Hokejový souboj prvního a posledního týmu pro nás

Polička nasbírala ve dvanácti dosud odehraných zápasech pouze pět bodů. Z vítězství se radovala jednou, když doma zdolala Ledeč nad Sázavou (9:5). Bodovala ještě v Chotěboři, kde padla až po prodloužení (4:5), a v Litomyšli, kde prohrála po samostatných nájezdech (1:2). V dalších devíti utkáních poličský Spartak nebodoval, když nestačil na Světlou nad Sázavou (2:7 a 2:6), dále na Hlinsko (4:7 a 3:4), Chrudim (3:6), Choceň (2:5), Moravskou Třebovou (3:7) a na Havlíčkův Brod (2:3). V prvním letošním vzájemném střetnutí Kohouti na vlastním ledě porazili Poličku vysoko 8:2. Kohouti tedy odjížděli do Poličky jako favorité. Každý jiný výsledek než výhru by fanoušci nebrali......

13. kolo Krajské hokejové ligy se hrálo již ve středu 16. listopadu
Chrudim HC Chrudim 2  -  3 HC Moravská Třebová Mor. Třebová
Chotěboř HC Chotěboř 7  -  4 HC Litomyšl Litomyšl
Choceň HC Choceň 3  -  4 BK Havlíčkův Brod B H. Brod
Ledeč n. Sáz. HC Ledeč nad Sázavou 3  -  4 HC Hlinsko Hlinsko
Ve čtvrtek 17. 11. 2016  se pak na ZS v Poličce konal poslední zápas kola, posledního s prvním týmem tabulky:
 Polička HC Spartak Polička   2   -    8 HC Česká Třebová Česká Třebová
Na začátku trápení, na konci přesvědčivé vítězství. Tak by se jednou větou dal charakterizovat čtvrteční zápas Kohoutů v Poličce. Vedoucí tým krajské ligy na ledě posledního mužstva tabulky dobře nezačal, nakonec si však připsal povinné vítězství a tři body. Celkem čtyřikrát překonal domácího brankáře českotřebovský útočník Marek Hemský.

Polička - Česká Třebová 2:8 (1:2, 1:3, 0:3)
Branky: 4. Šedý (Krajíček), 40. Vápeník (Boháček, Cik) – 8. Vlček (Zadina, Hemský), 17. Hemský (Vlček), 25. Hemský (Lesák, Zadina), 30. Kavalír (Šimončič, Vondráček), 39. Hemský (Vlček), 56. Schejbal (Fink), 58. Fúzik (Zadina, Jindřich), 60. Hemský (Fúzik, Jindřich).
Rozhodčí: Rulíček – Teplý, Pecina. Vyloučení: 3:1 (navíc Zadina na 10 minut). Bez využití. Diváků: 350. Nejlepší hráči: Cik - Hemský, Vlček, Husár.
Polička: Vašátko – Vyskočil, Cik, Dvořák, Máša, Hejtmánek, Štěrba – Vápeník, Švejda, Boháček – Krajíček, Šedý, Boháček – Martinů, Zobač, Vostřel.
Česká Třebová: Husár - Škvor, Veselý, Vondráček, Fink, Lesák, Boruch - Schejbal, Stehno, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Pelán – Šimončič, Fúzik, Zítka.
Domácí byli v první třetině lepším mužstvem, přesto ji trochu paradoxně prohráli. Polička se ujala vedení ve 4. minutě. Krajíčkovu střelu brankář Husár vyrazil před sebe a dojíždějící Šedý poslal puk za jeho záda – 1:0. O minutu později se Boháček snadno dostal za obránce Škvora s Veselý, jejichž zaváhání napravil pozorný gólman Husár.
Nepřesně hrající Kohouti se naštěstí rychle vzpamatovali, v 8. minutě přihrál Zadina na levé křídlo Vlčkovi, jehož prudká rána švihem se zastavila až v síti poličce branky – 1:1. Hosté chybovali v obraně, po další hrubce se do gólové šance dostal Švejda, kterého znovu vychytal Husár. V 17. minutě předvedl krásnou individuální akci Hemský a strhl vedení na stranu České Třebové – 1:2. O dvě minuty později mohlo být vyrovnáno, při šanci Boháčka své spoluhráče opět podržel brankář Husár.
Další branku mohli Kohouti vstřelit ve 23. minutě, bombu Fúzika stačil brankář Vašátko pouze vyrazit, po dorážce Pelána ukryl puk zázračně ve své lapačce. Domácí gólman kapituloval ve 25. minutě, kdy jej po chytrém a bleskovém objetí branky překonal Hemský – 1:3. Výkon Kohoutů se výrazně zlepšil, ve vzduchu visely další góly. Fúzik přestřelil, Schejbal mířil do Vašátka a Hemský trefil tyčku.
Přesně v polovině zápasu se na brankovišti prosadil důrazný Kavalír – 1:4. Při přesilové hře předvedl další parádní akci Hemský, branka z toho však nebyla. Hattricku se českotřebovský útočník dočkal ve 39. minutě – 1:5. Chvilka nepozornosti a další okénko v obraně Kohoutů, těsně před druhou sirénou trestal Vápeník – 2:5.
Do závěrečné třetiny nastoupili hosté s pozměněnými útoky, jejich hra však byla v prvních minutách hodně nepřesná a kostrbatá. Ve 41. minutě váhal s rozehrávkou obránce Vondráček, domácí se dostali do přečíslení tří na jednoho, naštěstí měli vychýlenou mušku. Ve 45. minutě hosté znovu propadli, Švejdovu příležitost lapil brankář Husár. Kohouti si zbytečně koledovali, v 52. minutě je po střele Cika zachránila levá tyčka.
Signálem k obratu a ke zlepšené hře byl oddechový čas, který si českotřebovský kouč Jindřich vzal v 52. minutě. Zítka nejprve ve slibné pozici přestřelil, vzápětí zblízka nedokázal skórovat Pejcha. Závěrečných pět minut patřilo Kohoutům. V 56. minutě adresoval Fink krásnou přihrávku Schejbalovi – 2:6, v 58. minutě proměnil svoji příležitost Fúzik – 2:7. Stejný hráč pak šest vteřin před koncem parádně přihrál na čtvrtou branku Hemskému – 2:8.

Příští zápas – neděle 20. listopadu: Česká Třebová – Ledeč nad Sázavou (17.00).