Kohout přetlačil Lva

Předzápasové prognózy se do puntíky vyplnily. Středeční souboj českotřebovských Kohoutů s chotěbořskými Lvy přinesl tvrdou a vyrovnanou bitvu, na jejímž konci se nakonec radoval lídr krajské ligy Pardubického kraje. V závěrečné třetině dokázali Kohouti, kteří postrádali několik hráčů, vstřelit tři branky a skóre otočili!!
Česká Třebová – Chotěboř 5:3 (0:1, 2:2, 3:0)
Branky: 33. Pelán (Jindřich, Fúzik), 33. Šimončič (Vondráček, Kavalír), 46. Zítka (Škvor, Vlček), 52. Hemský (Škvor,Vlček), 60. Jindřich (Kavalír) – 6. Eis (Dvořák), 31. Eis (Veselý), 34. Eis (Dvořák).
Rozhodčí: Veselý – Brokeš, Hrabal. Vyloučení: 4:3 (navíc Pelán 10 minut). Bez využití. Diváků: 397 Nejlepší hráči: Husár, Škvor – Eis.
Chotěboř: Pešek – Klofáč, Kadlec, Ludvík, Veselý, Krejčí, Musílek, Kopecký – Š. Činčila, Hospodka, Petr Mašek – Eis, Svoboda, Dvořák – B. Činčila, Patrik Mašek, Piskač.
Česká Třebová: Husár - Vondráček, Šimončič, Veselý, Škvor, Lesák, Boruch, Krejnus – Pejcha, Pelán, Váně - Hemský, Vlček, Zítka – Kavalír, Jindřich, Fúzik.
Hosté začali velice aktivně a sladké odměny se dočkali v 6. minutě, kdy svoji jízdu za hattrickem odstartoval výborný útočník Eis – 0:1. O malý okamžik později mohlo být vyrovnáno, jenže Kavalíra s Fúzikem vychytal brankář Pešek.
Chotěboř důsledně bránila a číhala na další příležitost. Ta se naskytla v 11. minutě, kdy si za domácí obranu najel opět Eis, ale tentokrát narazil na připraveného gólmana Husára. Kohouti tahali za kratší konec, málo bruslili a prohrávali většinu osobních soubojů. Přesto se Jindřich dostal do dvou slibných příležitostí, ale měl smůlu, protože jej dvakrát vychytal výborný Pešek. V závěru úvodního dějství měl domácí gólman velké štěstí, když jej zblízka nepřekonal volný Dvořák.
Do druhé třetiny Kohouti doslova vlétli. Krátce po zahájení hry se hostující obranou protáhl Pelán, mířil do gólmana Peška. Ještě ve 21. minutě zlikvidoval Pešek další střelu Pelána a poté dorážku Váně. Českotřebovský tlak sílil. Ve 22. minutě si Hemský nádherně vyměnil puk se Škvorem, jenže vzápětí minul odkrytou branku Chotěboře. Kohouti se pak ubránili první přesilovce soupeře, jenže v polovině střetnutí „vyrobili“ další chybu v obraně a Eis byl nekompromisní – 0:2. Za malou chvíli se uvolnil nejmenší muž na ledě B. Činčila, Husára naštěstí nepřekonal.
Hru domácího mužstva oživily změny v sestavě, pohromadě zůstal pouze Vlčkův útok. Českotřebovští fanoušci se radovali ve 33. minutě, a dokonce hned dvakrát. V čase 32:03 propasíroval puk za Peškova záda Pelán – 1:2, ke kterému se šťastně odrazil puk po akci Jindřicha. Neuběhla ani minuta a bylo vyrovnáno. V čase 32:52 se trefil bekhendem Šimnčič – 2:2. Diváci jásali, jejich radost měla velmi krátký život. Po chybě Borucha se hosté dostali do přečíslení dvou na jednoho a střelecky disponovaný útočník Eis jim v čase 33:10 vstřelil třetí branku – 2:3. Ze šoku se mohli Kohouti probrat v závěru druhé třetiny. Hráli v pěti proti třem, ale 45 vteřin jim ke vstřelení vyrovnávací branky nestačilo.
Domácí měli výhodu dvou hráčů v poli ještě v úvodu závěrečné třetiny (58 vteřin), ale branku soupeře neohrozili. K obratu zavelel velmi dobře hrající obránce Škvor, jehož nahození od modré ve 46. minutě pohotově tečoval Zítka – 3:3. Kohouti sevřeli Lvy do kleští, šance Jindřicha a Škvora famózně zlikvidoval gólman Pešek. Do vedení se Kohouti dostali v 52. minutě. Škvor našel kolmou přihrávkou Hemského, ten se protáhl mezi dvěma obránci Chotěboře a výborného Peška překonal ukázkovým blafákem – 4:3.
Závěr zápasu nabídl mimořádně dramatickou podívanou. V čase 53:59 byl přísně vyloučen Vlček, kterého v čase 54:52 následoval na trestnou lavici Boruch. Dvojnásobnou přesilovku hostí „zrušil“ faulující Eis, domácí se přesto jednu minutu ubránili ve třech proti čtyřem. Hosté v závěru vsadili na hru bez brankáře, ale risk jim nevyšel. V čase 59:55 poslal puk do opuštěné chotěbořské branky Jindřich – 5:3.

Jiří Souček, trenér Lvů: „Přijeli jsme do České Třebové v roli outsidera, ale předvedli jsme velmi dobrý výkon. Dokázali jsme sehrát s vedoucím celkem soutěže vyrovnaný zápas, v určitých chvílích nás opustilo střelecké štěstí.“
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Do zápasu jsme vstoupili špatně, v první třetině jsme byli všude pozdě a prohrávali většinu osobních soubojů. Od poloviny utkání se náš výkon rapidně zlepšil. Tým chválím za hru předvedenou od 32. do 60. minuty.“

Příští zápas – neděle 4. prosince: Moravská Třebová - Česká Třebová (17.00).