Nejdřív exhibice, potom drama

Necelých sedm minut potřebovali Kohouti k získání tříbrankového náskoku. Na začátku druhé poloviny střetnutí vedli 4:0, jenže pak začali chybovat a vypadli z role. Houževnatá Chrudim se třemi góly vrátila do hry, domácí naštěstí těsné vítězství uhájili.
Česká Třebová – Chrudim 5:4 (3:0, 1:2, 1:2)
Branky: 2. Hemský (Jindřich), 6. Šimončič (Škvor, Stehno), 7. Hemský (Jindřich), 34. Hemský (Jindřich), 58. Zadina (Jindřich, Hemský) – 36. Karásek, 39. Kalous (Kišš), 43. Kišš (Kalous), 60. Novák (Dobiáš, Plch).
Rozhodčí: Kukeně – Souček, Málek. Vyloučení: 2:1 (navíc Mlejnek 5+20 minut). Využití: 1:1. Diváků: 374. Nejlepší hráči: Hemský, Jindřich – Kišš.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Veselý, Lesák, Vondráček, Fink, Boruch - Šimončič, Stehno, Kavalír – Hemský, Jindřich, Zadina – Smékal, Janoušek, Zítka – Schejbal, Pejcha.
Chrudim: Dominik Cvrček – Urban, Mlejnek, Kalous, Seidler, Haltuch, Burkoň – Plch, Novák, Dobiáš – David Cvrček, Jiří Polák, Koreček – Karásek, Ondřej Polák, Kišš.
Po prvních deseti minutách byli hosté zralí na ručník. V čase 1:43, po skvělém prostrčení Jindřicha, otevřel skóre Hemský – 1:0: V čase 5:39 využili Kohouti první přesilovou hru, když se šikovnou tečí prosadil Šimončič – 2:0. Skvělý nástup potvrdili hokejisté České Třebové v čase 6:31, kdy se po nádherné individuální akci podruhé trefil Hemský – 3:0.
První třetina vyšla Kohoutům téměř na jedničku. V 16. minutě mohli přidat další branky Hemský se Zadinou, jejich střelecké pokusy pochytal brankář Cvrček. Hosté se do první vážnější akce dostali až ve 20. minutě, šanci Jiřího Poláka zmařil pozorný gólman Nimmerrichter.
Druhé dějství začalo nebezpečnými střelami Šimončiče a Mlejmka, oba brankáři však byli připraveni. V čase 27:55 skončil zápas pro chrudimského obránce Mlejnka (před několika lety působil v České Třebové), který po tvrdém faulu na Veselého vyfasoval trest na 5 minut a do konce utkání. Kohouti však s pětiminutovou přesilovkou naložili špatně, slibné šance postupně neproměnili Zadina, Šimončič, Hemský a Jindřich.
Přesto se Kohouti v této fázi zápasu radovali ještě z jedné vstřelené branky. Ve 34. minutě, okamžitě po vyhraném vhazování, zamířil přesným švihem pod horní tyčku Hemský – 4:0. Ve zbytku druhé třetiny však Kohouti nečekaně propadli. Nejprve pykali za vyloučení obránce Veselého, při přesilové hře se v čase 35:42 prosadil chrudimský Karásek – 4:1. Další dvě gólové šance Dobiáše a Nováka pochytal gólman Nimmerrichter. V čase 38:04, po chybě obránců Vondráčka s Lesákem, se hosté radovali z druhého vstřeleného gólu, jehož autorem byl obránce Kalous – 4:2.
Definitivně probuzená Chrudim vlétla také do závěrečné třetiny, v čase 42:01 snížil na rozdíl jediné branky zkušený útočník Kišš – 4:3. Hosté byli lepší, ale nepřálo jim štěstí, ještě ve 43. minutě zachránila domácího brankáře po střele Haltucha pravá tyčka! Nepřesně hrající Kohouti o sobě dali vědět až po deseti minutách hry, v 50. minutě přihrával Šimončič do slibné pozice Stehnovi, kterého vychytal brankář Dominik Cvrček. O dvě minuty později měl vyrovnávací branku na své holi Radim Cvrček, jeho šanci skvěle zmařil Nimmerrichter. Potřebný klid přinesla hezká kombinační akce Hemského s Jindřichem, kterou v čase 57:26 gólově zakončil Zadina – 5:3. Poslední slovo patřilo hostujícímu týmu, v čase 59:56 dal skóre definitivní podobu chrudimský kapitán Novák – 5:4.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Do stavu 4:0 jsem byl spokojen s tím, jak mužstvo hrálo. Pak se projevila česká klasika. Hráči začali podceňovat jednotlivé herní situace, výborně hrající soupeř vycítil šanci a snížil na rozdíl jedné branky. Připravili jsme divákům zbytečné drama, naštěstí jsme vstřelili pátý gól.“

Příští zápas – středa 21. prosince: Česká Třebová – Světlá nad Sázavou (19.00).