KOHOUTI VYDŘELI TŘI BODY V CHOTĚBOŘI

Českotřebovští Kohouti pokračují v úspěšné sérii, ani v šestém mistrovském utkání nepoznali hořkost porážky. Tentokrát se náš tým představil na ledě nepříliš oblíbené Chotěboře, která dokáže zatopit každému soupeři. Samotný zápas to jen potvrdil, o zisku tří bodů rozhodli Kohouti až v samém závěru dramatického a nepříliš pohledného střetnutí. Svůj tým přijely povzbudit čtyři desítky českotřebovských fanoušků.
 Chotěboř - Česká Třebová 1:3 (1:2, 0:0, 0:1)
Branky: 3. Kopecký (Hospodka) – 8. Pejcha (Schejbal, Stehno), 20. Jindřich (Zadina), 58. Schejbal (Pejcha).
Rozhodčí: Rulíček – Kalus, Motýl. Vyloučení: 5:4 (navíc Pešek na 10 minut). Bez využití. Oslabení: 0:1. Diváků: 250. Nejlepší hráči: Pešek, Mašek, Hospodka - Nimmerrichter, Jindřich, Pejcha.
Chotěboř: Pešek – Vácha, Kopecký, Musílek, Krejčí, Klofáč, Müller – Mašek, Hospodka, Hajšman – Š. Činčila, B. Činčila, D. Činčila – Langans, Svoboda, Eis.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Fink, Vondráček, Krejnus, Lesák, Boruch - Schejbal, Stehno, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Pelán – Zítka, Šimončič.
Začátek patřil hokejistům Chotěboře, kteří v úvodu využili přesilovou hru. V čase 2:18 byl vyloučen českotřebovský útočník Pelán, kterého domácí nechali sedět na trestné lavici pouhých 22 vteřin. V čase 2:40 napřáhl na modré obránce Kopecký a puk se zastavil až v síti – 1:0. Kohouti naštěstí dokázali na nepříznivý moment rychle reagovat. O odpověď se postaral první útok, po spolupráci se Stehnem a Schejbalem se zblízka trefil do černého Pejcha – 1:1.
Kohouty vyrovnávací gól definitivně probudil. Během pěti minut si vypracovali čtyři gólové šance, jenže Vlček, Hemský, Schejbal a Pelán z velmi dobrých pozic vždy stříleli jen do dobře postaveného brankáře Peška. Ofenzívu České Třebové přibrzdil v závěru první třetiny svým vyloučením obránce Krejnus. Jeho parťáci však právě v tuto chvíli nečekaně udeřili. Vlček ze samostatného nájezdu přestřelil, o malý okamžik později ujel Jindřich a perfektně provedeným blafákem strhl vedení na stranu Kohoutů – 1:2.
Druhé dějství začalo dalšími dvěma slibnými šancemi Kohoutů. Průnik Hemského zlikvidoval pozorný Pešek, poté mířil nepřesně Kavalír, vzápětí Pešek kryl střelu Šimončiče. Ve 28. minutě nepřálo štěstí výborně hrajícímu Jindřichovi, který orazítkoval tyčku chotěbořské branky. Domácí se v této fázi zápasu většinou urputně bránili a spoléhali na rychlé protiútoky. Po jednom z nich Müller až příliš snadno obehrál Borucha, dostal se do zakončení ale gólman Nimmerrichter se překonat nenechal. Ve 40. minutě se po pravém křídle dostal do šance Stehno, střílel nad domácí branku, ale byl faulován.
Závěrečnou třetinu zahájili Kohouti s výhodou 79 vteřin dlouhé přesilové hry. Puk za Peškova záda nepropasíroval Hemský, z dorážky střílel nepřesně Schejbal. V 54. minutě se Hemský skvěle proháčkoval středem domácí obrany, gólovou radost mu znovu překazil výtečně chytající Pešek. V čase 56:19 si hosté vybrali oddechový čas a za necelou minutu rozhodli o svém vítězství, Pejchovu přihrávku zužitkoval v čase v 57:12 Schejbal – 1:3. Domácí dohrávali bez vyloučeného obránce Kopeckého, vstřelit branku však Hemskému nebylo v neděli souzeno…

Ladislav Jindřich, útočník Kohoutů: „První pět minut jsme nezvládli, soupeř nás potrestal gólem. Od druhé třetiny se náš výkon zlepšil, ale neproměňovali jsme šance. Proto jsme se o výsledek strachovali až do 58. minuty, kdy se nám podařilo získat dvoubrankový náskok. Tenhle soupeř nám svým herním stylem příliš nesedí.“

Příští zápas – středa 26. října: Česká Třebová – Moravská Třebová (18.30).