Drama rozhodlo až prodloužení

Po dvou třetinách měl navrch moravskotřebovský Slovan, který vedl o dvě branky. Hra Kohoutů byla plná nepřesností, českotřebovští hokejisté příliš často chybovali, trápili se v koncovce. Neuvěřitelná šestiminutovka dostala Kohouty zpátky do sedla. Třemi góly zápas otočili, ale výhru pouhých třináct vteřin před koncem normální hrací doby ztratili. V prodloužení pak České Třebové vystřelil dvoubodové vítězství útočník Marek Hemský.

Česká Třebová – Moravská Třebová 4:3 v pr. (0:1, 0:1, 3:1 – 1:0)

Branky: 48. Jindřich (Pelán, Kavalír), 50. Hemský (Vlček, Zadina), 54. Pelán (Jidnřich), 61. Hemský (Vlček, Škvor) – 9. Mička (Maška), 33. Aulehla (Čikl, Rosendorf), 60. Řehulka (Mička, Muselík).
Rozhodčí: Kukeně – Říha, Vepřovský. Vyloučení: 4:6. Bez využití. Diváků: 497. Nejlepší hráči: Pelán, Jindřich – Mička.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Zítka, Vondráček, Šimončič, Lesák, Boruch, Fink - Schejbal, Stehno, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Pelán.
Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rosendorf, Cik, Kvapil, Kutmon, Tomiga – Aulehla, Čikl, Hujsa – Faltus, Kobza, Maška – Mička, Muselík, Řehulka.
Začátek zápasu byl pro Kohouty poněkud divoký. Ve 3. minutě získali výhodu přesilové hry, při které málem inkasovali. Chyby svých spoluhráčů a šance Aulehly s Kobzou musel likvidovat brankář Nimmerrichter. V 6. minutě měl smůlu Schejbal, po jehož prudkém švihu zazvonila pravé tyčka moravskotřebovské branky. O dvě minuty později měl stejný hráč téměř stoprocentní gólovou příležitost, ale mířil jen do gólmana Turka.
Vzápětí uhodilo na druhé straně. Kohouti propadli v útočném pásmu, hosté se dostali do rychlého protiútoku a Mička v čase 8:52 otevřel skóre – 0:1. Domácí pak nevyužili další přesilovku a dál se trápili v koncovce. Ve 14. minutě si Turek poradil se střelou Hemského, těsně před první sirénou přestřelil z dobré pozice Schejbal.
V úvodu druhého dějství se Kohouti dostali do nepříznivé situace, když na trestnou lavici usedli Pejcha se Škvorem. Domácí tým se úspěšně bránil ve třech (28 vteřin) a neinkasoval ani v okamžiku, kdy hrál dlouho ve čtyřech (91 vteřin). Tenhle moment hokejisty České Třebové zdravě nabudil. Nadýchli se k náporu, ale nedokázali se prosadit střelecky. Rány Schejbala, Vlčka a Hemského pochytal pozorný Turek, po krásné teči Pejchy zachránila hostujícího brankáře podruhé tyčka.
Slovan udeřil podruhé ve 33. minutě, kdy využil Aulehla zmatku v českotřebovské obraně – 0:2. Kohouti hráli vzápětí další přesilovou hru, kterou zbytečným faulem „zrušil“ brankář Nimmerrichter. V závěru druhé dvacetiminutovky byl vyloučen kapitán Slovanu Čikl a Kohouti byli rádi, že po dalších hrubkách obránců nedostali třetí branku.
Do třetí třetiny vstoupil domácí celek s výhodou jednoho muže v poli (80 vteřin), ale opět propadl. K nečekanému obratu zavelel v čase 47:02 Jindřich, který profitoval ze spolupráce s Pelánem a Kavalírem – 1:2. Za minutu a půl bylo dokonce vyrovnáno. Vlček se protáhl po pravém křídle u mantinelu, naservíroval puk Hemskému, který rozjásal pět stovek diváků – 2:2.
V 52. minutě si oba Kohouti role vyměnili. Hemský hledal dlouhou přihrávkou Vlčka, který na puk nedosáhl. Obrat byl dokonán v čase 53:33. Jindřich našel krásnou kolmou přihrávkou rozjetého Pelána a Kohouti poprvé v utkání vedli – 3:2. Slovan měl skvělý finiš. V čase 58:03 si hosté vybrali oddechový čas a vsadili na hru bez brankáře. V 60. minutě mohli vítězství Kohoutů pojistit Jindřich s Pelánem, prvně jmenovaný však místo střely do opuštěné branky Slovanu hledal přihrávkou svého spoluhráče, kterému puk přeskočil hůl. Trest byl krutý. Hosté v čase 59:47 vyrovnali, když gólmana Nimmerrichtera překvapil střelou na přední tyčku Řehulka – 3:3.
Pětiminutové prodloužení ve třech netrvalo dlouho. Hemský skvělou kličkou obehrál Rosendorfa, nabruslil si před branku a zařídil Kohoutům dva body – 4:3.

Jaromír Jindřich, trenér České Třebové: „Zajímavý a napínavý zápas. Škoda, že jsme vyrovnávací branku dostali těsně před koncem. Prodloužení rozhodl krásnou individuální akcí Marek Hemský. Poděkování patří divákům, kteří mužstvu za nepříznivého stavu 0:2 pomohli k takřka dokonalému obratu.“
Igor Čikl, st., trenér Moravské Třebové: „Vedli jsme o dvě branky, ale tak jednoznačné to bylo, soupeř nastřelil dvakrát tyčku. Třetí branku jsme podle mého názoru dostali z ofsajdu, takže neměla platit. Nakonec jsme rádi za jeden bod.“