Choceň - Česká Třebová 4:12 (0:2, 0:3, 4:7)

Dvouciferný výsledek před velkou návštěvou
Branky: 48. Šejba (T. Prachař), 51. Křečan (T. Prachař), 57. Velinský (Šejba, T. Prachař), 60. Krejza (Knytl, Velinský) – 19. Hemský (Zítka, Škvor), 20. Hemský (Zítka, Škvor), 24. Vlček (Hemský), 25. Jindřich (Kavalír, Fúzik), 38. Fúzik, 41. Pejcha (Vondráček, Schejbal), 43. Jindřich (Pejcha), 46. Schejbal (Pejcha), 46. Vlček (Škvor), 54. Fúzik (Lesák, Hemský), 59. Fúzik (Lesák), 60. Hemský (Pejcha).
Rozhodčí: Doležal – Přichystal, Veverka. Vyloučení: 4:3 (navíc Tölg na 10 minut). Bez využití. Diváků: 675 Nejlepší hráči: Šejba, T. Prachař – Hemský, Vlček, Fúzik, Pejcha, Škvor, Jindřich.
Choceň: Bernart - Pochobradský, Novák, Vacek, Šejba, Jehlička, Tölg – Krejza, Knytl, Velinský – Král, T. Prachař, Křečan – M. Pilař, Lichtag, Bednář.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Veselý, Škvor, Šimončič, Lesák, Boruch – Pejcha, Stehno, Schejbal - Hemský, Vlček, Zítka – Kavalír, Jindřich, Fúzik.
Začátek derby vyzněl jasně pro Kohouty. První gólovou šanci měl ve 2. minutě Fúzik, který z pozice mezi kruhy trefil jen brankáře Bernarta. Ve 4. minutě pálil vedle choceňské branky Vlček, převahu hostujícího mužstva potvrdil Zítka, který v 8. minutě nevyužil další gólovou příležitost. S viditelným respektem hrající Choceň se do první střelecké pozice dostala až v polovině první třetiny, kdy přestřelil T. Prachař.
V 17. minutě chyboval obránce Škvor, vzápětí se v gólové šanci ocitl Bednář, ale výborného Nimmerrichtera nepřekonal. V závěru první třetiny zazářil útočník Hemský. První branku vstřelil v čase 18:06 – 0:1, druhou přidal v čase 19:21 po bleskovém objetí choceňské branky – 0:2. Těsně před první sirénou mohli Kohouti své vedení navýšit, gólman Bernart s velkým štěstím pochytal střely Jindřicha a Schejbala.
V úvodu druhé třetiny se domácí hokejisté dostali do další slibné šance, chybu obránce Šimončiče naštěstí napravil brankář Nimmerrichter. Choceň vzápětí inkasovala další dvě branky. V čase 23:28 našel Hemský přesnou přihrávkou Vlčka, který předvedl dokonalý blafák – 0:3. V čase 24:15, byl při sólovém průniku faulován Jindřich, přesto i on dokázal skórovat – 0:4.
Dva góly inkasované v rozmezí necelých padesáti vteřin přiměly choceňského trenéra Svatoše k tomu, aby si vybral oddechový čas. Českotřebovský expres to nezastavilo, jen na chvíli přibrzdilo. Převaha Kohoutů byla jednoznačná. Další šance neproměnili dvakrát Fúzik a jednou Schejbal. Dalšího gólu se dvě stovky českotřebovských fanoušků dočkaly ve 38. minutě, při hře ve čtyřech se na brankovišti prosadil důrazný Fúzik – 0:5. Stejný hráč mohl o chvíli později přidat další branku, ale netrefil, stejně jako před ním Schejbal.
Na lopatky dostali Kohouti svého soupeře v úvodu závěrečné třetiny, kdy mu během pěti minut nastříleli další čtyři góly. Českotřebovskou exhibici zahájil v čase 40:32 výborný Pejcha – 0:6. Stejný hráč přihrával na další branky Jindřichovi – 0:7 a potom Schejbalovi – 0:8. Neuvěřitelnou pětiminutovku završil prudkým a přesným švihem Vlček – 0:9.
Hosté pak začali příliš vymýšlet, po zbytečné chybě umožnili soupeři (Šejba) ve 48. minutě vstřelit první gól – 1:9. V čase 48:32 si oddechový čas vzal pro změnu českotřebovský kouč Jindřich. Jeho slova na příliš úrodnou půdu nepadla, protože po dalším zaváhání v obraně se domácí (Křečan) radovali podruhé – 2:9.
V čase 50:57 byl faulován útočník Stehno, kterého choceňský obránce Tölg zezadu narazil na mantinel. Českotřebovský hokejista upadl do krátkého bezvědomí, po prvním ošetření byl záchrankou převezen do nemocnice v Ústí nad Orlicí. Diagnóza? Otřes mozku a potvrdnutá krční páteř!! A samozřejmě nucený nocleh v cizím prostředí…
V závěrečných sedmi minutách vidělo 657 přítomných diváků ještě pět branek. Nejprve vyšli naprázdno Hemský, Fúzik a Kavalír. Autorem jubilejní desáté branky byl v 54. minutě Fúzik – 2:10. Na druhé straně zazvonila tyčka po ráně Bednáře, více štěstí měl v 57. minutě Velinský – 3:10.
A brankové hody pokračovaly. V 59. minutě vystřelil Lesák a gólmanem Bernartem vyražený puk vrátil do jeho branky Fúzik – 3:11. V 60. minutě chyboval na útočné modré Šimončič, domácí se dostali do rychlého protiútoku, přečíslení tří na jednoho využil Krejza – 4:11. Poslední slovo patřilo nejlepšímu hráči zápasu, v čase 59:46 předvedl svůj další technický kousek Hemský – 4:12. Demolice domácího týmu byla dokončena.
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Samozřejmě jsem rád, že jsme zápas s těžkým soupeřem zvládli a získali tři body. S čím se nedokážu smířit, to byl nesmyslný faul domácího obránce Tölga na Patrika Stehna. Ve 49. minutě jsem si vzal oddechový čas, abych své mužstvo uklidnil. Uběhnou dvě minuty a jmenovaný hráč soupeře zezadu narazí na mantinelu protihráče, který o něm vůbec neví. Podotýkám, devět minut před koncem, za rozhodnutého stavu 2:9.“
Příští zápas – středa 30. listopadu: Česká Třebová – Chotěboř (18.30 hodin).