ZPRÁVY Z ČESKOTŘEBOVSKÉHO VOLEJBALOVÉHO ODDÍLU SOKOLA II.

STARŠÍ ŽÁCI ČESKÝ POHÁR

Fantastický úspěch chlapců ze Sokola II v Českém poháru.

Nový ročník nejprestižnější dlouhodobé republikové soutěže ve volejbale v kategorii starších žáků začal pro chlapce ze Sokola II o víkendu 8. a 9. října 2016.

Celkem se do ČP přihlásilo 38 družstev, z toho z našeho kraje jsou 4 účastníci - z České Třebové (Sokol II), Lanškrouna, Litomyšle a Svitav.  Hraje se ve dvou skupinách, ve východní 16 družstev a v západní skupině 22 družstev.

Naše družstvo bylo přirazeno do východní skupiny spolu se Svitavami a Lanškrounem, Litomyšl do západní skupiny. Skupina z východní části republiky odehrála turnaj v nových, moderně vybavených halách v Kojetíně a Němčicích nad Hanou.

Kluci ze Sokola II byli nalosováni do skupiny D spolu s VSC Zlín, Přerovem a Blue Volley Ostrava.

Po ranním testování jsme se přesunuli do haly v Němčicích n/Hanou, kde nás čekalo první utkání se spolufavoritem a neoblíbeným soupeřem se Zlína. Náš první soutěžní zápas s novými tvářemi v sestavě, resp. u některých hráčů na nových postech jsme začali poněkud nervózně, zbytečně jsme kazili servis a i díky tomu soupeř  vyhrál 2:0. Tedy pro nás jasná zpráva, že pokud chceme v letošním ČP uspět, musíme vyhrát zbývající dvě utkání ve skupině. To byla podmínka, abychom se dostali do nejlepší osmičky. Podařilo se to celkem hladce, když po zlepšeném výkonu vč. servisu a postupném sehrávání se družstva jsme obě zbývající utkání ve skupině hladce vyhráli, jak s Přerovem 2:0 (25:11, 25:12) , tak i s Blue Volley Ostrava 2:0 (25:9, 25:13).

První naše předsevzetí bylo tedy splněno, probojovali jsme se mezi 8 nejlepších družstev a ve vzájemné konfrontaci o místo v první čtyřce nás ve čtvrtfinále čekalo neporažené družstvo domácích z Kojetína (loňských mistrů republiky v kategorii mladších žáků ).  Po setech 25:17, 20:25 a 15:7 toto utkání vyhráváme a plní se naše druhé předsevzetí, a to dostat se do bojů o

1. - 4. místo.

V neděli pro nás turnaj pokračoval utkáními o 1.- 4. místo, ve kterých jsme se postupně střetli s týmy z Velkého Meziříčí ( vyřadilo ve čtvrtfinále Svitavy poměrně hladce ve dvou setech ), dále s neoblíbeným Zlínem a Novým Jičínem. Souboj s Velkým Meziříčím byl celkem jednoznačnou záležitostí, ve kterém jsme ve dvou setech zvítězili v poměru 2:0 (25:15, 25:13). Se Zlínem to byl boj a zároveň dejávú, protože jsme začali stejně špatně jako den předtím, ale po vyburcování se chlapci zvedli a utkání otočili z 0:1 na konečných 2:1 pro nás.  V posledním utkání proti Novému Jičínu nás čekal boj o prvenství v prvním turnaji ČP. Karty byly jasně rozdány, kdo vyhraje, ten bude první v celkovém hodnocení. Po vyhraném prvním setu a celkem pohodovém vybudování si náskoku v setu druhém jsme bohužel po zbytečných individuálních chybách a možná i vidině prvního místa a sebeuspokojení dokázali set prohrát a pak i následný tiebreak. Tímto jsme obsadili krásné 2. místo, ale to vysněné první, to nám uteklo jen o vlásek. Nicméně je to opět ponaučení a zkušenost, se kterou musíme umět pracovat, a ono se to jednou povede.

Pochvalu za předvedené výkony a úspěšnou reprezentaci Sokola II i města Česká Třebová si zaslouží všichni zúčastnění hráči: M. Fric, D. Jaško. J. Jirásek, P. Kaška, A. Olejár, P. Šlapal, O. Unzeitig a R. Vovk.

KONEČNÉ POŘADÍ:
1.      Nový Jičín
2.      TJ SOKOL Česká Třebová II
3.      VSC Zlín
4.      TJ Spartak Velké Meziříčí
5.      SKV Brno
další pořadí: Kojetín, Svitavy, Znojmo, Beskydy Frýdek-M9stek, Opava, VK Ostrava atd.

MUŽI II. LIGA

V dalším kole II. Ligy mužů ve volejbale cestovalo družstvo TJ Sokola Česká Třebová II na palubovku celku TJ CETL Cargo Žďár nad Sázavou, který se pravidelně umisťuje na předních příčkách tabulky. Tímto byl stanoven i cíl pro hostující družstvo. Co nejvíce znepříjemnit domácím cestu za ziskem bodů. Toto se dařilo v prvním setu úvodního utkání, kdy Třebovští hráči zaskočili soupeře bojovným výkonem a drželi s ním krok až do koncovky. Zde bohužel domácí  přidali na výkonu a kvalitním servisem a kompaktní obranou nepřipustili žádné překvapení. V podobném duchu se nesl y i zbylé dva sety, kdy ovšem domácí zabrali na začátku setů a získaný náskok si udrželi po celou dobu utkání. Výsledek prvního utkání TJ CETL Cargo Žďár nad Sázavou – TJ Sokol Česká Třebová II, 3:0.

V druhém odpoledním utkání se bohužel pro družstvo z České Třebové překvapení nekonalo. Přes bojovný výkon a  snahu zaskočit soupeře hrou na hranici rizika se utkání odvíjel v podobném duchu jako první zápas. Domácí družstvo nepolevilo na koncentrovaném výkonu a nepřipustilo žádné pochyby, kdo je na palubovce pánem. Žďár zvítězil ve třech setech a udržel si tak první místo v tabulce II. Ligy. TJ CETL Cargo Žďár nad Sázavou – TJ Sokol Česká Třebová II, 3:0.

TJ CETL Cargo Žďár nad Sázavou – TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ II. 3:0 (21,12,11)

TJ CETL Cargo Žďár nad Sázavou – TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ II. 3:0 (17,23,22)

SOKOL II a Českou Třebovou reprezentovali: David Buchta, Nikolas Zoikas, Petr Hübl, Michal Knížek., Jindřich Chudý, Ondřej Knížek., Jakub Řehák, David Čtvrtečka, Aleš Skipala, Lukáš Halva, Lubomír Vašina ml.

0

V sobotu 15.10.2016 od 11:00 a 15:00 přivítal TJ Sokol Česká Třebová II v domácí hale ZŠ Nádražní

ČESKÝ POHÁR ŽÁKYŇ 2016/2017

Do letošního ročníku ČP se přihlásilo 51 družstev, která byla rozdělena do skupiny Západ – 23 a skupiny Východ 28 družstev. Kvalifikace proběhla 8. a 9.10.2016.

Systém kvalifikace Východ: 4 skupiny po 7 systém každý s každým na dva vítězné sety, 1. ve všech skupinách postupují přímo do 1. Osmičky. 2. a 3. ve skupině sehrají kříž o postup do 1. osmičky a to skupiny A – D a B – C atd. Po odehrání listopadového a prosincového kola, prvních 13 družstev z Východní skupiny a prvních 11 družstev ze Západní skupiny postoupí do hlavní části Českého poháru. Následně odehrají další 3 turnaje, ze kterých v březnu vyjde celkový vítěz.

Pořadatelem Východní skupiny byl ŠSK Bílovec, který turnaj připravil na výbornou!

Výsledky utkání v základní skupině D:

TJ Sokol Česká Třebová II – TJ Sokol Dolní Újezd  2:0  (17, 21) V úvodním utkání nastupujeme proti sousedkám z Pardubického kraje. Družstvo s novou trenérkou a posilami z Litomyšle přehráváme poměrně hladce.

TJ Sokol Česká Třebová II – TJ Sokol Jehnice  2:0  (5, 10) Nejmladší účastnice turnaje z Jehnic, nám umožnily podruhé v turnaji rozehrát naši nejmladší borku, která se dostala po podání až na síť. Dokonce několikrát parádně uhrála na třetí přes! :-

TJ Sokol Česká Třebová II – Volejbal Přerov  2:1  (18, -20, 10) První zatěžkávací zápas vyhráváme až ve třetím setu. Ten ale nezačínáme dobře. Nepříznivý stav 1:6 ale dokážeme otočit v náš prospěch.

TJ Sokol Česká Třebová II – TJ Slovácká Slavia Uherské Hradiště 2:0  (22, 18) Na přípravném turnaji ve Frýdku nás tyto mladé šikovné hráčky porazily. Nyní jsme ale hráli dobře a utkání rozhodly dva ubráněné míče v koncovce prvního setu. Natka se sice rozplácla o stěnu a Verča o zem, ale stálo to za to

TJ Sokol Česká Třebová II – TJ Nový Jičí  0:2  (-15, -17) Jedním slovem TMA. Zápas o první místo ve skupině začal v neděli 8:30hod. Soupeřkám přijelo na pomoc pár hráček, které v sobotu hrály za kadetky. Nám nešlo vůbec nic. Začali jsme hrát až za stavu 22:14 ve druhém setu Bohužel, volejbalová kvalita byla na druhé straně sítě.

TJ Sokol Česká Třebová II – TJ Jiskra Havlíčkův Brod  2:0  (15, 11) Naštěstí se v kabině před zápasem povedlo hráčkám zvednout sebevědomí a zápas vyhrát.

Pořadí v základní skupině D: 1. Nový Jičín 15bodů, 2. Přerov 15b, 3. Česká Třebová II 14b, 4. Uherské Hradiště 8b, 5. Dolní Újezd 7b, 6. Havlíčkův Brod 4b, 7. Jehnice 0b

Nový Jičín odjíždí domů, Přerov v sobotu Nový Jičín porazil 2:0 a v zápase o první osmičku nastupuje proti třetímu ze skupiny A, tj. Hradci Králové. My v zápase o první osmičku nastupujeme proti druhému ze skupiny A – domácímu Bílovci. Ten v základní skupině prohrál jen s Lanškrounem 2:1.

TJ Sokol Česká Třebová II – ŠSK Bílovec 1:2  (23, -13, -14)  Nádherný volejbalový zážitek. Utkání, které hráčky posouvá výkonnostně vpřed. První set je hra na vyčkávanou. Bílovec disponuje dvěmi hlavními vysokými údernicemi, které jsou schopné nebezpečně útočit ze všech pozic, včetně základní čáry. V prvním setu hrajeme koncentrovaně a jistě, ve druhém setu spíše odpočíváme. Utíká nám i začátek třetího setu. Strany točíme za stavu 4:8. Pak ale začnou úřadovat naše silné stránky a zápas můžeme ukončit. Jenže míč je kulatý a my kazíme podání za stavu 14:13. V příštím kole 12. – 13. 10. 2016 budeme tedy hrát ve druhé osmičce.

SOKOL II a Českou Třebovou reprezentovali: L. Farago, S. Horská, B. Koubová, V. Koubová, N. Kubátová, M. Kubištová, A. Linhartová, A. Říhová, V. Vomáčková.  Trenéři: J a J Koubovi

Děvčata jsou ve druhé osmičce společně s družstvy: Přerova, Rychnova n.K., Svitav, Ostravy, Dolního Újezdu, Třebechovic p. O. a Zlína