Vítězná zkouška Kohoutů

Kohouti zvládli těžkou zkoušku a po výhře nad silným soupeřem se vrátili na první místo tabulky krajské ligy Pardubického kraje. Česká Třebová rozhodla o vysokém a zaslouženém vítězství ve druhé třetině, kdy dokázala vstřelit tři branky. Jednu z nich dokonce při hře v oslabení…
Česká Třebová - Světlá nad Sázavou 6:2 (1:0, 3:1, 2:1)
Branky: 16. Jindřich (Pelán), 22. Pelán (Jindřich, Kavalír), 33. Hemský (Vlček), 37. Fúzik (Stehno), 43. Fúzik (Pejcha), 59. Kavalír (Pelán, Vondráček) – 32. Jakub Doležal (Žák, R. Křišťan), 60. Svoboda (Radim Křišťan).
Rozhodčí: Kolíř – Urubčík, Vepřovský. Vyloučení: 8:2 (navíc Schejbal a Šíma na 10 minut). Využití: 1:1. Oslabení: 1:0. Diváků: 549. Nejlepší hráči: Hemský, Jindřich, Fúzik.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Veselý, Vondráček, Šimončič, Lesák, Boruch - Schejbal, Stehno, Pejcha – Hemský, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Pelán – Fúzik.
Světlá: Koubský – O. Včela, Kůrka, Šíma, Kořínek, Březka, Fibikar – Sovoda, Žák, R. Křišťan – Jakub Doležal, Dolinský, Kubát – Jaroslav Doležal, Špatenka, Dušátko.
Hosté byli od úvodního vhazování aktivnějším týmem, nicméně do první gólové šance se ve 3. minutě po Stehnově přihrávce dostal Schejbal, který mířil jen do brankáře Koubského. Kohouti pak úspěšně čelili přesilové hře rychle hrajícího soupeře. Světlá si první gólovou příležitost vypracovala v 10. minutě, útočník Svoboda však střílel vedle domácí branky. Gólman Světlé zmařil střelecké pokusy Vlčka a znovu Schejbala, kapituloval ve chvíli, kdy hrála obě mužstva ve čtyřech.V čase 15:23 se po přihrávce Pelána na druhý pokus prosadil Jindřich – 1:0. V závěru první třetiny přečkali Kohouti další dlouhé oslabení (85 vteřin).
Vyloučený obránce Veselý vydržel na trestné lavici zbývající 25 vteřin v úvodu druhé třetiny, jenže vzápětí se jeho osud naplnil. Hráč, který po zranění nastoupil k prvnímu zápasu sezony, se po zákroku světelského útočníka Žáka ocitl na ledě a vzápětí na nosítkách. Se zraněnou nohou a rukou a s podezřením na otřes mozku byl převezen do nemocnice, odkud byl naštěstí po dvou hodinách propuštěn.
Žák vyfasoval dvouminutový trest, jenže na trestné lavici si neodseděl ani půl minuty. Do hry jej vrátil gól Pelána – 2:0, kterému nádherně přihrával Jindřich. Kohouti soupeře zatlačili před jeho branku, šanci Hemského zlikvidoval pozorný Koubský. Rozhodčí Kolář pak přehlédl krosček na Hemského, s chutí hrající Pelán střílel vedle, ránu Jindřicha lapil brankář Koubský.
V polovině zápasu byl vyloučen Schejbal, vzápětí poslal nepřesný sudí Kolář za katr ještě Vlčka a Vondráčka!! Světlá snížila při hře pěti proti třem, v čase 31:15 skóroval Jakub Dležal – 2:1. Hosté pokračovali v početní převaze, jenže zapomněli na Hemského, který ujel a gólmana Koubského vyškolil v čase 32:19 dokonalým blafákem – 3:1. Více než pět stovek diváků jásalo ve druhém dějství ještě jednou, protože v čase 36:12, okamžitě po vyhraném vhazování (Stehno) vystřelil švihem tvrdě a přesně Fúzik – 4:1.
Uzdravující se Fúzik se prosadil v úvodu závěrečné třetiny, když v čase 42:36 proměnil ideální Pejchovu přihrávku – 5:1. Ve vzduchu visely další branky, Hemský trefil gólmana, Vlček střílel vedle. Do konce kvalitního zápasu padly ještě dvě branky. V čase 58:43 se radoval Kavalír – 6:1, pouhou vteřinu před závěrečnou sirénou se s porážkou smíření hosté dočkali druhé branky, kterou šťastně vstřelil Svoboda – 6:2.
HLASY PO UTKÁNÍ:

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Před zápasem jsem hráčům řekl, že zápas je pro Českou Třebovou svátkem hokeje. Hráči si to užili, tým předvedl velmi dobrý výkon.“
Jiří Přibyl, trenér Světlé: „Podali jsme špatný výkon. Hráli jsme pouze jako jednotlivci, nikoliv jako tým. Před dalšími zápasy si to musíme v kabině důrazně vyříkat.“

Příští zápas – středa 9. listopadu: Česká Třebová – Hlinsko (18.30).