Zápletka, potom kanonáda

Všechno mělo být jasné, ovšem v první třetině papírové předpoklady neplatily. Favorizovaní Kohouti chybovali a oproti třem inkasovaným brankám trefili do černého pouze dvakrát. Ve druhém dějství však svému soupeři nastříleli sedm gólů a bylo jasno. Téměř pět stovek diváků nakonec vidělo celkem dvacet branek.
Česká Třebová – Ledeč nad Sázavou 15:5 (2:3, 7:0, 6:2)
Branky: 12. Jindřich (Pejcha, Kavalír), 17. Schejbal, 26. Šimončič (Jindřich, Hemský), 27. Pelán (Škvor), 28. Vlček (Zadina, Hemský), 29. Stehno (Kavalír), 34. Hemský (Zadina, Vlček), 38. Schejbal (Boruch, Pelán), 40. Jindřich (Zadina, Pelán), 42. Vlček (Škvor, Šimončič), 43. Zítka (Schejbal, Jindřich), 47. Zítka (Škvor), 51. Fúzik (Pejcha, Jindřich), 53. Hemský (Vlček, Šimončič)), 60. Stehno (Fúzik, Šimončič) – 3. Krajíček (Marian Havel), 17. Svoboda (Beneš), 18. Velecký (Marek Havel), 45. Marian Havel (Procházka), 58. Krajíček (Marian Havel).
Rozhodčí: Doležal – Souček, Málek. Vyloučení: 2:3 (navíc Fúzik na 10 minut). Využití: 1:0. Diváků: 462. Nejlepší hráči: Jindřich, Vlček, Schejbal.
Česká Třebová: Nimmerrichter (33. Husár) - Škvor, Šimončič, Vondráček, Veselý, Lesák, Boruch – Hemský, Vlček, Zadina – Pejcha, Stehno, Kavalír - Kavalír, Jindřich, Pelán – Fúzik, Zítka.
Ledeč: Vacek (34. Hanák) – Vala, Hrabaň, Beneš, Šimůnek, Procházka, Buchta – Svoboda, Zadražil, Štěrba – Křesťan, Velecký, Marek Havel – Marian Havel, Krajíček, Hlavnička.
Hosté udeřili z prvního protiútoku, ve 3. minutě se radoval Krajíček – 0:1. Domácí pak na chvíli zabrali, jenže na výborném brankáři Vackovi se během tří minut vylámali zuby Hemský, Vlček, Stehno a opět Vlček. Až příliš bezstarostná hra Kohoutů pouštěla soupeře do dalších příležitostí. V 9. minutě se hosté řítili ve třech na jednoho, střelu Štěrby lapil gólman Nimmerrichter. Ve stejné minutě chyboval Veselý, slibnou šanci spálila dvojice Štěrba – Marek Havel.
Na lepší časy se začalo Kohoutům blýskat ve 12. minutě, kdy se před ledečskou brankou nejrychleji orientoval Jindřich – 1:1. V čase 16:12 se domácí poprvé dostali do vedení, od zadního mantinelu si před branku nabruslil a puk pod horní tyčku zavěsil Schejbal – 2:1. Českotřebovská radost měla doslova jepičí život, po dalších dvou hrubkách totiž Kohouti ještě v první třetině dvakrát inkasovali. V čase 16:28 potrestal Lesákovu špatnou rozehrávku tvrdým příklepem hostující Svoboda – 2:2. Aby toho na domácí fanoušky nebylo málo, o necelou minutu později propadli Kohouti ve středním pásmu a Velecký strhl vedení na stranu Ledče – 2:3. Domácí první třetinu těsně prohráli, ačkoliv statistika brankářů byla jasná: Nimmerrichter 4 zásahy - Vacek 27 zásahů!!
Ve druhé třetině se domácí tým probudil a konto soupeře zatížil sedmi brankami. Vyrovnání se Kohouti dočkali ve 24. minutě, kdy se pohotovým doklepnutím prosadil Šimončič – 3:3. Rozhodující úder přišel v rozmezí od 27. do 29. minuty. Nejprve se po nádherné přihrávce Škvora bez problémů trefil Pelán – 4:3, další parádní akci předvedl první útok a střelcem byl Vlček – 5:3, silnou chvilku Kohoutů završil tvrdou střelou Stehno – 6:3. Jednu z nejkrásnějších akcí předvedl Vlčkův útok ve 34. minutě, kdy na konci rychlé biliárové akce byl Hemský – 7:3. Ledečský brankář Vacek odjel na střídačku, jeho místo zaujal náhradník Hanák. Čisté konto držel necelých pět minut. Ve 38. minutě inkasoval z hole Schejbala – 8:3, těsně před druhou sirénou jej po nezištné Zadinově přihrávce překonal s chutí hrající Jindřich – 9:3.
Závěrečná třetina odstartovala přesným švihem Vlčka – 10:3, ale bohužel také nešťastným zraněním Pelána, kterého odražený puk zasáhl do obličeje. Tržná rána si vyžádala ošetření v orlickoústecké nemocnici, spravilo ji třináct stehů…
V dalších pěti minutách se do hlavní role obsadil českotřebovský útočník Zítka. Ve 43. minutě se zapsal do střelecké listiny – 11:3, ve 45. minutě chyboval ve středním pásmu a hostující Marian Havel nezaváhal – 11:4. A do třetice: ve 47. minutě svoji chybu Zítka odčinil další vstřelenou brankou – 12:4.
Závěrečná desetiminutovka byla exhibicí Kohoutů. Do černého mířili Fúzik – 13:4 a Hemský – 14:4, další šance (Hemský, Jindřich, Stehno, Škvor, Jindřich) skončily u gólmana Hanáka, kterého v jednom případě (Kavalír) zachránila tyčka. Zdecimovaná Ledeč se dočkala ještě jedné branky, v 58. minutě ji vstřelil Krajíček – 14:5. Poslední slovo patřilo Kohoutů, při přesilové hře dal výsledku finální podobu Stehno – 15:5.
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „V první třetině jsme hráli nezodpovědně do obrany, proto jsme prohrávali 2:3. Po domluvě se naše hra výrazně zlepšila, dosáhli jsme n povinné vítězství. Mrzí mne nešťastné zranění útočníka Pavla Pelána a věřím, že se rychle uzdraví.“
Příští zápas – neděle 27. listopadu: Choceň - Česká Třebová (17.00 hodin).