Kohouti se dočkali první porážky - v Moravské Třebové
Nedělní Třebovské derby se Kohoutům nepovedlo. Vedoucí tým krajské ligy doplatil na hrubé chyby v obranné činnosti, ale také na neproměňování brankových příležitostí. Moravská Třebová vyhrála zaslouženě, když o výhře rozhodla v závěrečné třetině. V dresu Slovanu zazářil autor tří branek Tibor Hujsa, na čtyři góly přihrával Igor Čikl. Z našeho týmu snesl přísnější měřítko jen obránce Jan Škvor.
Moravská Třebová - Česká Třebová 7:4 (3:3, 1:0, 3:1)
Branky: 1. Duba (Čikl), 16. Hujsa z trestného střílení, 20. Rajnoha (Prokop), 31. Pokorný (Duba, Čikl), 44. Aulehla (Čikl), 46. Hujsa (Maška, Čikl), 52. Hujsa (Maška) – 3. Vlček (Škvor, Hemský), 7. Fúzik (Jindřich, Škvor), 17. Škvor (Vlček, Hemský), 52. Fúzik (Hemský, Vlček).
Rozhodčí: Kukeně – Souček, Málek. Vyloučení: 1:2. Využití: 1:0. Diváků: 412 Nejlepší hráči: Hujsa, Čikl, Duba – Škvor.
Moravská Třebová: Turek – Pokorný, Rosendorf, Rajnoha, Kvapil, Kutmon – Duba, Čikl, Aulehla – Řehulka, Muselík, Prokop – Hujsa, Faltus, Maška.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Vondráček, Fink, Veselý, Škvor, Lesák, Boruch – Pejcha, Kavalír, Šimončič - Hemský, Vlček, Zadina – Pelán, Jindřich, Fúzik – Schejbal, Zítka..
Kohouti poprvé inkasovali v 1. minutě. Po vyhraném vhazování v útočném pásmu chyboval na útočné modré obránce Veselý, jeho zaváhání nemilosrdně potrestala dvojice zkušených útočníků Slovanu, přihrávající Čikl a zakončující Duba – 1:0. První gólový šok přišel v 50. vteřině hry!! Ve 3. minutě projel celým kluzištěm obránce Škvor, domácí brankář Turek jeho střelu nešťastně vyrazil před sebe a Vlček se postaral o rychlé vyrovnání – 1:1. V 7. minutě se stejná situace opakovala. Útočnou akci založil Škvor, Jindřichovu ránu gólman Turek vyrazil a Fúzik jej bez problémů překonal podruhé – 1:2. Škoda, že další slibné příležitosti neproměnili Pejcha s Jindřichem.
V závěrečných pěti minutách padly další tři branky. Na začátku 16. minuty Kohouti chybovali v útočném pásmu, unikající Hujsa byl při samostatném úniku faulován a z nařízeného trestného střílení vyrovnal – 2:2. V 17. minutě si brankář Turek připsal další nejistý zákrok, po kterém jej překonal Škvor – 2:3. Ve 20. minutě byl přísně vyloučen Jindřich, domácí hokejisté využili přesilovou hru v čase 19:58 obráncem Rajnohou – 3:3.
V úvodu druhého dějství spálil vyloženou gólovou šanci Vlček, krátce po něm se neprosadil ani Zítka. Další minuty patřily domácímu celku. Slovan velmi dobře forčekoval a byl důrazný v osobních soubojích, což dělalo Kohoutů stále větší problémy. Ve 27. minutě zmařil brankář Nimmerrichter gólovku Čikla, po kterém zblízka prázdnou českotřebovskou branku přestřelil Pokorný. O dvě minuty později vypracoval Škvor slibnou příležitost pro Fúzika, který však mířil dva metry vedle domácí branky.
Přímočará hra Slovanu slavila úspěch v čase 30:04, kdy Čikl s Dubu vyzvali ke skórování obránce Pokorného – 4:3. O patnáct vteřin později mohl přidat další branku Muselík, pozorného Nimmerrichtera naštěstí nepřekonal. Tlak Slovanu sílil, ve 33. minutě vychytal Nimmerrichter domácího Faltuse. Po rychle založené akci se do sólového úniku dostal Jindřich, dvěma domácími obránci byl hákován, jenže rozhodčí Kukeně tentokrát trestné střílení nenařídil. O pár minut později přehlédl nepřesný sudí Kukeně další evidentní faul na Jindřicha, pro kterého zápas předčasně skončil.
Do závěrečné třetiny nenastoupili zranění útočníci Jindřich s Pelánem, přesto se Kohouti chtěli pokusit o zvrat. Ve 44. minutě však ve vlastním obranném pásmu chybovali Vlček s Hemským, jejichž zaváhání potrestal Aulehla – 4:3. Další rychlou a jednoduchou akci předvedl domácí ve 46. minutě, kdy se podruhé prosadil Hujsa – 5:3.
Trenér hostujícího mužstva si vzápětí vybral oddechový čas. Nebylo to nic platné, protože Schejbal s Vlčkem své stoprocentní šance neproměnili. V čase 51:09 vykřesal naději Vlček, který skóroval od modré s pomocí pravé tyčky – 6:4. A mohlo být lépe, kdyby ovšem útočník Kavalír vzápětí nespálil svoji tutovku. Trest byl rychlý. V čase 51:57 se domácí Hujsa radoval z hattricku a ze zasloužené výhry s velkou chutí hrajícího Slovanu – 7:4. První porážka Kohoutů v probíhající sezoně byla na světě...

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Mužstvo předvedlo špatný výkon. Soupeř nás hokejově přehrál a ukázal na řadu našich nedostatků, zejména při bránění. Svým způsobem jsme takovou prohru potřebovali jako sůl.“

Příští zápas – středa 7. prosince: Litomyšl - Česká Třebová (18.30)