VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 12. 11. – 13. 11. 2016.

12. 11. 2016 2. LIGA ŽENY Č. TŘEBOVÁ - BENÁTKY N. J.

Během druhé listopadové soboty domácí Sokolky hostily hráčky z VK Benátky nad Jizerou. Toto družstvo nám je již dobře známé z minulých sezón a věděly jsme, že to nebude v žádném případě lehké dvojutkání.
Do prvního zápasu jsme nastoupily s odhodláním a touhou po vítězství. Jasný výsledek 3:0 na sety ve prospěch domácích volejbalistek napovídá o jednoduchém získání tří bodů, ale není to tak. Všechny sety byly vyrovnané a Třebovačky dokonce párkrát během zápasu prohrávaly o několik bodů. Naštěstí bojovným a koncentrovaným výkonem sety pokaždé dotáhly do vítězného konce.
Ženy domácího celku byly rozhodnuty nechat odjet soupeřky domů „s prázdnou“ – bez bodu. Jenže… Před druhým zápasem došlo na straně soupeře k pár změnám. Jednak na postu libera – „příjímače“ a „polaře“ a za další k výraznému zlepšení na servisu. Což bylo znát na straně Třebovaček. Méně přesný příjem ztěžoval útok na síti a docházelo tím k množství chyb. Ženy se jen tak vzdát nechtěly a bojovaly až do samého konce zápasu. Bohužel, tentokrát to nevyšlo a soupeřky si odvážejí tři body. Stojí za zmínku a hlavně za pochvalu podpora Rybnických volejbalistů, kteří s námi hráli souběh, a po svém druhém utkání pár z nich zůstalo s námi v hale a vytvořili parádní kulisu. Za to jim moc děkujeme J a doufáme, že příště je za to odměníme vítězstvím. Českotřebovské Sokolky se drží na třetí příčce v tabulce druholigové skupiny B.  Další domácí utkání sehrají v hale Na Skále v sobotu 3. 12. 2016 od 9 a 13 hodin s týmem z Vysočiny, Havlíčkovým Brodem.
Sestava: Andrlová Daniela, Barešová Světla, Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka,
                Horáková Iva, Karanská Hana, Mikulecká Barbora, Šemberová Martina, Tomanová
                Pavlína, Totušková Lucie, Trávníčková Pavla
Výsledky: 3:0 (17,21,19)   0:3 (-21,-17,-24)

12. 11. 2016 1. LIGA JUNIOREK NOVÉ VESELÍ-Č. TŘEBOVÁ

V sobotu dne 12. 11. 2016 odjíždíme autobusem společně s družstvem kadetek k dalším zápasům       1. ligy. Cílem je uhrát nějaké body, které by nám pomohli udržet 3. místo 1. ligy juniorek.  Čeká nás čtyřzápasový blok, kdy začnou v 9 hod. hrát juniorky, potom kadetky, opět juniorky a tento celodenní blok ukončí kadetky.

TJ SOKOL NOVÉ VESELÍ  – TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ   3 :  1  25:23, 20:25, 25:14, 25:23

První, co překvapí po příchodu do nádherné haly v Novém Veselí, je jejich řešení spojení hlediště, zázemí s bufetem a vlastní tělocvičny. Jsem překvapen, že městys s 1 600 obyvatel, vybuduje pro své obyvatelé takovou pěknou halu. Její návštěva svádí k plnému sportovnímu vyžití, jsou zde 3 kurty a jezdí zde hrát dívky z velkého okolí a dokonce i 50 km vzdálenosti. Problém, který pro naše dívky nastává, je obrovský prostor ve kterém se ztrácí a mají problém s časováním.  Českotřebovské dívky bojují, ale výškový průměr našich dívek, nám nedovoluje zablokovat vysoké dívky domácího družstva. Mimo třetího setu, kdy nám soupeř povolil uhrát pouze 14 bodů, který byl „ výkonnostním výpadkem“ českotřebovských dívek, se bojuje o každý míč, což je vidět na bodovém stavu jednotlivých setů. Po slušném výkonu prohráváme 1:3.

Druhý zápas začínáme hrát cca 13:15 hodin. Přiznám se, že jsem docela věřil v úspěch druhého zápasu, protože si myslím, že máme dobrou fyzičku, kterou soupeře přehrajeme. Od začátku druhého zápasu, jsme jednoznačně lepší děvčat  Nového Veselí. Již neděláme tolik vlastních chyb, naopak naši aktivní hrou (dobrý servis, hra v poli, razantní a chytré útoky) tlačíme soupeře do chyb, které je porážejí. První dva sety jsou v jednoznačně v režii českotřebovských dívek.  Po vyhraných dvou setech, dochází k výraznému uvolnění soustředění našich dívek, a ač se snažíme sebevíc, dostáváme „dardu“, pouze 9 bodů.  Od začátku čtvrtého setu českotřebovské dívky prohrávají 2:5, 6:10. 7:11, 12:15, 16:18, 19:19, 20:21. Kdo by věřil, že je možné po takovém výprasku, který dívky dostaly ve třetím setu se po celý průběh čtvrtého setu pomalu výkonnostně zvednout a set ještě vyhrát, by byl obrovský optimista.  Českotřebovské dívky to dokázaly a vybojovaly výsledek 3:1, což jsou výborné 3 body. Dobrá práce dívky, díky!!!

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Aneta Kőhlerová, Tereza Pešková, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Nerudová Monika, Tereza Kašparová.

Zapsal R. Hanzelka

12. 11. 2016 1. LIGA KADETEK NOVÉ VESELÍ-Č. TŘEBOVÁ.

V sobotu 12. 11. 2016 jsme spolu s týmem juniorek vyrazili k soupeřkám do Nového Veselí. Čekali nás celkem 4 zápasy – 2 kadetek a 2 juniorek, proto odjezd i příjezd za tmy byl jistý.
K prvnímu zápasu nastoupily juniorky. I přes velkou snahu si 3 body odnesly soupeřky.
Do prvního zápasu kadetek nastupujeme v sestavě Monča Nerudová, Terka Kašparová, Anet Verešpejová, Sára Šmídová, Valča Bicanová, Lucka Blažková a na liberu Linda Klimková. První dva sety jsou z naší strany opět plné nervozity a zbytečných chyb. Škoda, soupeřky od nás nejsou herním projevem o tolik vzdáleny. Poslední set je z naší strany nejvyrovnanější. Prohráváme jej až v koncovce.
Ve svém druhém zápase naše juniorky vrací prohru soupeřkám.
Do druhého zápasu kadetek se sestava mění. Nastupují naše kadetky, hrající i za juniorky. První set soupeřky máme neustále pod sebou. Vyhráváme jej s přehledem. Od druhého setu nám ale těžkou nohy. I když snaha by byla, chybí síla. Zbytečným množstvím chyb i nedůrazem na saku soupeřky vracíme do hry. I přes snahu zápas prohráváme 1:3. Soupeřky si za bojovný výkon výhru zasloužily. Hrály: Linda Klimková, Míša Bečičková, Týna Voleská, Terča Pešková, Anet Köhlerová, Monča Nerudová, Terka Kašparová, Natka Foldýnová.