Volejbalisté T.J. SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ informují

II. liga ČESKÁ TŘEBOVÁ – NYMBURK

V sobotu 8. října jsme zahájily sezonu na domácí palubovce proti nováčkovi soutěže z Nymburka.
Do prvního utkání jsme vstoupily výhrou v prvním setu, ale naše hra byla po všech stránkách nervózní, kazily jsme servis a obrana na síti i v poli měla velké rezervy a to se odrazilo na dalším průběhu zápasu a rázem jsme prohrávaly 1:2. Do čtvrtého setu jsme nastoupily s odhodláním vyhrát a dojít do rozhodujícího tie-breaku, což se podařilo a zápas jsme dotáhly do vítězného konce.
Ve druhém zápase jsme zlepšily obranu a servis a až na klopýtnutí ve třetím setu, jsme si došly pro zaslouženou výhru 3:1.
Doufáme, že se výkon z druhého utkání odrazí v dalších kolech a budeme hrát ve větší pohodě.
Hrály: Iva Horáková, Světla Barešová, Hanka Dejdarová, Marťa Drymlová, Lenka Gottwaldová, Hanka Karanská, Bára Mikulecká,  Marťa Šemberová, Lucka Totušková, Pája Tomanová, Pája Trávníčková, Lucka Zabranská
Trenérka: Radka Kubová
Výsledky:
                        Česká Třebová - Nymburk   3:2  (22, -23, -18, 14, 16)
                        Česká Třebová - Nymburk   3:1  (21, 21, -18, 19)

8. 10. 2016 VOLEJBAL 1. LIGA JUNIOREK D.ÚJEZD

V sobotu dne 8. 10. 2016 odjíždíme k dvěma zápasům 1. ligy juniorek do Dolního Újezdu. Po dlouhé době máme k dispozici Terezu Peškovou, druhou blokařku družstva juniorek, která se vrací po zranění natržených vazů kotníku. Dále začíná hrát 2 týdny z angíny se léčící Natálie Foldynová. Bohužel problémy se zády má Aneta Kőhlerová, která se na turnaji ve Svitavách srazila se spoluhráčkou, nějak si „hrkla“ se zády a nyní ji bolí.

TJ SOKOL Dolní Újezd – TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  1 :  3           24:26, 17:25, 26:24, 15:25
Průběh setů v 1. zápasů (naše body jsou červeně značené):
1. set 5:5, 9:7,12:11, 14:17, 18:17, 21:18, 23:20, 24:26
2. set 5:9, 9:10, 14:14, 14:17, 14:15, 16:18
3. set 2:8, 4:10, 7:13, 11:16, 15:18, 16:19, 23:19, 26:24
4. set 2:7, 5:8, 8:11, 9:19, 18:17, 13:23
Družstvo soupeře známe již několik let a českotřebovské dívky většinou vzájemných zápasů vyhrály.
Takže máme povinnost vyhrát, vzhledem k získání bodů a tím přidělení třetího místa v tabulce 1. ligy JKY.

TJ SOKOL Dolní Újezd – TJ SOKOL ČESKÁ  TŘEBOVÁ        0 :  3    20:25, 22:25, 23:25
Průběh setů v 2. zápasů (naše body jsou červeně značené):
1. set 9:9, 12:11,14:15, 16:20, 18:22
2. set 6:7, 8:12, 14:15, 15:17, 19:20, 20:21
3. set 3:2, 5:5, 11:8, 13:9, 17:11, 20:18, 22:20, 23:25
Průběh druhého zápasu 1. a 2. setu, byl naprosto stejný. Žádné družstvo si nevytvoří větší bodový náskok, až teprve v koncovce setu se rozhoduje o vítězství. Vyhráváme 1 a 2 set. Třetí set byl ze strany českotřebovských dívek hrozný.  Dívky prohrávají 9:13, 11:17, teprve nyní začínají hrát a stahovat bodový náskok soupeře. Nejednou jdou a makají, přidávají bodík po bodíku. Za stavu 20:22, jsem věřil, že to zvládnou, protože se dostanou do takového „laufu“ v kterém neprohrávají.
Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Kristýna Bělková, Tereza Pešková, Aneta Kőhlerová (střídala), Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Natálie Foldynová, Tereza Kašparová, Monika Nerudová.

1. LIGA KADETEK VE VOLEJBALE Č. TŘEBOVÁ-SOKOL BRNO

V dalším kole ligy kadetek ( 8. 10. 2016) nás los poslal k soupeřkám do Brna. Holky pravidelně hrají beach a ligu mají jako „doplňkovou“ soutěž. Mohlo by se zdát, že soupeř bude k poražení, ale opak je pravdou. Soupeřky mají naskákáno a naběháno na písku, a vše prodávají na palubovce.
My jsme tentokrát vyrazili s hodně mlaďounkým týmem – 3 starší žákyně a 5 mladších žákyň. Starší hráčky bojovaly v lize juniorek nebo odpočívají kvůli zranění. Každý uhraný bod byl pro nás úspěchem a velkou radostí na naší straně. Pro všechny mladší žákyně šlo o premiéru v této soutěži, starší žákyně hrají  tuto soutěž od začátku sezóny.
Do prvního zápasu vstupujeme s velkým respektem soupeřek a naší velikou nejistotou, možná až strachem. Dlouhých výměn moc není, ale bojovnost na naší straně stoupá. Do hodinky máme odehráno a po krátké pauze nastupujeme k druhému zápasu. Kromě druhého setu, kdy se nám nedařilo na příjmu, holky bojují a snaží se udržet balón ve hře. Škoda jen oba zápasy za zbytečně velký počet zkažených podání.  Z Brna si tak odvážíme 2 prohry.  Za snahu holky zaslouží pochvalu.  Příště se nám bude dařit určitě lépe.
Hrály: kapitánka Aneta Verešpejová, Sára Šmídová, Katka Paarová, Lucka Blažková, Ema Kráčalová,  Áďa Dušková, Eliška Pešková, Kíťa Vernerová
Rejmanová, Verner

8. 10. 2016 KADETI - KP 2 PCE KRAJE PROTI POLIČCE

V sobotu jsme ke svému třetímu domácímu zápasu v KP 2 přivítali vedoucí družstvo celé soutěže, a to družstvo z Poličky. Všichni hráči výškově dobře vybaveni a sehraní. Naše družstvo reprezentoval Radim, Jan, Honza, Láďa, Viktor a Venda. A i když kluci na soupeře neměli, tak se podařilo do hry přenést to, co poslední tréninky usilovně trénujeme, vykrytí útočníka, rychlý servis a mezihru. Některé výměny byly vyrovnané. S předvedenou hrou a nasazením jsem byl spokojen.
Č. Třebová-Polička 0:3, 0:3    Michal Kadlec

9. 10. 2016 KP PŘÍPRAVKY DÍVEK – ČT A, ČT B

V neděli 9. 10. 2016 jsme odehrály další kolo KP přípravky dívek před krátkou pauzou, která nás v soutěži čeká. Tým ČT A hrál v C skupině v Lanškrouně, tým ČT B hrál v F skupině v České Třebové. A jak se nám dařilo?
S „áčkem“ jsme měly jediný cíl. Bojovat o postup do B skupiny. Ale vstup do prvního zápasu proti Letohradu byl hodně nejistý a tichý. Naštěstí s narůstajícím počtem bodů se lepšila i naše hra. Nejvyrovnanější zápas jsme odehrály se soupeřkami z Chvaletic, kdy si holky nedarovaly žádný bod zadarmo. Holky v turnaji nepoznaly prohru, a tak postupujeme o skupinu výš. Všechny holky zaslouží velkou pochvalu za hru J Velké díky patří i rodičům, kteří nám celý turnaj fandili.
I „béčko“ mělo jasný cíl -  postup do E skupiny. Poslední skupina je hlavně o podání. Tým, který lépe podává, vyhrává. Na rozehře musíme ještě zapracovat, protože pomalé nožky nás občas trochu potrápily. Konečné skóre bylo 3 výhry, 1 remíza a 1 prohra. A tak i B tým vybojoval postup do E skupiny. Na turnaji se dařilo kapitánce Aničce Klimešové. Moje poděkování patří panu Klimešovi za pomoc u týmu.

9. 10. 2016 PŘÍPRAVKA DÍVEK VE VOLEJBALE Č. TŘEBOVÁ

V neděli odpoledne jsme odehráli předposlední kolo podzimní části v krajském přeboru přípravek dívek. Tentokrát jsme hráli v domácím prostředí. Ve skupině děvčata nastoupila proti týmům ze Svitav, Chocně, Dolního Újezdu a Č. T. „B“ a proti sobě.
Na dívky se přišli podívat rodiče a za jejich velké podpory jsme podávali pěkné výkony. Některá děvčata se odvážila zapojit do hry bagr, který se teprve začínáme učit. Jako v každém zápase bylo rozhodující podání. Na podání se standardně daří  Elišce Poláškové a Barče Šindelářové.
Složení družstev:
Č.T.“C“ – Drymlová, Dvořáková, Kaplanová, Očenášová, Šindelářová – 3. místo (2x vítězství, 2xremíza, 1x porážka)
Č.T.“D“ – Adamová, Kovářová, Polášková, Preislerová, Zemanová – 4. místo (1x vítězství, 3x remíza, 1x porážka)
Děkujeme za pomoc s organizací starším chlapcům.
Adam, Benešová, Dvořáková

5. KOLO PŘÍPRAVKY CHLAPCŮ - CHOCEŇ

V neděli 9. 10. 2016 se hrálo 5. kolo přípravky chlapců v Chocni, tentokrát již v teple tělocvičny.  Kluci hráli ve složení Hruška, Svoboda Štech, a Šumbera, bez parťáka Štusáka. Kluci opět nestačili na družstvo Svitavy A, ale tentokrát jim už kluci šlapali na paty. Kluci byli výborní v poli, s velkým počtem úspěšných bloků. V 5. kole obsadili opět 2. místo a ve výsledku jsou kluci stále na druhém místě, další kolo se bude konat v Lanškrouně 27. 11. 2016 a následovat pak bude dlouhá pauza až do dubna, kdy se následně odehrají tři kola.
Za trenéry Markéta a Míra

Výsledky soutěže Krajský přebor přípravka chlapci  9. 10. 2016 CHO, SY, LET
A                            B                             C
1. SY A                  1. SY D                  1. ČT II.

9. 10. 2016 VOLEJBALOVÁ PŘÍPRAVKA CHLAPCŮ LETOHRAD

Poslední kolo podzimního části přeboru přípravek chlapců v trojkovém volejbale je za námi. Družstva ČT B a ČT C odjela v neděli 9. 10. 2016 do Letohradu. Soupeři nám byla družstva z Poličky, Letohradu, Litomyšle a České Třebové II. Družstvo ČT B s kapitánem Kájou Sixtou čtyřikrát vyhrálo, jednou prohrálo. Ve skupině skončilo toto družstvo druhé a postoupilo pro příští kolo do druhé výkonnostní skupiny. Družstvo ČT C s kapitánem Honzíkem Vávrou skončilo páté, s Litomyšlí A svedli velký boj o místo čtvrté. Všechny kluky chválíme za jejich přístup a bojovnost a za téměř stoprocentní účast na zápasech. Další kolo odehrajeme 27. 11. 2016.
Za družstva ČT B, ČT C hráli: D. Andrle, T. Kalousek, D. Kráčmer, M. Kubíček, J. Očenáš, K. Sixta, S. Svojanovský, J. Vávra
 Za trenéry. R. Benešová, J.Fišar

4. 10. 2016 ZAČÁTEK CVIČENÍ NEJMENŠÍCH DĚTÍ - BERUŠEK.

Dne 4. 10. 2016 začalo cvičení nejmenších dětí. Cvičíme v ZŠ Ústecká v úterý od 17-18 hod a cvičení vede Lucka a Renča. Letos máme novinku, děti si na cvičení nosí sportovní knížku, kde mají děti vyobrazeno, co se budou celý rok učit a za každý absolvovaný trénink obdrží do knížečky samolepku berušky.