Hokejisté vykročili do nové sezóny v Hlinsku úspěšně
Hokejisté České Třebové vyhráli v úvodním střetnutí nového ročníku krajské ligy na ledě Hlinska, kterému dokázali nastřílet sedm branek. Kohouti, kteří nastoupili bez řady zraněných a nemocných hráčů, rozhodli o svém vítězství až v závěrečné třetině.

Hlinsko - Česká Třebová 4:7 (1:2, 2:2, 1:3)
Branky: 11. Dítě (Poskočil, Pazdera), 21. Dítě (Hron), 33. Bláha (Dítě), 50. Velinský (Bláha) – 9. Pejcha (Pelán, Škvor), 20. Vlček, 37. Vlček (Vondráček, Hemský), 39. Schejbal (Zítka), 45. Zadina (Vlček, Hemský), 57. Kavalír (Lesák), 60. Jindřich (Zadina).
Rozhodčí: Doležal – Přichystal, Veverka. Vyloučení: 5:8. Využití: 1:1. Oslabení: 0:1. Diváků: 165. Nejlepší hráči: Dítě, Bláha, Velinský – Vlček, Nimmerrichter, Zadina.
Hlinsko: Gregor – Pazdera, Poskočil, Sobotka, Kunz, Koželuh, Tulis – Bláha, Hron, Dítě – Velinský, Chvojka, Havel – Zdražil, Zídek, Brebera.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Zítka, Vondráček, Šimončič, Lesák, Boruch - Schejbal, Pelán, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Stehno.
Kohouti začali velmi aktivně, při přesilové hře zaměstnali domácího brankáře Schejbal, Šimončič a Jindřich. Pozorný Gregor pak zlikvidoval ještě střelecké pokusy Škvora a Vlčka. Hlinsko si první střeleckou příležitost vypracovalo až v 8. minutě, Bláhův pokus vytěsnil gólman Nimmerrichter.
Česká Třebová se dostala do vedení v čase 8:02, kdy si před hlineckou brankou nejdůrazněji počínal Pejcha – 0:1. V polovině první třetiny však hosté dvakrát faulovali (Vlček, Kavalír). Přesilovku pěti proti třem (87 vteřin) domácí zásluhou správě postaveného útočníka Dítě bez problémů využili – 1:1. Kohouti se potom ještě 91 vteřin úspěšně bránili ve čtyřech. Příliš se z toho nepoučili, protože v čase 16:55 byli najednou vyloučeni Šimončič (sekání) a Hemský (nebezpečná hra vysokou holí). Kritické chvíle náš tým opět přežil a v čase 19:18 udeřil, ukázkovým švihem se trefil Vlček – 1:2.
Jak dobře první třetinu Kohouti zakončili, tak špatně vstoupili do druhého dějství. Propadák ve vlastním obranném pásmu vyšel náš tým draho, v čase 20:40 se o vyrovnávací branku postaral opět Dítě – 2:2. Domácí hokejisté byli od této chvíle lepším týmem, vyhrávali většinu osobních soubojů a častěji se pokoušeli o střelbu. Ve 27. minutě mohli jít do vedení, šanci Velinského zmařil výtečným zákrokem Nimmerrichter.
V polovině zápasu se ke slovu dostali Kohouti, jenže propadli. Hemský přestřelil, Vlček pálil do prsou Gregora a největší šanci spálil osamocený Zadina. Vzápětí přišel trest, když zaváhání českotřebovských obránců potrestal Bláha – 3:2. Hostující tým se vrátil do zápasu díky využité přesilové hře, v čase 36:18 pálil od modré tvrdě a přesně Vlček – 3:3. Aktivita Kohoutů v závěru druhé třetiny tím zdaleka neskončila. V čase 38:44, po průniku obránce Zítky, se po teči Schejbala radovali ještě jednou – 3:4. Těsně před sirénou mohl přidat pátý gól Jindřich, jeho střelu obětavě zblokoval jeden z hlineckých beků.
Na začátku závěrečné třetiny si Kohouti znovu vybral slabší chvilku, po hrubce Šimončiče a ráně Havla ve 41. minutě zachránila brankáře Nimmerrichtera levá tyčka. O dvě minuty později měl stejný domácí útočník další gólovou šanci, znovu narazil na připraveného Nimmerrichtera. Ve 45. minutě získali Kohouti dvougólové vedení, po spolupráci s Vlčkem a Hemským skóroval šikovný Zadina – 3:5.
Zdálo se, že je rozhodnuto, ale nebylo. Kohouti totiž vzápětí promarnili přesilovku, v 50. minutě vykřesal Hlinsku naději dalekonosnou dělovkou Velinský – 4:5. Klíčové bylo, že vzápětí českotřebovský tým - po vyloučení obránce Vondráčka - přečkal čtyřminutové oslabení.
Finiš patřil Kohoutům. V čase 56:59 se proti svému bývalému týmu prosadil útočník Kavalír – 4:6 a bylo hotovo. Domácí hokejisté v závěru vsadili na hru bez brankáře, v čase 59:50 poslal puk do prázdné hlinecké branky Jindřich – 4:7.
Příští zápas – středa 5. října: Česká Třebová – Chrudim (18.30 hodin).