmerrichter.
Česká Třebová – Choceň 4:3 v pr. (1:1, 2:1, 0:1 – 1:0)
Branky: 17. Lesák, 23. Hemský (Škvor, Vlček), 34. Šimončič (Stehno, Vondráček), 64. Zadina (Jindřich, Škvor) – 17. T. Prachař (Šejba), 39. Zavřel (T. Prachař), 60. Křečan (Pochobradský, Novák).
Rozhodčí: Hájek – Kolář, Teplý. Vyloučení: 7:7. Využití: 1:0. Diváků: 667. Nejlepší hráči: Nimmerrichter, Stehno – T. Prachař.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Jirák, Vondráček, Šimončič, Lesák, Boruch - Schejbal, Stehno, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Pelán – Janoušek, Zítka, Smékal.
Choceň: Bernart – Novák, Řezníček, Kopsa, L. Pilař, Dvořák, Tölg – Šejba, Křečan, Lichtag – Zavřel, T. Prachař, Pochobradský – M. Pilař, Král, Knytl.
Hokejisté Chocně vlétli do zápasu jako sršni, v úvodních minutách jich bylo plné kluziště. Do první střelecké příležitosti se dostal ve 4. minutě útočník M. Pilař, naštěstí pro domácí mířil vedle. Vzápětí vyfasoval čtyři trestné minuty choceňský Křečan, jenže Kohouti nabídnutou šanci nevyužili, přesilovku navíc zbytečným vyloučením přerušil Pelán. Domácí se ubránili, stejně jako při vyloučení kapitána Lesáka. Choceňský brankář Bernart si první vážnější zákroky připsal až po třinácti minutách hry, kdy jej prověřili Vlček a Schejbal s Jindřichem.
Na góly čekali diváci do 17. minuty. Jako první se prosadili hosté, v čase 16:24 se ukázkovým švihem přesně trefil s velkou chutí hrající útočník T. Prachař – 0:1. Hosté se neradovali dlouho, protože v čase 16:58 se po krásné individuální akci prosadil českotřebovský obránce Lesák – 1:1. V závěru první třetiny zamířil na trestnou lavici Šimončič, po něm byl na druhé straně vyloučen L. Pilař.
V úvodu druhého dějství se hrálo 45 vteřin ve čtyřech, Kohouti pak měli ještě 66 vteřin trvající výhodu jednoho muže v poli. Hostujícímu týmu se vymstil Řezníčkův krosček na Zadinu. Domácí hráli bez gólového efektu 23 vteřin v pěti proti třem. V pokračující přesilovce Kohoutů nejprve podržel své spoluhráče gólman Nimmerrichter, aby o malý okamžik později, v čase 22:39, ukázal své šikovné ruce Hemský – 2:1.
Výborně bruslící a důrazní hosté dál zlobili, ve 25. minutě mohl vyrovnat Pochobradský, ale pozorného Nimmerrichtera nepřelstil. Po chybě Šimončiče měl ve 28. minutě obrovskou příležitost ke vstřelení gólu Křečan, Kohouty znovu podržel skvělý Nimmerrichter. V polovině kvalitního střetnutí si odjel na trestnou lavici odpočinout Stehno. Když se po dvou minutách vrátil do boje, připravil akci, na jejímž konci byl důrazný Šimončič – 3:1. Ani dvougólové manko však bojovnou Chocní neotřáslo. Závěr druhé třetiny patřil hostujícímu týmu. V čase 38:49, při hře ve čtyřech, skóroval Zavřel – 3:2. O necelou minutu později mohlo být dokonce vyrovnáno. V čase 39:41 měl stoprocentní gólovou šanci Křečan, z pouhých dvou metrů neuvěřitelně přestřelil okrytou domácí branku!!
S obrovským nasazením vstoupili hosté do závěrečné třetiny. Ve 46. minutě dopřáli domácí obránci hodně času a prostoru L. Pilařovi, jehož střela skončila v lapačce výborného Nimmerrichtera. Kohouti se probrali až po deseti minutách hry. V 55. minutě přihrál Jindřich do slibné pozice Pelánovi, který mířil jen do gólmana Bernarta. O tři minuty později dopadl navlas stejně Kavalír, kterému předložil výbornou přihrávku Zítka. Za dvě neproměněné šance zaplatili Kohouti tvrdou daň. V poslední minutě prohráli ve vlastním obranném pásmu dva souboje u mantinelu, hosté se dostali do rychlého přečíslení a Křečan v čase 59:23 zařídil prodloužení – 3:3.
Začátek hry ve třech vyzníval dlouho pro hosty, kteří měli puk častěji na svých holích. V předposlední minutě prodloužení našlápl ve středním pásmu Jindřich, kličkou se zbavil bránícího hráče a puk ideálně předložil Zadinovi – 4:3. Ze zisku dvou bodů se radovali Kohouti.
HLAS PO UTKÁNÍ:
Kamil Nimmerrichter: „Myslím, že dva body jsou zlaté. V naší obranné činnosti byly dost velké trhliny, soupeř se poměrně snadno dostával do gólových šancí. Souhlasím, že vyhrál šťastnější.“

Příští zápas – neděle 23. října: Chotěboř - Česká Třebová (17).