VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 26. - 27. 11. 2016

26. 11. 2016 2. LIGA ŽEN VE VOLEJBALE SF PRAHA-Č. TŘEBOVÁ.

V sobotu 26. 11. 2016 jsme zavítaly do Prahy, kde jsme se utkaly proti týmu VŠTJ Stavební fakulta Praha.

Do prvního zápasu jsme nastoupily s velkým odhodláním a touhou po výhře. Po prvním setu jsme však zjistily, že to s naším soupeřem nebude až tak jednoduché. Tvrdým servisem, výborně pokrytém poli a úspěšností na síti nám takřka nedaly žádnou šanci. Ve druhém setu jsme výrazně zlepšily obranu na síti, která nám zajistila výhru a pocit bojovnosti do dalších setů. Ten jsme si však bohužel dlouho neudržely, jelikož jsme se zcela podmanily soupeřově hře. Soupeřky si tím zaslouženě získaly výhru tří bodů.  Ve druhém zápase jsme obměnily postavení hráček a nastoupily do utkání s touhou odvést si body z vítězství. To se nám úspěšně dařilo v prvních dvou setech, kde jsme značně přitvrdily na podání a útoku na síti. Třetí set byl pro nás zlomový, kde se opět soupeřky dostaly do vedení. Přes všechnu bojovnost jsme utkání dotáhly do tie-breaku, který skončil vítězstvím pro soupeřky. Po odehrání 13. a 14. kola soutěže se nacházíme na 4. příčce tabulky

Sestava: Andrlová Daniela, Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Šemberová Martina, Tomanová
Pavlína, Zabranská Lucie

Výsledky:

Česká Třebová – VŠTJ Stavební fakulta Praha 1:3 (-21,18,-10,-16)

Česká Třebová – VŠTJ Stavební fakulta Praha 2:3 (22,23,-13,-17,-8)

Za družstvo žen Šemberová Martina

26. 11. 2016 1. LIGA JUNIOREK Č. TŘEBOVÁ-D.ÚJEZD.

Sobota dne 26. 11. 2016 byla dnem, kdy hostíme v soutěži 1. ligy juniorek družstvo TJ Sokol Dolní Újezd. Družstvo, D. Újezdu, mělo v poslední době docela slušné výsledky a naše družstvo má problémy s počtem zraněných a nemocných hráček, takže určité obavy jsou. Do konce základní části soutěže jsou již pouze dva hrací dny. Čeká nás opět čtyřzápasový blok, kdy začnou hrát kadetky, potom juniorky, opět kadetky a tento celodenní blok ukončí juniorky.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SOKOL DOLNÍ ÚJEZD         3 :  0    25:13, 25:14, 25:11 čas 45 minut.

Družstvo soupeře přijelo kompletní, „tedy v plné palbě“, a doslechl jsem se, „že přijely získat nejméně jeden bod“. Hrát naše juniorky v základu, tak jsem neměl obavy o výsledek, ale bez dvou hráček základní řady, obavy přicházejí. Českotřebovské dívky přistoupily k prvnímu zápasu velice zodpovědně a soustředěně na tento důležitý zápas zahrály výborně.  Za 45 minut doslova přejely soupeřky z Újezdu 3:0.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SOKOL DOLNÍ ÚJEZD         3 :  2    23:25, 25:19, 25:21, 21:25, 15:13, čas zápasu 110 minut.

Druhý zápas začínáme hrát v 15,15 hodin. Průběh prvního setu, byl z naší strany rozehrán výborně, vedeme 14:4, ale nyní dostala na bloku V. Šplíchalová úder smečí a  bolestí se začíná svíjet a držet prsty. Musíme ji vystřídat, aby se dala ošetřit, na hřiště jde H. Václavková.  V průběhu setu vedeme 16:10, 20:15, ale ani to nestačilo k dohrání setu do vítězného konce. Prohráváme 23:25. Do druhého, setu nastupujeme odhodlané stav změnit. Vedeme 23:17, náhle se T. Kašparové po dopadu z bloku zalily očí slzami a začíná kulhat.  Zjišťujeme, že nemůže chodit na pravou nohu. Střídáme ji, na hřiště jde M. Nerudová. Set se daří vítězně dohrát. Do dalšího setu na hřiště přišla V. Šplíchalová, která se přes bolest prstů přenesla a místo M. Nerudové, jde hrát na smeč H. Václavková.  Třetí set se daří vyhrát 25:21. Nástup do čtvrtého setu máme špatný, od začátku setu prohráváme. Na českotřebovských dívkách je vidět únava, a ač se snaží bodově dotáhnout náskok soupeře, stále si udržuje dva-tři body náskok. Prohráváme 21:25. Hrajeme pátý rozhodující set. Vedeme 3:1, za stavu 8:5 otáčíme stranu hřiště. Již, se zdá, že nebudeme mít problém s dohráním setu, ale polevujeme v nasazení a přicházejí chyby. Soupeř dokonce vedl 10:12, ale daří se zvýšit nasazení a stav srovnat 12:12. Koncovka setu je hororová, ale českotřebovské dívky ji zvládají a vítězí 15:13. Zápas končí okolo 17,30 hod, takže dívky byly v tělocvičně více 9 hodin, což je náročné na koncentraci.

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Tereza Pešková, Aneta Kőhlerová, Natálie Foldynová, Michaela Bečičková, Hana Václavková, Nerudová Monika, Tereza Kašparová o zápis se postarala Kristýna Voleská,

Zapsal R. Hanzelka

26.  11. 2016 1. LIGA KADETEK ČT – SOKOL BRNO I.

V sobotu 26. 11. 2016 nás čekalo po delší pauze dvojutkání na domácí palubovce. Soupeřkami kadetek v lize byl vedoucí tým soutěže Sokol Brno. Sokolky se specializují na beach a šestkový volejbal mají jako „doplňkovou“ soutěž.  Začínáme hrát první zápas a nevedeme si vůbec špatně. Přestože máme mladý tým, holky se nebojí a se soupeřkami drží krok. Na hřišti je vidět bojovnost, chuť hrát. Všechny 3 sety prohráváme, ale blížíme se k 20 bodům.  Čeká nás ligový mezizápas juniorek. Do druhého zápasu nastupuje podobná sestava, ale obraz hry je úplně jiný. Některé hráčky na hřišti skoro nepoznávám. Veliká nejistota, ticho na hřišti…. První 2 sety jsou poměrně  rychlé. Až ve 3. setu je vidět zlepšení.

TJ Sokol Geodézie Česká Třebová – Sokol Brno                   0:3     a 0:3

Hrály: kapitánka Monča Nerudová, Sára Šmídová, Anet Verešpejová, Katka Paarová, Terka Kašparová, Anet Köhlerová, Linda Klimková, Terča Pešková, Natka Foldýnová, Míša Bečičková.

Jana Rejmanová

27. 11. 2016, VOLEJBAL MLADŠÍ ŽÁKYNĚ VE ŠTERNBERKU.

V neděli 27. 11. 2016 nás čekalo 4. kolo mladších žákyň Olomouckého kraje. Pořadatelství naší B skupiny se ujal Šternberk. Čekaly nás 3 zápasy, a aby vše rychle utíkalo, rozlosování bylo ve 2 tělocvičnách.

První zápas nás čekal proti domácím volejbalistkám. Začínáme špatně, nedaří se nám příjem dlouhého podání. Time a holky začínají krásně bojovat. Druhý set začínáme dobře, se soupeřkami se pereme o každý bod, pak nám utíkají, nedaří se dostat míč přes síť. V koncovce ale zabereme a stáhneme. ČT – Šternberk 0:2 (-15,-14)

Druhý zápas nás čeká v druhé tělocvičně. Přesun zvládáme na výbornou a už se chystáme na zápas se soupeřkami z Moravské Třebové. Soupeř změnil sestavu a tým je starší než při našem posledním zápolení. První set se od začátku trápíme, dlouhé prudké podání a nám se nedaří zvednout míč vysoko, pokud ho zvedneme, uděláme chybu následně. I tak se holky nevzdávají a míče málokdy spadnou na zem bez doteku. Druhý set udělaly soupeřky změny v sestavě a my od začátku vedeme, do hry se ale vrací starší protihráčky. Set prohráváme.   ČT – Moravská Třebová 0:2 ( -6,-15)

Poslední zápas nás čeká Uničov. Vývoj je podobný jako předchozí zápas. První set se nám moc nedaří, druhý je mnohem lepší.  ČT – Uničov 0:2 (-6, -16)

Ve skupině jsme skončily sice poslední a další kolo, 4. 12. 2016 nás čeká v C skupině v Přerově, ale na hře bylo vidět mnoho pozitiv. Minimálně míčů spadlých bez doteku, bojovnost….Práce máme pořád hodně, ale zase jsme ji kousek udělaly.

Hrály: kapitánka Anička Kaplanová, Sára Horáková, Pája Jebousková, Anička Klimešová, Šárka Zahrádková, Bětka Kadlecová, Zuzka Havránková a Andrejka Jiroušková.

27. 11. 2016 VOLEJBALOVÁ PŘÍPRAVKA CHLAPCŮ LNŠKROUN A V. MÝTO.

V neděli 27. 11. 2016 pokračoval krajský přebor v trojkovém volejbale dalším kolem. Naše družstva ČT B a ČT C postihla velká marodka, neměli jsme k dispozici polovinu hráčů. Do družstva ČT B tak musel zaskočit Filip Štusák z ČT A.
ČT B skončilo ve druhé výkonnostní skupině na pátém místě a příští kolo se potká s družstvem ČT C ve třetí skupině. ČT C se umístilo na 4. až 6. místě, na body to bylo pak místo šesté. Do konce soutěže zbývají tři kola, která se odehrají v květnu a červnu 2017.