Zasloužené vítězství HC Kohouti

Hokejistům České Třebové se odveta s béčkem Havlíčkova Brodu povedla, bojovnému soupeři oplatili porážku z prvního vzájemného střetnutí. Kohouti rozhodli o zisku tří bodů v závěru druhé třetiny, kdy během pěti minut vstřelili tři góly. Pětibrankové vedení Kohouty v úvodu závěrečné třetiny na deset minut ukolébalo, vítězství si však vzít nenechali.

Česká Třebová - Havl. Brod B 6:3 (1:0, 4:0, 1:3)
Branky: 10. Vlček (Zadina, Hemský), 30. Jindřich (Hemský, Zítka), 36. Vlček (Zítka, Škvor), 37. Hemský (Jindřich), 40. Hemský (Boruch, Jindřich), 59. Zítka (Jindřich) – 42. Vala (Jelínek, Nguyen), 49. Cejpek (Hynek), 51. Bancíř (Nguyen).
Rozhodčí: Sedlák – Brokeš, Kalous. Vyloučení: 2:3. Využití: 2:0. Oslabení: 0:1. Diváků: 469. Nejlepší hráči: Jindřich, Hemský – Vala.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Veselý, Škvor, Fink, Lesák, Boruch - Šimončič, Schejbal, Pejcha – Zítka, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Hemský.
H. Brod: Kekula (41. Adam) – Kříž, Pecen, Suchý, Mendl, Bancíř – Cejpek, Hynek, Szilva – Vala, Jelínek, Nguyen – Motl, Polák, Přibyl.
Do první gólové šance se dostal v 5. minutě havlíčkobrodský kapitán Szilva, po jeho střele zachránila českotřebovského brankáře Nimmerrichtera pravá tyčka. Kohouti využili hned první přesilovou hru, v 10. minutě vystřelil jako z kanónu Vlček – 1:0. Vzápětí vypracoval Pejcha slibnou příležitost pro Schejbalovi, který však hostujícího gólmana Kekulu neprostřelil. Domácí se úspěšně bránili dvě minuty ve čtyřech, v 15. minutě měl vyrovnání na své holi Vala, ale pozorný Nimmerrichter jeho šanci zlikvidoval.
Po ospalém začátku druhé třetiny se do první střeleckých příležitostí dostali domácí hokejisté, Zítka však mířil vedle branky, po něm trestuhodně přestřelil Vlček. Kohoutům pomohla další přesilová hra. Nedovolený zákrok obránce Suchého ztrestali v čase 29:35 Jindřich s Hemským – 2:0. Také další minuty patřily těmto dvěma hokejistům. Ve 32. minutě se Hemský protáhl mezi dvěma obránci, jenže brankář Kekula jeho ránu vyrazil. O minutu později servíroval Hemský přihrávku Jindřichovi, ale Kekula byl opět včas na správném místě.
Domácí pak dvakrát propadli v útočném pásmu a hosté se dostali do přečíslení dvou na jednoho. V prvním případě zachraňoval zaváhání svých spoluhráčů Nimmerrichter, ve druhém si hosté nedokázali přesně přihrát.
Závěrečná pětiminutovka vyzněla jasně pro Kohouty. V čase 36:00 trefil levý horní růžek havlíčkobrodské branky Vlček – 3:0. Vzápětí, v čase 36:40, předvedli další parádu skvěle přihrávající Jindřich a do prázdné branky střílející Hemský – 4:0. Zaskočení hosté si vybrali oddechový čas, ale pátou gólovou pohromu neodvrátili. V čase 39:36 vyškolil brankáře Kekulu s chutí hrající Hemský – 5:0.
Začátek závěrečné třetiny zastihl Kohouty v nedbalkách. Hosté se poprvé prosadili ve 42. minutě. Obránce Fink se zapomněl na obranné modré, vzadu zůstal osamocený Škvor, které přehráli Jelínek s Valou – 5:1. Další chybu vyrobili Kohouti ve 49. minutě, kdy je potrestal Cejpek – 5:2. V čase 48:57 byl vyloučen hostující Suchý a Kohouti inkasovali při vlastní přesilovce (!), sérii dalších chyb potrestal Bancíř – 5:3. Stalo se v čase 50:34 a oddechový čas si raději vybral také lodivod Kohoutů.
Hosté pochopitelně ožili a po chybě obránce Veselého měli v 53. minutě další gólovou příležitost, pohotovou ránu Valy ukryl ve své lapačce gólman Nimmerrichter. Kohouti pak přežili vyloučení obránce Škvora, zaslouženou výhru „podepsali“ v čase 58:57 nahrávač Jindřich a střelec Zítka – 6:3.
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Poslední zápasy nás nezastihly v optimální formě. Dnešní utkání přineslo herní zlepšení. Velmi dobře rozehraný zápas jsme si na začátku třetí třetiny zbytečně zkomplikovali.“
Aleš Kraučuk, trenér H. Brodu: „Chtěli jsme vycházet ze zajištěné obrany. První třetina nám vyšla, ve druhé jsme doplatili na hrubé chyby. V závěrečném dějství jsme využili nekoncentrovanosti soupeře.“
Příští zápas – středa 14. prosince: Světlá nad Sázavou - Česká Třebová (19.00).