Kohouti v Chrudimi nadělili deset gólů

Tříbrankové vedení v první třetině, to byl pevný základ k vysokému vítězství Kohoutů na chrudimském ledě. Ve druhém dějství si náš tým vybral několik slabších chvil, umělecký dojem si však vylepšil v závěrečné dvacetiminutovce. Autorem tří českotřebovských gólů, mimo jiné i jubilejního desátého, byl v neděli večer útočník Marek Hemský.
Chrudim - Česká Třebová 4:10 (0:3, 3:3, 1:4)
Branky: 21. Koreček (Novotný), 29. Novotný (Jiří Polák, Vágner), 40. Novák (Jiří Polák, David Cvrček), 43. Jan Polák (Machač) – 3. Jindřich (Kavalír, Pelán), 15. Zítka (Fúzik, Vlček), 20. Vlček (Veselý, Zadina), 22. Hemský (Vlček, Vondráček), 23. Pelán (Jindřich, Škvor), 37. Stehno (Fúzik, Zítka), 41. Hemský (Vlček, Lesák), 42. Schejbal (Stehno), 49. Stehno (Pejcha, Škvor), 53. Hemský (Vondráček, Šimončič).
Rozhodčí: Čížek – Suchánek, Louda. Vyloučení: 5:3. Využití: 1:2. Diváků: 164. Nejlepší hráči: Jiří Polák – Lesák, Hemský, Stehno.
Chrudim: Chalupa (41. Dominik Cvrček) – Kalous, Seidler, Burkoň, Vágner, Urban, Machač – Jiří Polák, Novák, David Cvrček – Karásek, Ondřej Polák, Koreček – Solnička, Jan Polák, Plch – Novotný.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Veselý, Vondráček, Šimončič, Lesák, Boruch - Schejbal, Stehno, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Pelán – Zítka, Fúzik.
Aktivitu velmi dobře bruslícího soupeře utlumili Kohouti ve 3. minutě, kdy se po akci třetího útoku zblízka bekhendem prosadil Jindřich – 0:1. Hosté se potom dvakrát úspěšně bránili dvěma přesilovým chrudimským hrám a v závěrečných pěti minutách první třetiny znovu gólově udeřili. V 15. minutě měl velmi snadnou úlohu Zítka, před kterým byla odkrytá branka Chrudimi – 0:2. Pouhých třináct vteřin před první sirénou se trefil Vlček – 0:3.
Začátek druhé třetiny byl poněkud divoký. Hosté nejprve doplatili na chybu obránce Veselého, v čase 20:48 snižoval Koreček – 1:3. Kohouti odpověděli tím nejlepším způsobem, když v rozmezí pouhých 96 vteřin vstřelili dvě branky. Nejprve se po spolupráci s Vlčkem prosadil Hemský – 1:4, vzápětí byl na konci kombinačního akce třetí útočné formace Pelán – 1:5. Do návratu vyloučeného beka Veselého chyběly pouhé dvě vteřiny, když Kohouti inkasovali druhý gól z hole Novotného – 2:5. Vzápětí vyrobil hrubku Šimončič, další brance zabránil pozorný gólman Nimmerrichter.
Domácí bruslili a dohrávali souboje málem jako o život, což hostům dělalo nemalé problémy. Kohouti soupeře zmáčkli po nedovoleném zákroku a vyloučení Jiřího Poláka, po třech vyložených šancích svých spoluhráčů se ve 37. minutě prosadil (po krásné výměně puku s Fúzikem) maličký Stehno – 2:6. V závěru druhého dějství hosté zbytečně vrátili puk do vlastního obranného pásma (Fúzik), vzápětí ztratili puk (Zítka), domácí se dostali do přečíslení tří na jednoho a Novák vykřesal teoretickou naději – 3:6.
Další důležitý krok na cestě za vítězstvím udělali hokejisté České Třebové na začátku závěrečné třetiny. V čase 40:16 využili Kohouti přesilovku, podruhé se trefil Hemský – 3:7. Chrudim vystřídala brankáře, jenže náhradníka Dominika Cvrčka překonal v čase 41:29 (po 73 vteřinách jeho pobytu mezi třemi tyčemi) hostující Schejbal – 3:8. Hosté pak stejně rychle, (v čase 42:13) doplatili na nedůslednost za vlastní brankou, o poslední chrudimský zápis do listiny střelců se postaral Jan Polák – 4:8.
Závěrečné minuty ovládli českotřebovští Kohouti. Hosté ve 49. minutě využili druhou přesilovou hru, po přihrávce Pejchy se podruhé gólově prosadil Stehno – 4:9. V 53. minutě narýsoval Vondráček přihrávku rozjetému Hemského, který vyškolil dva obránce i brankáře, dosáhl na hattrick a dal výsledku konečnou podobu – 4:10. Blízko, blizoučko byl vstřelení své třetí branky Stehno, ale ve vyložené šanci puk neuvěřitelně nenasměroval do poloprázdné domácí branky…

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Těší nás vysoká výhra na ledě kvalitního soupeře a zisk tří důležitých bodů. Faktem je, v naší hře jsou stále značné rezervy. Rozhodně se nad sebou musíme zamyslet.“

Příští zápas – čtvrtek 17. listopadu: Polička - Česká Třebová (18.30).