Vítězné tažení Kohoutů pokračuje
Třetí zápas, třetí vítězství, Kohouti pokračují v úspěšné sérii. Tentokrát využili výhody vlastního ledu a doma rozstříleli oslabenou Poličku. Mužem nedělního zápasu byl útočník Petr Vlček, který dva góly vstřelil a na další tři branky přihrál svým spoluhráčům. K neuvěření bylo, že Kohouti inkasovali oba góly během necelé minuty při vlastní přesilové hře…
Česká Třebová – Polička 8:2 (3:0, 1:2, 4:0)
Branky: 6. Schejbal (Pelán, Krejnus), 8. Schejbal (Pejcha), 12. Vlček (Zadina, Fink), 33. Vlček (Škvor, Hemský), 41. Hemský (Vlček, Fink), 44. Hemský (Vlček), 49. Zadina (Vlček, Hemský), 53. Kavalír (Šimončič, Pelán) – 28. Krajíček, 29. Pazourek.
Rozhodčí: Hájek – Bohuněk, Plch. Vyloučení: 3:6 (navíc Švejda na 10 minut). Využití: 1:0. Oslabení: 0:2. Diváků: 444. Nejlepší hráči: Hemský, Vlček, Zadina.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Škvor, Fink, Vondráček, Krejnus, Lesák, Boruch - Schejbal, Pelán, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Stehno – Zítka, Šimončič.
Polička: Vašátko – Vyskočil, Hron, Máša, Dvořák – Pazourek, Švejda, Peňáz – Zobač, Šedý, Lidmila – Krajíček, V. Vápeník.
Hostující tým chyboval v 6. minutě při střídání a Kohoutům stačilo k využití přesilové hry pouhých dvacet vteřin, skóre otevřel Schejbal – 1:0. Brankář Poličky Vašátko měl od první minuty plné ruce a nohy práce, v sedmé minutě skvělými zákroky zmařil šance Stehna a Vlčka. Podruhé kapituloval v 8. minutě, kdy jej bekhendem znovu překonal Schejbal – 2:0. Když se ve 12. minutě parádním švihem trefil Vlček – 3:0, nevypadalo to s hostujícím týmem vůbec dobře. Soupeře držel nad vodou výtečný gólman Vašátko, který ještě do konce první třetiny pochytal střelecké pokusy Zítky, Škvora a Vlčka.
V úvodu druhé třetiny pokračovaly souboje českotřebovských útočníků s poličským brankářem. Ve slibných pozicích mířili těsně vedle Jindřich s Lesákem, při dvou pokusech Hemského se opět vyznamenal Vašátko. V čase 26:46 byl vyloučen hostující Švejda a vzápětí se odehrálo něco, co žádný z domácích fandů nečekal. Kohouti přesilovou hru absolutně nezvládli, dokonce dvakrát inkasovali!! V čase 27:46 chybovali Schejbal s Vondráčkem, rozjetý Krajíček ukázkovým blafákem zavěsil pod horní tyčku domácí branky – 3:1. Vzápětí bylo ještě hůř. V čase 28:34 ztratil puk Stehno, jehož chybu potrestal Pazourek – 3:2.
Kohouti několik minut tápali, potom se nadechli k dalšímu náporu. Vašátko však kapituloval pouze jednou, ve 33. minutě jej opět rychlým švihem překonal Vlček – 4:2. Další branky měli na svých holích Hemský,Vlček a Škvor, na strážce poličské branky však nevyzráli. Největší příležitost ke vstřelení branky měl ve 40. minutě Šimončič, při sólovém nájezdu však nestihl přesně vystřelit a puk skončil pod tělem pozorného Vašátka.
Vysoké vítězství Kohoutů zařídili na začátku třetí třetiny dva hráči. V čase 40:17 využil ideální Vlčkovu přihrávku Hemský – 5:2. Domácí tým pak prošvihl přesilovou hru, ale v čase 43:10 si vše vynahradil, když přesně přihrával Vlček a přesně střílel Hemský – 6:2. Nejlepší muž na ledě v dresu Poličky, gólman Vašátko, pak zlikvidoval gólové šance Jindřicha a Kavalíra. V 50. minutě byl krátký na další akci elitní českotřebovské formace, na jejímž konci byl Zadina – 7:2. O tři minuty později Kohouti své vítězství završili, krásnou kombinační akci Šimončiče s Pelánem zakončil trefou do černého Kavalír – 8:2.

Petr Vlček: „Papírově slabšího soupeře jsme nechtěli podcenit, ale stalo se. Po velmi dobré první třetině jsme ve druhé části polevili. Naštěstí jsme v závěrečné třetině znovu zabrali a získali tři povinné body.“

Příští zápas – středa 12. října: Ledeč nad Sázavou - Česká Třebová (18.30).