14 branek v derby s HC Litomyšl

Celkem čtrnáct branek padlo v očekávaném střetnutí s Litomyšlí, které Kohouti ve druhé třetině dokázali nastřílet šest gólů. Právě prostřední část hry byla pro konečný výsledek klíčová. V českotřebovské brance měl premiéru gólman Otakar Husár, poprvé po svém zranění se na ledě objevil útočník Jakub Fúzik.
Česká Třebová – Litomyšl 9:5 (2:1, 6:1, 1:3)
Branky: 10. Hemský (Vlček), 19. Pelán (Kavalír), 28. Zadina (Hemský, Vlček), 33. Pejcha (Jindřich), 35. Jindřich (Zadina), 38. Vlček (Lesák, Jindřich), 40. Kavalír (Jindřich, Pelán), 40. Stehno (Pejcha, Fúzik), 53. Kavalír (Jindřich, Lesák) – 6. Starý (Pilavka), 30. Starý (Vomočil, Pachl), 44. Drobný, 52. Vomočil, 60. Drobný.
Rozhodčí: Kukeně – Křivohlavý, Souček.Vyloučení: 2:3. Využití: 1:0. Diváků: 566. Nejlepší hráči: Jindřich, Kavalír – Drobný.
Česká Třebová: Husár - Škvor, Zítka, Vondráček, Šimončič, Lesák, Boruch, Fink - Schejbal, Stehno, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Pelán - Fúzik.
Litomyšl: Kalousek (40. Klička) – Kovář, Fajfr, Starý, Pachl, Skalník – Vomočil, Pilavka, Š. Švec – Drobný, Skoumal, Dvořák – Velehradský.
Začátek zápasu patřil, skoro již tradičně, soupeři. Do první gólové šance se dostal již v 8. vteřině (!!) Pilavka, naštěstí mířil vedle. Domácí pak přečkali přísně vyloučení Vlčka, krátce po jeho návratu z trestné lavice spálil s chutí hrající Pilavka další příležitost. Hosté se ujali vedení v čase 5:58, kdy brankář Husár propustil spíše propagační střelu obránce Starého – 0:1. Litomyšl byla lepší a dokonce mohla své vedení navýšit. Nejprve se netrefil Dorbný, vzápětí zlikvidoval Husár šanci Vomočila.
Kohouty probral z letargie útočník Hemský, který v 10. minutě dokázal, že má rychlé nohy i ruce. Skvěle si nabruslil zpoza branky, dlouhou kličkou obehrál brankáře Kalouska a puk zasunul pod jeho tělem do branky – 1:1. Ve stejné minutě připravil Jindřich gólovku pro Pelána, který mířil do Kalouska. Potom přišly slibné chvíle pro hokejisty Litomyšle (Drobný, Pilavka), kteří nepotrestali hrubé chyby obránce Borucha. Hosté hořeli v koncovce, vyloženou příležitost Vomočila zmařil pozorný gólman Husár. Poslední slovo v první třetině měl domácí celek, v 19. minutě se po krásné přihrávce Kavalíra zblízka trefil Pelán – 2:1.
Do druhé třetiny vstoupili Kohouti o poznání lépe, litomyšlského brankáře zaměstnali Jindřich s Vlčkem. Do dvoubrankového vedení se domácí dostali v čase 27:42, spolupráci celého útoku přesně zakončoval Zadina – 3:1. Další slabou chvilku si Kohouti, konkrétně nepřesně rozehrávající Schejbal, vybrali přesně v polovině zápasu. První příležitost soupeře stačil Husár zlikvidovat, proti střele Starého neměl nárok – 3:2.
Druhou polovinu druhé dvacetiminutovky zcela ovládli Kohouti, které skvěle režíroval útočník Jindřich. Ve 33. minutě nádherně přihrával Pejchovi, který měl velmi snadnou práci - 4:2. O necelé dvě minuty později, při hře ve čtyřech, se Jindřich z role nahrávače převtělil do role střelce – 5:2. Kohouti potom využili přesilovku pěti proti třem, bomba Vlčka málem protrhla síť – 6:2. Další dva góly padly ve 40. minutě. Nejprve se tleskalo nahrávačům Pelánovi s Jindřichem a střelci Kavalírovi – 7:2. Těsně před druhou sirénou zaúřadoval první útok Kohoutů, zblízka mířil do černého Stehno – 8:2.
Do závěrečné třetiny nastoupil v brance Litomyšle náhradník Klička, který v úvodních minutách úspěšně čelil střelám Pelána a Fúzika. Kohouti pak nepochopitelně vyklidili pole, přestali bruslit a zmatkovali v obraně. Ve 44. minutě se parádním švihem předvedl Drobný – 8:3. O dvě minuty později si nespokojený českotřebovský trenér Jindřich st. vybral oddechový čas. Hra Kohoutů se sice zlepšila, jenže Vlček pálil vedle, Hemský nastřelil tyčku a vzápětí jeho další šanci zmařil pozorný gólman Klička.
Další dvě branky padly během necelé minuty. Nejprve se radovali hosté, autorem jejich čtvrté branky byl Vomořil – 8:4. Kohouti odpověděli bleskově, po další Jindřichově excelentní přihrávce skóroval Kavalír – 9:4. Desítku vyvolávali domácí fanoušci marně. Hlavně pro to, že své šance neproměnili Škvor, Hemský a Jindřich. Z pohledu domácího týmu rozpačitá třetí třetina skončila pátou inkasovanou brankou, kterou vstřelil Drobný – 9:5.
Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů: „Každému soupeři nemůžeme v každé třetině střílet šest branek, nicméně ve třetí dvacetiminutovce jsme nehráli dobře. Výhra se samozřejmě počítá, prodloužili jsme úspěšnou sérii a získali tři body. Stále je však co zlepšovat.“