Ostuda ve Světlé uzavřela odvetné zápasy krajské hokejové ligy

V závěrečném utkání první části krajské ligy hokejisté České Třebové na celé čáře propadli. Kohouti přijeli do Světlé nad Sázavou v roli lídra soutěže, jenže ve šlágru dvacátého kola velmi špatně začali a katastrofálně skončili.
Světlá n. S. - Česká Třebová 8:0 (2:0, 2:0, 4:0)
Branky: 1. R. Křišťan (Žák), 2. Žák (R. Křišťan, P.Včela), 26. P. Včela (R. Křišťan, Žák), 26. Dolinský (Kořínek), 43. P. Včela (Žák, O. Včela), 51. R. Křišťan (Žák), 55. Kořínek (Urban), 56. O. Včela (P. Včela, Žák).
Rozhodčí: Prchal – Louda, Padevět. Vyloučení: 4:9 (navíc Blažek, Dolinský a Šíma 5+20 – Nimmerrichter a Pejcha 10 min., Fink, Škvor, Zítka a Vondráček 5+20 min.). Využití: 3:0. Diváků: 208. Nejlepší hráči: Křišťan, Žák, P. Včela..
Světlá: Zvolánek – O. Včela, Svoboda, Kořínek, Šíma, Šimka, Kubát – R. Křišťan, Žák, P. Včela – Blažek, Dolinský, Urban – Štros, Jar. Doležal, Špatenka.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Fink, Vondráček, Veselý, Lesák, Boruch - Šimončič, Schejbal, Pejcha – Zítka, Vlček, Zadina – Kavalír, Jindřich, Hemský.
Nažhavený domácí tým získal během necelých dvou dvoubrankové vedení!! V 19. vteřině, po chybné rozehrávce Pejchy a zaváhání Šimončiče, otevřel skóre Křišťan – 1:0. Na ukazateli svítil čas 1:50, když Boruchovu nepřesnou rozehrávku ztrestal druhým gólem centr prvního světelského útoku Žák – 2:0. Tlak Světlé pokračoval, v 6. minutě vyrážel brankář Nimmerrichter prudkou střelu obránce O. Včely.
Zaskočení hosté, zatlačeni do hluboké defenzívy, se poprvé dostali do gólové šance ve 12. minutě, jenže Vlček ve vyložené pozici trefil gólmana Zvolánka. O tři minuty později Kohouti špatně vystřídali, před jejich brankou se objevil osamocený Dolinský, který trestuhodně přestřelil. Hostům nevyšla ani první přesilová hra, branku soupeře při ní prakticky neohrozili. Až v 18. minutě přihrál Vlček do slibné šance Zítkovi, který mířil vedle. Vzápětí se k puku dostal opět Vlček, jehož pokus zpacifikoval brankář Zvolánek.
V úvodu druhé třetiny se Kohouti ubránili ve čtyřech, jenže potom inkasovali dvě rychlé branky a bylo rozhodnuto. V čase 25:14 se potřetí prosadila elitní domácí formace, po chybě Borucha vstřelil třetí branku P. Včela – 3:0. Domácí hráli jako o život dál, v čase 25:35 napálil puk do levého horního růžku českotřebovské branky Dolinský – 4:0.
Trenér hostujícího mužstva vzal oddechový čas, jenže obraz se nezměnil. Přesně v polovině utkání zmařil Nimmerrichter další gólovou příležitost P. Včely, ve 37. minutě vyrážel bombu Jar. Doležala a vzápětí kryl střelu dorážejícího Svobody. Kohouti měli ve druhém dějství jedinou možnost ke skórování, jenže Hemský mířil ve 40. minutě vedle domácí branky.
Jednu z mála hokejových akcí předvedli hosté na začátku závěrečné třetiny, při přesilové hře uvolnil Škvor přesnou přihrávkou Jindřicha, kterého vychytal pozorný gólman Zvolánek. Třaskavý závěr nervózního střetnutí odstartoval nepotrestaný zákrok domácího útočníka Štrose na obránce Finka.
Pátý gól vstřelila Světlá ve 49. minutě, při hře pěti proti třem se snadno prosadil první útok, konkrétně útočník P. Včela – 5:0. Za pouhé dvě minuty se domácí hokejisté radovali opět, propadák hostů v útočném pásmu potrestal po rychlém brejku Dolinský – 6:0.
V závěrečných sedmi minutách viděly pouhé dvě stovky diváků minimum hokeje, ale hodně šarvátek a bitek. Častá vyloučení českotřebovských hráčů hrála do karet Světlé, která během 62 vteřin využila dvě přesilové hry. V čase 54:07 skóroval Kořínek – 7:0, osmý gólový úder zasadil zdecimovanému soupeři v čase 55:09 domácí kapitán O. Včela – 8:0.
Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů: „Gratuluji soupeři, který má výborné mužstvo. My jsme předvedli výkon, který neměl s dosud úspěšnými Kohouty nic společného. Absence zraněných hráčů nás neomlouvá.“
Příští zápas – neděle 18. prosince: Česká Třebová – Chrudim (17.00).