Fúzik, zbraň hromadného ničení

Kohoutům se podařilo odčinit debakl, který ve Světlé utrpěli minulý týden, a v závěrečném utkání letošního roku dokázali stejného soupeře na vlastním ledě porazit. Jedním z hlavních hrdinů dramatického střetnutí byl útočník Jakub Fúzik, který se vrátil po zranění a jednu branku vstřelil a na další dvě přihrál svým spoluhráčům. Kohouti mají v tabulce krajské ligy devítibodový náskok.
Česká Třebová – Světlá n. S. 5:4 (0:1, 3:1, 2:2)
Branky: 29. Jidnřich (Škvor), 31. Fúzik (Jindřich, Škvor), 38. Lesák (Fúzik, Hemský), 56. Jindřich (Hemský, Zadina), 60. Šimončič (Fúzik) – 2. R. Křišťan (Žák, Kubát), 35. Dolinský (Blažek), 49. R. Křišťan (Žák, P. Včela), 56. R. Křišťan (Žák).
Rozhodčí: Kratochvíl – Havel, Vepřovský. Vyloučení: 7:5 (navíc P. Včela na 10 minut). Využití: 1:1. Diváků: 425. Nejlepší hráči: Jindřich, Fúzik – Žák.
Česká Třebová: Nimmerrichter – Vondráček, Lesák, Škvor, Veselý, Fink, Boruch - Hemský, Jindřich, Zadina – Schejbal, Stehno, Šimončič – Zítka, Kavalír, Pejcha – Fúzik.
Světlá: Koubský – O. Včela, Svoboda, Špatenka, Kořínek – R. Křišťan, Žák, P. Včela – Blažek, Dolinský, Kubát – Dušátko, Štros.
Začátek zápasu patřil světelským Sklářům, kteří během úvodních dvaceti vteřin vystřelili dvakrát na domácího brankáře Nimmerrichtera. V čase 1:58 chyboval v rozehrávce obránce Fink, zkušený útočník Žák přihrál do šance Křišťanovi, který ji s jistotou proměnil – 0:1. Kohouti se do první střelecké příležitosti dostali v 5. minutě, Hemského pohotovou střelu vyrážel gólman Koubský.
Domácí měli obrovské problémy s přechodem středního pásma, branku soupeře ohrožovali spíše po individuálních akcích. V 8. minutě vystřelil bekhendem Zítka a puk „zacinkal“ na horní tyčku. O šest minut později se na ledě poprvé objevil útočník Fúzik. Kohouti přečkali oslabení, okamžitě po návratu z trestné lavice se do slibné šance dostal Pejcha, ale mířil vedle hostující branky. V čase 19:45 byl po zákroku na obránce O. Včelu vyloučen Hemský, ve stejném čase dostal desetiminutový osobní trest protestující P. Včela.
V úvodu druhé třetiny se Kohouti úspěšně bránili ve čtyřech, vzápětí nedokázali využít vlastní přesilovku, když na trestné lavici seděl Špatenka. Po střele výborně hrajícího Žáka zachránil své mužstvo od pohromy brankář Nimmerrichter.
K obratu potřebovali hokejisté České Třebové necelé dvě minuty. Poprvé se radovali v čase 28:10, když se – poté, co se v lepší pozici netrefil Zadina – ujal bekhendový pokus Jindřicha – 1:1. Do vedení se Kohouti dostali v čase 30:07, po přihrávce Jindřicha předvedl prudký a přesný švih Fúzik – 2:1. Po nešťastné srážce uprostřed hřiště s Boruchem zápas předčasně skončil pro světelského útočníka Kubáta.
Světlá dohrávala zápas se čtyřmi obránci a sedmi útočníky, přesto dokázala Kohoutům pořádně zatápět. V čase 34:36 se dokonce radovala z vyrovnávací branky, jejím autorem byl útočník Dolinský – 2:2. Domácí prožívali těžké chvíle po vyloučení obránce Veselého, na druhé straně však pykali filmující Křišťan a po něm ještě Žák. Kohoutům se naskytla obrovská příležitost, v podobě přesilovky čtyř proti třem (37 vteřin). Domácí tým ji využil, když přesnou Fúzikovu přihrávku proměnil kapitán Lesák – 3:2. V závěru druhé třetiny měli domácí výhodu jednoho muže v poli (83 vteřin), ale další gól vstřelit nedokázali.
Nepovedlo se jim ani v úvodu závěrečné třetiny, kdy neproměnil gólovou příležitost Zadina. Kritické okamžiky nastaly pro Kohouty poté, co byli po zbytečných faulech vyloučení nejprve Pejcha a poté ještě Kavalír. Přesilovku pěti proti třem zkušení hosté velmi rychle využili, po půlminutě hry naservíroval Žák další lahůdkovou přihrávku Křišťanovi – 3:3. Hosté pokračovali ještě 86 vteřin v pěti proti čtyřem, další gól naštěstí nepřidali.
V 53. minutě poslal Hemský do šance Kavalíra, který mířil těsně vedle Koubského branky. Dramatický zápas gradoval. Po chytrém objetí světelské branky našel Hemský přesnou přihrávkou Jindřicha a ten opět strhl vedení na stranu Kohoutů – 4:3. Obrovskou radost rychle vystřídalo zklamání. Domácí obránci Fink s Boruchem nedokázali dostat puk z vlastního obranného pásma a přišel trest v podobě vyrovnávací branky, kterou v čase 55:52 vstřelil Křišťan – 4:4. O tři minuty později měli bojovní hosté další příležitost, Žákovu ránu lapil pozorný Nimmerrichter.
Zdálo se, že vyrovnaný duel dojde do prodloužení. Ostře proti byl důrazný Fúzik, který ze brankou soupeře obral o puk světelského kapitána O. Včelu, přihrál Šimončovi, který v čase 59:29 zajistil Kohoutům tři body – 5:4. Hosté zkusili hru bez brankáře, vedle prázdné branky střílel Lesák.

Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Diváci viděli kvalitní a vyrovnané utkání. Brzy jsme inkasovali, ale dokázali jsme skóre otočit. I když kvalitní soupeř dokázal v závěru vyrovnat, věřil jsem, že zápas dotáhneme do vítězného konce. Vydřeli jsme velice důležité tři body.“
Příští zápas – středa 4. ledna: Moravská Třebová - Česká Třebová (19.00).