VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 22. 10. – 6. 11. 2016.

ČESKÁ TŘEBOVÁ – BENEŠOV

V sobotu 22.10 jsme nastoupily na domácí půdě proti týmu z Benešova.  Do utkání jsme nastoupily s plným nasazením a vidinou výhry. Přestože naše soupeřky byly výborné hlavně na servisu a v poli, tak se nám naší hrou dařilo je znervóznět a tak jsme celkem hladce dospěly do stavu 2:0. Do třetího setu jsme nastoupily se stejnou vervou a odhodláním dokončit zápas bez ztráty jediného setu. Bohužel v průběhu 3. setu došlo ke zranění naší důležité hráčky, smečařky Hany Dejdarové. Tato událost otřásla ne jenom námi, ale viditelně i soupeřkami a tak se konec setu odehrával značně nervózně na obou stranách. Přesto se nám podařilo i třetí set vyhrát a tak jsme si odnesly první výhru v sezoně 3:0. Od druhého zápasu jsme si slibovaly stejný výsledek, samozřejmě bez zranění, jako od toho prvního. První dva sety se nám opět vše dařilo. Zvládaly jsme naší hrou rozhodit soupeřky hlavně v poli a naše obrana na síti nedovolila žádný větší útok. Ve třetím setu se protihráčky zvledly a dovedly nás přehrát a tento set zvítězit. Tak jsme byly nucené nastoupit do setu  4. s tím, že dnes tie-break hrát nebudeme. Podařilo se nám na předchozí hru zapomenout  a dotáhnout hru do vítězného konce 3:1  Hrály: Iva Horáková, Světla Barešová, Hanka Dejdarová, Marťa Drymlová, Lenka Gottwaldová, Hanka Karanská, Bára Mikulecká,  Marťa Šemberová, Pája Tomanová, Pája Trávníčková, Lucka Zabranská  Trenérka: Radka Kubová

Výsledky: Česká Třebová - Benešov   3:0  (25,14,18)  Česká Třebová - Benešov 3:1  (19,20,-19,20)

3

22. 10. 2016 VOLEJBAL JUNIORKY 1.LIGA BEDŘICHOV-Č. TŘEBOVÁ  .

V sobotu dne 22. 10. 2016 odjíždíme s družstvem juniorek TJ Sokol Geodézie Česká Třebová, dvěma auty do Jihlavy – Bedřichova, kde máme hrát další dvě kola 1. ligy juniorek. Dle mého názoru jsou toto rozhodující zápasy o třetí místo v této skupině a tím i jistota udržení 1. ligy juniorek, aniž  bychom museli, hrát baráž o udržení 1. ligy. Bohužel k dispozici ze základu družstva není nahrávačka L. Klimková, dále K. Bělková, která má z minulého mistrovského zápasu 1. ligy zlomený malíček a M. Nerudová.  K dispozici  máme Natálku Foldynovou, Anetu  Kőhlerovou, Hanku Václavkovou, Terezu Peškovou, Veroniku Šplíchalovou, Míšu Bečičkovou, Kristýnu Voleskou a Terezu Kašparovou.

TJ SOKOL  BEDŘICHOV – TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ    2 :  3    16:25, 25:22, 23:25, 25:11, 7:15

Vyhráváme první zápas 3:2.  Mrzí mě, ta skutečnost, že jsme měli druhý set rozehraný výborně, vedli jsme 14:9, ještě 15:13, ale dívky nebyly schopné dohrát tento set. První zápas byl rozehraný na 0:3 pro českotřebovské dívky.

TJ SOKOL  BEDŘICHOV – TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ    3 :  1    21:25, 25:21, 25:23, 25:20

První set druhého zápasu opět vyhráváme. Bohužel průběh dalších setů, je z naší strany bezzubý. Soupeř vede o jeden či dva míče, ale českotřebovská děvčata nejsou schopná „dorazit bodový náskok soupeře“. Vždy udělají vlastní chybu, která jim nedovoluje soupeře dotáhnout. To je ostatně vidět na stavu jednotlivých setů. Soupeř se výrazně zlepšil a ve druhém zápasu, riskuje servis, nedělá tolik chyb v poli a dobře útočí.  Prohráváme druhý zápas 1:3.

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Tereza Pešková, Aneta Kőhlerová, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Hana Václavková, Tereza Kašparová.

0

22. 10. 2016 KADETKY LANŠKROUN-Č.TŘEBOVÁ.

V sobotu 22. 10. 2016 nás čekalo další kolo ligy kadetek, tentokrát na palubovce v Lanškrouně. I toto kolo nastoupil náš tým v mlaďounkém složení. A jak se nám dařilo?  První set prvního zápasu nás potrápila nervozita a nejistota na hřišti. Ale s odehranými míči se lepšila i naše hra. Holky se snažily a bojovaly o každý míč. Druhý a třetí set byl mnohem  „koukatelnější“, soupeřky se prostřídaly a naše holky zvedly hlavy. Druhý zápas nastoupil ale tým z prvního setu. Tichý, nejistý. První dva sety nás potrápil příjem. Až ve třetím setu holky na hřišti ukázaly, co umí. Předvedená hra byla mnohem, ale mnohem lepší než v Brně. Holky jsou mlaďounké a času na „velký“ volejbal mají ještě hodně, ale už teď je vidět, že se neztratí J

VK Lanškroun – TJ Sokol Geodézie Česká Třebová  3:0 a 3:0

Hrály: Anet Verešpejová, Sára Šmídová, Valča Bicanová, Lucka Blažková, Ema Kráčalová, Eliška Pešková, Nikča Hyláková, Áďa Dušková, Kíťa Vernerová, Elča Balážová, Marťa Broulíková, Barča Doležalová

29. - 30. 10. 2016 ČP JUNIOREK HRADEC KRÁLOVÉ.

V sobotu dne 29. - 30. 10. 2016 odjíždíme do Hradce Králové, kde se budeme účastnit kvalifikace do Českého poháru juniorek. K dispozici máme Veroniku Šplíchalovou, Terezu Peškovou, Lindu Klimkovou, Anetu Kőhlerovou, Natálii Foldynovou, Kristýnu Voleskou, Míšu Bečičkovou, Hanu Václavkovou, Moniku Nerudovou, Terezu Kašparovou. Čekají nás čtyři zápasy základní skupiny, podaří li se vyhrát skupinu, nemusíme již hrát o pořadí další zápasy. Postupujeme přímo do první osmičky.

Sobota 29. 10. 2016

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ JIHLAVA BEDŘICHOV         2 :  1             21:25, 25:23, 15:11

Soupeř hrající společnou skupinu 1. ligy juniorek, takže se již trochu známe. Připadá mi, že na tohoto soupeře neumí českotřebovské dívky zahrát.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ  LITOMYŠL                                        2 :  0    28:25, 25:19

Střídáme, na hřiště pouštíme ostatní dívky.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ  SLÁVIA HRADEC KRÁLOVÉ      2 :  0    25:21, 25:15

Zápas s Hradcem Králové, by měl být ten, který bude rozhodovat o prvním místě ve skupině. Vedení družstva Hradce se vyjadřovalo, že nám tentokrát vrátí porážku z turnaje v Přerově, kde jsme je 2:1 porazili. Začínáme skvěle, na co dívky sáhnou „udělají“, vedeme 10:1. Bohužel se stalo, co se stává poslední dobou. Dívky vedou, hrají skvěle, ale najednou začínají dělat zbytečné chyby, jako by nemusely hrát, ale pouze čekat, že se soupeř porazí sám. Během několika míčů, jsou českotřebovské dívky na dně a na co sáhnou, kazí. Prohráváme 12:16. Průběžně si bereme oba oddechové časy, daří se dívky vyhecovat a bodík po bodíku, stahovat náskok soupeře a úspěšně vyhrát, koncovku tohoto „divokého setu“. Druhý zápas je již „labutí písní družstva Hradce Králové“, od začátku jsme nahoře a jednoznačně družstvo HK přehráváme 25:15.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ  MORAVSKÁ TŘEBOVÁ                 2 :  0    25:12, 25:12

Opět střídáme, na hřiště pouštíme ostatní dívky.

Neděle 30. 10. 2016

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – SK VOLEJBAL KLATOVY                   2 :  0    25:18, 25:21

Počítáme body a zjišťujeme, že musíme vyhrát set.  A to se daří. Vyhráváme 2:0. Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Aneta Kőhlerová, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Hana Václavková, Nerudová Monika, Tereza Kašparová.

Vyhráváme skupinu A, postupujeme do první osmičky soutěže Českého poháru.

5. 11. 2016 ČESKÁ TŘEBOVÁ - ŽIŽKOV B

V sobotu 5. listopadu nastoupily na domácí půdě českotřebovské volejbalistky proti týmu Žižkov B.  Do prvního utkání jsme šly s naprostým klidem a jasným cílem - vyhrát. Už od začátku se nám dařilo naši metu plnit, nad soupeřkami jsme projevovaly značnou převahu především v obraně a vcelku bezchybných útocích, drobné chybky v příjmu či mezihře jsme s klidnou hlavou odvrátily a úspěšně skórovaly. Celou dobu jsme hrály svou hru a nepolevily ani na chvíli, což nám nakonec přineslo zaslouženou výhru 3:0.  Do druhého zápasu jsme nastupovaly v obměněné sestavě s trochou nervozity. Hodně jsme se tempem přizpůsobily spoluhráčkám, které se oproti prvnímu zápasu zlepšily, a tak jsme po chvilce prohrávaly s rozdílem pěti bodů. Toto manko se nám ovšem zanedlouho podařilo dotáhnout a první set jsme si nakonec vybojovaly. Rozpačitost nás ovšem neopustila ani ve druhém setu, rozdíl na začátku byl podobný jako v předchozím, bohužel s opačným výsledkem. Třetí set se nám otočit nepodařilo. Koncovka čtvrtého setu byla celkem dramatická, hodně bodů jsme dotáhly, ale nakonec se z vítězství radovaly soupeřky. Z tohoto zápasu jsme si odnesly cenné 3 body, které nám udržely průběžné 2. místo v tabulce.

Sestava: S. Barešová, P. Trávníčková, M. Drymlová, L. Gottwaldová, I. Horáková, H. Karanská, B. Mikulecká, M. Šemberová, P. Tomanová, L. Totušková, L. Zabranská  Trenérka: R. Kubová

Výsledky:

Česká Třebová - Žižkov B                   3:0 (17, 17, 16)

Česká Třebová - Žižkov B                   1:3 (23, -19, -22, -24)   Za družstvo Marťa Drymlová

5. 11. 2016 1. LIGA JUNIOREK POLIČKA-Č. TŘEBOVÁ.

Sobota dne 5. 11. 2016, byla dalším dnem pokračování 1. ligy JKY. Odjíždíme do Poličky, která je na posledním místě tabulky 1. ligy juniorek bez jediné výhry.

TJ  SPARTAK  POLIČKA  –  TJ  SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ       0 :  3    7:25, 24:26, 25:27

První set odehrály Českotřebovské dívky skvěle, soupeř uhrál pouze 7 bodů. Bohužel takovéto snadné vítězství je hrozně nebezpečné. Stane se, že odpadne soupeř po takovéto „dardě“, a již nic nepředvede, nebo vítězné dívky si myslí, že se soupeř po takovémto výkonu porazí sám a samy nemusí nic dělat. Ve druhém setu vedeme 9:1 a 15:6, zdá se, že set bude opět odehrán vítězně, ale zcela zbytečné vlastní chyby, které pramenily z výpadku soustředění, osobního nasazení a podcenění soupeře, dovolily soupeři dotáhnout českotřebovský bodový náskok na 17:16, dále 24:22. Zkušenost českotřebovských dívek se ukázala v koncovce druhého i třetího setu, který byl svým průběhem podobný. Vyhráváme první zápas 3:0.

TJ  SPARTAK  POLIČKA  –  TJ  SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ       0 :  3    13:25, 7:25, 14:25

Zde není o čem psát. Českotřebovské dívky již neudělaly chyby jako v minulem zápasu a dívky z Poličky jednoznačně přehrály a vyhrály 3:0.

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Tereza Pešková, Aneta Kőhlerová, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Hana Václavková. a 1. liga juniorky - skupina D (1-JKY-D)

Skupina 1. liga juniorky - skupina D (1-JKY-D)

5. 11. 2016 PŘEHAZOVANÁ MINI POLIČKA.

V sobotu 5. 11.  jsme vyrazili s na turnaj "miminek" do Poličky. Pro všechny zúčastněné (až na jednu výjimku) to byl úplně první turnaj.

Cesta provoněným autem nám rychle utekla a už jsme byli na místě.

V tělocvičně se děti nejprve nesměle rozkoukávaly, ale s prvním zápasem odhodily nervozitu a bojovaly o každý míč. Ne vždy se vše podařilo a i nějaká ta slzička ukápla, ale s každou vydařenou akcí se vracel úsměv.

Hráli: Robin Vaverka, Matyáš Gregar, Marek Končický, Ondra Vlček, Bára Šimková, Míša Pražáková, Viktorka Šmídová, Verča Kovářová, Nela Zatloukalová a Lucka Felgrová. AF(Aleš Felgr)

6. 11. 2016 ST. ŽAČKY Č. TŘEBOVÁ KP PCE KRAJE.

V dalším kole přeboru starších žaček Pardubického kraje se naše dívky utkala v domácím prostředí s družstvy Č. Třebové II, Lanškroun a Svitavy.  Po bojovném průběhu dokázala zvítězit nad družstvem Svitav a udržela si příslušnost k nejlepší čtyřce v přeboru. Družstvo hraje soutěž prvním rokem a tak v soutěži sbírá zkušenosti. Hrála : Vernerová, Bicanová, Šmídová, Verešpejová, Blažková, Dušková, Kašparová, Köhlerová, Hyláková, Pešková, Kráčalová, trenér P. Verner a M. Blažek. Družstvo skončilo na 3. místě, když prohrálo s Č. Třebovou II a Lanškrounem a porazilo Svitavy.

6. 11. 2016 PŘÍPRAVKA DÍVEK D. ÚJEZD.

V neděli 6.11.2016 jsme po delší přestávce odehráli poslední kolo podzimní části v Dolním Újezdu.  Naše obě družstva se umístila jako již standardně na 3. a 4. místě.  Družstvo České Třebové C nastoupilo ve složení. Adamová, Drymlová, Kaplanová, Kovářová, Preislerová. Děvčata mají pochvalu za předvedené výkony. Družstvu se dařilo na přihrávce, což je jedna z nejnáročnějších dovedností ve volejbale. Navíc správná přihrávka umožňuje hru na tři odbití. Družstvo České Třebové D nastoupilo ve složení: Dvořáková, Očenášová, Polášková, Šindelářová, Zemanová. V některých utkáních mě děvčata překvapila „tichým a nevýrazným“ projevem na hřišti. Z počátku se nám úplně nedařilo podání. Ke konci turnaje se herní nasazení vylepšilo a děvčata se začala radovat za každý bodový míč.  I když je vítězství pro děvčata velkou motivací, důležitější je předvedená hra. My učíme hráčky, aby si nahrávaly a hrály volejbal na tzv. tři odbití, což je pro ně v tomto věku velmi náročné, ale velmi důležité. V jarní části bude cílem družstva poposkočit o jednu výkonnostní skupinu výše a mít možnost hrát proti lepším soupeřům.  M.Adam + R. Benešová  + H. Dvořáková

6. 11. 2016-PŘEHAZOVANÁ CHLAPCŮ, ČESKÁ TŘEBOVÁ.

V neděli 6. 11. 2016 jsme pořádali první kolo přeboru v přehazované trojic chlapců. Do haly Na Skále se sjelo celkem deset družstev, a to z našeho oddílu, Svitav, Letohradu a Litomyšle. Soutěž je určena pro chlapce nar. 1. 1. 2006 a mladší. Turnaj byl odehrán systémem každý s každým, takže všechna družstva čekalo devět zápasů. Náš oddíl do soutěže přihlásil tři družstva. Družstvo ČT A s touto soutěží má zkušenosti z let minulých. Dnes skončili kluci na pátém místě. První polovina turnaje se jim moc povedla, bohužel v posledních zápasech polevili v koncentraci a přišly zbytečné prohry. V příštím kole to určitě vylepšíme.:-) Družstvo Č T B hraje soutěž druhým rokem. Dnes klukům nebylo co vytknout, předváděli výborný pohyb na hřišti, pěkný útok. Po zásluze dnes skončili na třetím místě (se shodným počtem výher jako druzí, rozhodovaly body). Družstvo ČT C je tvořeno začátečníky, kteří se s hrou teprve seznamují. Kluci dnes nevyhráli, ale k vidění byly viděny momenty, které za pochvalu určitě stojí. O organizaci turnaje se postarali českotřebovští mladší žáci.

ČT A – J. Kečkeš, D. Kráčmer, M. Kubíček (5.místo)

ČT B – J. Homoláč, J. Simon, K. Sixta (3.místo)

ČT C – V. Beran, J. Drašnar, F. Dolníček, T. Felgr (10.místo)              Za trenéry: R. Benešová, A. Felgr, J. Fišar