Kohouti poprvé prohráli (na samostatné nájezdy)

V kvalitním a dramatickém střetnutí Kohouti celkem čtyřikrát vedli, nakonec jim to stačilo k zisku jediného bodu. V prodloužení přečkal českotřebovský tým dvouminutovou přesilovku soupeře, při trestných stříleních se štěstí přiklonilo na stranu domácích. Havlíčkobrodská juniorka měla ve středu ve své sestavě deset hráčů, kteří figurují na soupisce druholigového áčka.

Havl. Brod B – Česká Třebová 6:5 sn (1:1, 2:3, 2:1 – 0:0)
Branky: 9. Hlídek (Pecen), 25. Bušek (Kuchta, Mendl), 33. Kozlík (M. Semrád), 43. M. Semrád, 44. Ludvík (Kuchta), rozhodující nájezd proměnil Kuchta – 4. Šimončič (Janoušek), 22. Zadina (Hemský, Vlček), 31. Vlček (Zadina, Hemský), 33. Zadina (Hemský, Vondráček), 45. Vlček (Hemský).
Rozhodčí: Kareš – Louda, Zemánek. Vyloučení: 8:10 (navíc Šimončič na 10 minut). Využití: 1:1. Diváků: 55. Vývoj skóre: 0:1, 1:1, 1:2, 2:2, 2:3, 3:3, 3:4, 4:4, 5:4, 5:5. Nejlepší hráči: Kuchta, Chlubna, M. Semrád – Zadina, Vlček, Hemský.
H. Brod: Novák – Kříž, Pecen, Mendl, Bušek, M. Semrád, Motl – Chlubna, Hynek, Hlídek – Kuchta, Kozlík, Ludvík – Přibyl, Polák, Cejpek.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Fink, Vondráček, Krejnus, Lesák, Boruch - Schejbal, Stehno, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Pelán – Janoušek, Šimončič, Smékal.
Kohouti začali vlažně, ve 27. vteřině byl za podražení vyloučen útočník Pejcha, jeho spoluhráči se naštěstí ubránili. Ve 4. minutě pláchl po pravém křídle Janoušek, přesnou přihrávkou našel Šimončiče, který otevřel skóre – 0:1. O pět minut později propadli hosté v útočném pásmu, domácí se dostali do přečíslení, které na druhý střelecký pokus využil Hlídek – 1:1.
Ve 14. minutě se na pravé straně uvolnil Vlček, místo střely na branku však hledal obsazeného Hemského, puk se odrazil k Zadinovi, který zblízka minul. Domácí hráli jako o život, často za hranicí pravidel. V čase 14:09 byl vyloučen Hlídek (hákování), v čase 14:18 byl na trestnou lavici vykázán také Chlubna (nedovolené bránění). S dlouhou přesilovkou pěti proti třem (111 vteřin!!) však Kohouti naložili velice špatně, gólmana Nováka ohrozil pouze Vlček.
Začátek druhé třetiny Kohoutům naopak vyšel, protože dokázali potrestat další nedovolený zákrok domácí hráče. Obránce Kříže „vyhnal“ po osmnácti vteřinách z trestné lavice Zadina – 1:2. Chvíli poté hráli domácí v šesti, jenže Kohouti další přesilovou hru nevyužili. Po zbytečném faulu Kavalíra získali výhodu jednoho hráče v poli domácí a byli úspěšní, k vyrovnání jim stačilo pětadvacet vteřin, trefil se obránce Bušek – 2:2.
V polovině kvalitního střetnutí viděla hrstka diváků během necelých tří minut další tři branky. V čase 30:13 využil Zadinovu přihrávku Vlček, který tentokrát nevymýšlel, ale tvrdě a přesně střílel – 2:3. O pár vteřin později zapomněl Boruch za svými zády Chlubnu, jehož nájezd zmařil brankář Nimmerrichter. Hosté náporu soupeře dlouho neodolávali. Ve středním pásmu oplácel Schejbal, ale na trestnou lavici ani nemusel, signalizovanou výhodu v čase 32:15 proměnil Kozlík – 3:3. O půl minuty později znovu udeřila elitní formace Kohoutů, v čase 32:43 strhl vedení na jejich stranu Zadina – 3:4. Závěr druhé třetiny byl plný šarvátek a vyloučení.
Další branky padaly v úvodu závěrečné třetiny. Na hodinách svítil čas 42:05, když se po krásném průniku českotřebovskou obranou radoval obránce Semrád – 4:4. Chvíli na to, v čase 43:03, se domácí poprvé ujali vedení, gólmana Nimmerrichtera nachytal na švestkách Hynek – 5:4. Zaskočení Kohouti se rychle oklepali, protože již v čase 44:37 vyrovnával Vlček – 5:5.
Horké chvíle prožívali hosté v okamžiku, kdy na trestnou lavici usedli Bušek s Hemský a poté ještě Stehno. Domácí hráli ve čtyřech proti třem, ale ani 98 vteřin jim ke vstřelení gólů nestačilo. Největší šanci měl Zadina, v oslabení ujel, ale střílel dva metry vedle. Na druhé straně mohl rozhodnout Kuchta, gólman Nimmerrichter zachránil.
V prodloužení byl vyloučen Vlček, příležitost dvojice Chlubna –Kozlík zlikvidoval pozorný Nimmerrichter, a Kohouti přežili.
Na řadu přišla trestná střílení, první trojice střelců na obou stranách (Ludvík, Chlubna, Kozlík – Schejbal, Vlček, Hemský) vyhořela. Ve čtvrté sérii selhali Hynek a Jindřich, v páté se trefili Kuchta a Pelán. V šesté sérii se podruhé prosadil Kuchta, naopak Schejbal skórovat nedokázal a ze zisku dvou bodů se radovali domácí hokejisté.

Vladimír Vaněk, manažer klubu: „Pro soupeře to byl zřejmě hodně prestižní zápas. Řada mladých hráčů ročníků narození 1997 do hry nezasáhla, v sestavě se naopak objevili hokejisté, kteří startují za druholigové áčko. V závěru první třetiny jsme trestuhodně promrhali dvojnásobnou přesilovku. Propadli jsme také na začátku třetí třetiny, dvě branky jsme dostali během necelé minuty. Pokud by výborně hrající Havlíčkův Brod nastupoval v této sestavě i v dalších utkáních, asi by patřil k hlavním favoritům soutěže…“

Příští zápas – neděle 6. listopadu: Česká Třebová – Světlá nad Sázavou (17.00).