VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 1. 10. – 2. 10. 2016

2. LIGA ŽEN-ŽĎÁR NAD SÁZAVOU-ČESKÁ TŘEBOVÁ.

Dne 1. října jsme sehrály první dvě utkání sezóny 2016/2017. V brzkých ranních hodinách jsme odjížděly do Žďáru nad Sázavou. První zápas pro nás začal slibně, když se nám dařilo vše, na co jsme sáhly. Bohužel další dva sety se nám nepovedly. Zápas jsme ještě zvládly dotáhnout do tie-breaku, který jsme však prohrály nejtěsnějším rozdílem 15:17.
V druhém utkání jsme se soupeřkami držely krok pouze v prvním setu. Další dva sety nás družstvo Žďáru přehrávalo ve všech činnostech a zaslouženě vyhrálo 3:0. Snad z dalších zápasů nebudeme nervózní a navážeme na dobré výkony z předchozí sezóny.
Hrály: Iva Horáková, Světla Barešová, Hanka Dejdarová, Marťa Drymlová, Lenka Gottwaldová, Hanka Karanská, Bára Mikulecká,  Marťa Šemberová, Lucka Totušková, Pája Tomanová, Pája Trávníčková Trenérka: Radka Kubová
Výsledky:
                      Žďár n. Sázavou - Česká Třebová 3:2 (-15,23,22,-20,15)
                      Žďár n. Sázavou - Česká Třebová 3:0 (24,18,14)                                             za družstvo žen Bára Mikulecká

2. 10. 2016 KADETI V KP2 - SLATIŇANY.

V neděli 2. 10. 2016 jsme zajížděli k zápasům do Slatiňan. Soupeř byl před zápasy o jednu příčku před námi, tak se dal předpokládat vyrovnaný  volejbal. Ale opak byl pravdou. Zápas nezastihl naše hráče v optimální formě a  na soupeře jsme nestačili. Domácí hráči kluky nešetřili a hlavně příjem podání nám dělal obrovské potíže. Ale zápasy svůj účel splnily. Herní příležitost dostali všichni hráči a mohli se konfrontovat se zkušeným soupeřem. Č. Třebová-Slatiňany 0:3, 0:3. Michal Kadlec

1. LIGA 1. 10. 2016 JUNIORKY Č. TŘEBOVÁ – NOVÉ VESELÍ.

V sobotu dne 1. 10. 2016 hostíme družstvo juniorek TJ Sokol Nové Veselí, které jestli si dobře pamatuji, hrálo před rokem kvalifikaci do extraligy kadetek, takže výborné družstvo.  K dispozici ještě nemáme Terezu Peškovou, která léčí  kotník, dále Dominiku Kliglovou z Mor. Třebové, u která je dlouhodobě nemocná a navíc se přidala s nemocí Natálie Foldynová. Čeká nás opět čtyřzápasový blok, kdy začnou hrát kadetky, potom juniorky, dále kadetky a tento celodenní blok ukončí juniorky.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ        2 :  3    25:23, 19:25, 25:13, 18:25, 10:15

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ     SOKOL NOVÉ VESELÍ   0 :  3    22:25, 16:25, 15:25

Družstvo soupeře přijelo autobusem, 12 juniorek a 10 kadetek, takže perfektní herní zázemí. Již při rozcvičení bylo vidět výbornou úroveň dívek soupeře. Je vidět, že zde nejsou dívky do počtu, tedy dívky, s které by střídaly pouze při nějakém problému. První zápas hrály českotřebovské dívky dobře a úvodní set vyhrávají. Druhý set, již nehrají domácí dívky tak soustředěné a set prohrávají. Třetí set byl „volejbalový koncert českotřebovských dívek“. Soupeře doslova „přejedou“ 25:13. Prohráváme čtvrtý set, a neúspěšné jsou českotřebovské dívky i v posledním setu. Prohráváme první zápas 2:3, nejsme schopné zablokovat krajní hráčky soupeře. Dívky z N. Veselí, jsou vysoké, vyhrané, každá ví, kde je její místo v obraně, výborný servis, opravdu skvělé.  Díval jsem se na soupisku juniorek z N. Veselí a většina dívek je ročníků 1997-98, takže již starší dívky.
Druhý zápas juniorek začínáme hrát po odehrání druhého zápasu kadetek, tedy v 16 hodin. Průběh prvního setu je ještě bojovný, v koncovce setu za stavu 21:21 se nedaří uhrát českotřebovským dívkám míč a soupeř toho využívá a důrazně ukončuje koncovku 1. setu, 22:25.  Od této chvíle májí dívky z Nového Veselí, jednoznačně navrch. Od začátku setu si vždy udělají cca 5 bodový náskok, který úspěšně uhrávají. Soupeř je jednoznačně lepší českotřebovských děvčat a zaslouženě vyhrává.
Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Kristýna Bělková, Aneta Kőhlerová, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Hana Václavková, Tereza Kašparová

0:3 (-22,-16,-15)

DOMÁCÍ BOJE V LIZE KADETEK 1. 10. 2016-NOVÉ VESELÍ.

I druhé kolo ligy kadetek a juniorek jsme pořádali v hale Na Skále, tedy v domácím prostředí. Tentokrát měly oba naše týmy, kadetky i juniorky, soupeře ze stejného oddílu – TJ Sokolu Nového Veselí.
Kadetky mají nalosovaný 1. a 3. zápas. Od začátku zápasu taháme za kratší konec a neustále dotahujeme. Soupeřky mají šikovné podání, kterým nás chvílemi trápí. V poli je hra vyrovnaná. Stačí balón jen přehrát přes síť. První 2 sety vypadají podobně, prohráváme 0:2. Trenér soupeřek pouští na hřiště hráčky ze střídačky. Pro naše volejbalistky nový impuls a začíná velká podívaná. Holky bojují, radují se… vyhráváme další 2 sety a čeká nás rozhodující tiebreak. Nastupujeme ve stejné sestavě, která dohrála 4. set. Ale mladším hráčkám se přestává dařit a proto se do posledního setu postupně zapojují i starší spoluhráčky, hrající za kadetky. Hra je vyrovnaná a rozhoduje každá chybička. Vyhráváme 16:14 a radost je veliká.
První zápas hrály: kapitánka Linda Klimková, Sára Šmídová, Terka Kašparová, Anet Verešpejová, Monča Nerudová, Anet Köhlerová, Kristýna Bělková, Kristýna Voleská
Před druhým zápasem kadetek si i juniorky zahrály tiebreak. Před naším druhým zápasem se domlouváme, že Sára půjde na náhru a Čahy si zahraje na účku. Ale v druhém zápase uděláme velké množství chyb – zkažená podání, nezavolané míče v poli…… mě na hřišti chybí bojovnost od většiny hráček.  Aby se zápasová zátěž rozložila na všechny hráčky, v tomto zápase si premiéru na bloku střihly Týnka Voleská a Míša Bečičková. Zápas prohráváme 0:3.
Hrály: kapitánka Linda Klimková, Sára Šmídová, Terka Kašparová, Anet Verešpejová, Monča Nerudová, Kristýna Voleská, Míša Bečičková

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – TJ Sokol Nové Veselí  3:2 (-18,-10,16,12,14)  a  0:3 (-13,-17,-15)
Další kolo ligy nás čeká v Brně  tuto sobotu.  J. Rejmanová

3. KOLO PŘÍPRAVEK DÍVEK      ČT A, ČT B.

V neděli 2. 10. 2016 se hrálo další kolo „trojkového“ volejbalu. Naše 2 týmy se opět dělily a každý hrál v jiné výkonností skupině. ČT A vyrážel bojovat do Chocně do B skupiny, ČT B potom do E skupiny do Poličky. U obou skupin bylo již předem dáno, že se turnaje odehrají v hale.
Týmu ČT A nevstoupil do turnaje špatně. První zápas s Lanškrounem přinesl sice první prohru, ale až v koncovkách setů. V zápase se Žichlínkem a Chocní jsme remizovaly. Tyto 2 zápasy byly krásnou podívanou. A holky za ně zaslouží VELIKOU pochvalu. Po chvíli oddechu nastupujeme k rozhodujícímu zápasu o setrvání ve skupině a na hřišti je úplně jiný tým. Nemluvný, nazlobený na sebe…. tolik chybiček, které jsme zbytečně udělaly. Prohra s Litomyšlí znamená sestup do C skupiny. Poslední zápas s nás čeká Polička a boj hlavně samy se sebou. Dnes jsem na hřišti viděla 2 rozdílné týmy a já doufám a věřím, že ten druhý nemluvný, nazlobený jsme zapomněly někde cestou domů.
Tým ČT B hrál v Poličce v E skupině na 2 hříštích, a tak holky měly větší pauzy mezi zápasy. A čas podívat se na týmy, které bojují v A skupině,která se hrála ve stejné tělocvičně.  Do turnaje holky vstupují výborně a vyhrávají první zápas. Potom se přestává dařit na podání a holky za celý turnaj získají už pouze jeden set.  Pád do poslední skupiny byl a je pro holky velkým zklamáním, ale holky hlavy nahoru, protože teď vás čeká postup zase výš a výš.
Hrály:
ČT A – Sára Horáková, Lucka Neumannová, Šárka Zahrádková, Zuzka Havránková
ČT B – Anička Klimešová, Marťa Klementová, Natálka Řeháková

2. 10. 2016 VOLEJBALOVÁ PŘÍPRAVKA  DÍVEK DOLNÍ ÚJEZD

V neděli 2.10.2016 jsme odehrály 4.kolo krajského přeboru přípravek – dívek.  Do Dolního Újezdu jsme přijeli s hodinovým předstihem, který jsme aktivně využili 45min. tréninkovou jednotkou s nácvikem bagru. Poté děvčata již nastoupila k jednotlivým zápasům. Družstvu „D“ se dařilo o něco lépe a to s ohledem na výborné podání Elišky Poláškové. Děvčata opět musíme pochválit, protože se snaží a stále více se zapojujeme do přihrávek, které jsou v této věkové kategorii nejtěžší herní dovedností.
   Družstvo „C“ – Adamová, Kovářová, Očenášová, Šindelářová  obsadilo 5.místo (1x výhra).
   Družstvo „D“ – Dvořáková, Kaplanová, Polášková, Preislerová obsadilo 3. místo (2xvýhra, 1x remíza).
   Další kolo hrajeme v domácím prostředí a to 9.10.2016.
   Adam, Benešová, Dvořáková

3. A 4. KOLO PŘÍPRAVKY CHLAPCŮ

Třetí kolo A skupiny přípravky jsme pořádali ještě za krásného podzimního dne a kluci tak jak v kole 2. obsadili krásné druhé místo. Hráli ve složení Hruška, Svoboda, Štech a Šumbera.
V neděli 2.10.2016 se hrálo 4.kolo ve Svitavách, tentokrát za každého počasí venku, bez možnosti tělocvičny. Což znamenalo i za jemně deštivého počasí, kluci bojovali ve složení Hruška, Štech, Štusák a Šumbera. Kluci tentokrát nestačili na družstva Svitavy A a Chocně. Ve výsledku jsou kluci stále na druhém místě v celkové výsledkové tabulce.
Za trenéry Markéta  a Míra

2. 10. 2016 PŘÍPRAVKA CHLAPCŮ, TROJKOVÝ VOLEJBAL (Č. TŘEBOVÁ A SVITAVY)
KP PCE KRAJE.

Tuto neděli se konalo třetí kolo přeboru přípravek v trojkovém volejbale – chlapci. Družstvo ČT B (r. 2005, 2006) hrálo ve druhé výkonnostní skupině, kam se mu podařilo v minulém kole probojovat. Kluky čekaly náročnější zápasy se staršími a vyhranějšími soupeři. Sice se nám nepodařilo se v této skupině udržet, ale účast byla pro nás určitě přínosem. Soupeři byli volejbalově lepší, nenechali nás vydechnout, nutili nás být stále ve střehu. U každého z našich hráčů je zápas od zápasu vidět nějaké zlepšení, jsou to třeba pro laika neviditelné věci, ale trenéři je dokážou najít a hráče za ně pochválit.:-) Ať už je to snaha nehrát ´na první přes ´, zlepšená hra v poli, první povedené bagry či smeče apod. Pokud jde o výsledek, uhráli jsme jednu remízu (v této skupině super!) a čtyřikrát jsme prohráli, někdy těsně, někdy zcela jasně.
Družstvo ČT C (kluci r. 2006 a mladší) odjelo  do Svitav odehrát pět zápasů ve třetí výkonnostní skupině. Družstvo je věkově hodně mladé, v této sezóně se takzvaně ohrává. Dnes se klukům dařilo, dosáhli svého nejlepšího výsledku v soutěži – jedna výhra, jedna remíza a tři prohry. Parádní výsledek.
Poslední kolo podzimní části odehrajeme v neděli 9. 10. 2016, obě družstva se potkají ve stejné skupině. Poté nás čeká šestitýdenní volno, které využijeme k intenzivním tréninkům.:-)
Dnes hráli: D. Andrle, T. Kalousek, D. Kráčmer, M. Kubíček, J. Očenáš, J. Simon, K. Sixta, S. Svojanovský, J.