VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 10. - 11. 12. 2016

10. 12. 2016 2. LIGA ŽEN VE VOLEJBALE SVITAVY-Č. TŘEBOVÁ.

V sobotu 10. prosince jsme odjely k poslednímu mistrovskému dvojutkání v tomto roce do nedalekých Svitav. Půl sezónu jsme chtěly zakončit vítězně a to se povedlo na výbornou. Do prvního zápasu jsme vstoupily odhodlaně a vyhecovaně. Celý první set jsme si držely několikabodový náskok. O ten jsme ale bohužel v koncovce přišly a nakonec první sadu prohrály. Naštěstí tuto chybu jsme už neopakovaly a zbývající sety jsme vyhrály poměrně hladce a kontrolovaly jsme stav. První utkání vyhráváme poměrem 3:1! Po přestávce nastupujeme k druhému klání. Náš úkol je stále stejný – vyhrát! Utkání začínáme z naší strany velmi špatně. Spoustu našich chyb vede k jasné prohře prvního setu 14:25! Druhý set je o poznání lepší a pro změnu my jasně vítězíme 25:15. Ve třetím setu opět polevujeme a tvoříme si vlastní chyby, takže sadu prohráváme. Do čtvrtého setu nastupujeme s odhodláním dotáhnout zápas do tie-breaku. V napjaté koncovce vítězíme nejtěsnějším rozdílem dvou bodů a bude rozhodovat zkrácená sada.  Tu nezačínáme úplně nejlépe a výměna stran je za stavu 4:8 v náš neprospěch. Jen tak se nechceme vzdát jednoho bodu za vítězství v tie-breaku a začínáme otáčet stav. To se nám daří, dokonce jsme měly před koncovkou setu i dva body náskok, ale ten soupeřky mažou a stav je vyrovnaný. Tudíž opět vypjatá koncovka, kterou lépe zvládáme MY!   Za dnešek bereme pět bodů z šesti a tím se posouváme na druhé místo v tabulce J! Děkujeme za podporu fanouškům a rodinným příslušníkům, kteří nám v hale hostí vytvořili parádní atmosféru a hnali nás za vítězstvími J!  Příští utkání Třebovačky sehrají na domácí palubovce v sobotu 7.1.2017 od 10 hodin.

Sestava: Andrlová Daniela, Barešová Světla, Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka, Horáková Iva, Karanská Hana, Mikulecká Barbora, Šemberová Martina, Tomanová Pavlína, Totušková Lucie, Trávníčková Pavla, Zabranská Lucie

Trenérka: Dejdarová Hana

Výsledky:  3:1 (-21,15,16,19)  3:2 (-14,15,-20,23,14)                                                    Za družstvo žen Horáková Iva

9

11. 12. 2016 1. LIGA JUNIOREK VE VOLEJBALE Č. TŘEBOVÁ-BEDŘICHOV.

Sobota dne 11. 12. 2016 byla dnem, kdy se rozhodne o třetím místě ve skupině a tím i setrvání v 1. lize juniorek. Družstva od 3 místa dolu, skupin C a D se spojí a hrají spolu o udržení v 1. lize juniorek. Hostíme v posledním kole základní skupiny 1. ligy juniorek, druhé družstvo skupiny D, TJ Sokol Bedřichov – Jihlava. Jelikož máme ztrátu jediný bod za družstvem z Nového Veselí, a družstvo Veselí hraje s Vysočinou, která prohrála jediný zápas a to s českotřebovskými děvčaty, je zde velký předpoklad, že Nové Veselí prohraje. Potřebujeme vyhrát jeden zápas a to jakkoliv. Zraněná je Voleská, naštípnutý prst z bloku. Nemocné stále jsou, Klinglová, Kahounová. Již začala hrát K. Bělková. Čeká nás opět čtyřzápasový blok, kdy začnou hrát juniorky, potom kadetky, opět juniorky a tento celodenní blok ukončí kadetky.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ SOKOL BEDŘICHOV           1 :  3    26:24, 21:25, 18:25, 19:25

Družstvo soupeře přijelo kompletní, jak se říká „ v plné palbě“, co mají na hostování z Demlovy sportovní školy, vše pomáhá Bedřichovu. Jde o jistotu hrát příští sezónu opět 1. ligu juniorek, takže jde o hodně. Nehrajeme dobře, na dívkách je vidět nervozita, děláme zbytečné chyby. První set, po tahanici o body, vyhráváme 26:24. V průběhu dalších setů,  je jednoznačně soupeř lepší a vyhrává tři sety za sebou.  Prohráváme 1:3, což oddálilo naše třetí místo ve skupině a musíme se pokusit o  ně bojovat ve druhém zápasu.

Před druhým zápasem si svolávám dívky do šatny a pokouším se je spolu s Romanem Kőhlerem, dostat do stavu, aby zapomněly na předchozí špatný zápas a hrály naplno od začátku. Připomínáme, jaké dělaly dívky chyby v předchozím zápase a potřebujeme, aby se jich ve druhém vyvarovaly. Druhý zápas začínáme hrát lépe. V prvním setu za stavu 16:13 jsme měli 3 úspěšné bloky, které jsme neměli za celý první zápas. Hra českotřebovských dívek „má šťávu“. Je to zcela jiné vystoupení, než-li předchozí zápas. Vyhráváme první set 25:23. Ve druhém setu si dívky vybraly od začátku setu oddech a prohrávají, 0:7, 1:9, 3:12. Na servis přišla L. Klimková a skvělým servisem ničí soupeře. Daří se dotáhnout na 11:15, dále 14:17, 17:18 20:22, 22:23. V koncovce druhého setu jsme šťastnější a vyhráváme 26:24. Po změně stran připomínám jejich výpadek na začátku druhého setu. Bohužel, nastala stejná situace. Opět prohráváme 0:7, 4:8, 5:11, 7:16, na dívkách je vidět, že odpočívají. Set je již ztracený, a dívky nemají vůli jeho průběh zvrátit. Do třetího setu se hecujeme a od začátku setu jsme nahoře. V průběhu setu stále vedeme o dva, tři body. Důležité bylo, že si dívky nenechaly soupeře bodově dorazit a vždy udržet svůj náskok. Daří se vyhrát jeden z nejdůležitějších zápasů této sezóny 1. ligy juniorek. Zápas, v kterém šlo o hodně, o třetí místo v 1. lize juniorek. Dívky hrály výborně a po zásluze vyhrály.

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Tereza Pešková, Kristýna Bělková, Aneta Kőhlerová, Natálie Foldynová, Michaela Bečičková, Hana Václavková, Nerudová Monika.

3:1 (23,24,-12,19)

11. 12. 2016 1. LIGA KADETEK VE VOLEJBALE Č. TŘEBOVÁ-LANŠKROUN.

V neděli 11. 12. 2016 nás čekalo poslední kolo základní části ligy kadetek. Na domácí palubovce jsme přivítali soupeřky z Lanškrouna. Jak bývá zvykem, i tentokrát jsme se střídali s týmem juniorek, které čekala náročná „bitva“ s týmem z Bedřichova.
Soupeřky měly několik změn v sestavě, a tak jsem věřila, že s holkami uhrajeme nějaké body a získáme minimálně jeden set. Jenže do zápasu nevstupujeme nejlépe a kazíme podání. V poli se nám daří čapat, ale těžko zakončujeme. Nakonec nás potrápí 2 protihráčky. Na jejich podání se nám nedařilo najít odpověď. Druhý a třetí set byl mnohem lepší. Hlavně více bojovnější. Prohráváme 0:3.
Po zápase juniorek nastupujeme k našemu druhému zápasu. Oproti prvnímu naši sestavu doplnila Anet Köhlerová a Míša Bečičková. Bohužel ani toto posílení nám bodíky nepřineslo. Na hřišti bylo ticho, naše bojovnost se ztratila. Dva sety se snažíme, třetí set máme našlápnuto k vítězství, ale vlastními chybičkami prohráváme 26:28.
Sice jsme si připsali 2 prohry, ale zase jsme udělali malý krůček vpřed. Jenom bych ráda viděla ještě větší bojovnost a nasazení.
Hrály: kapitánka Monča Nerudová, Valča Bicanová, Sára Šmídová, Anet Verešpejová, Áďa Dušková, Eliška Pešková, Kíťa Vernerová a druhý zápas Anet Köhlerová, Míša Bečičková.
Jana Rejmanová

10. 12. 2016 MLŽCI Č. TŘEBOVÁ KP PCE KRAJE-3. KOLO.

Jelikož jsme v 2.kole skončili na 4.místě  po prohře 2:0 s Lanškrounem a prohře 2:1 Rychnovem a 2:1 s Novým Městem nad Metují, sestoupili jsme do skupiny B. Tuto skupinu jsme pořádali v tělocvičně VDA 10.12.2016. První zápas jsme odehráli s družstvem Svitavy B a lehce vyhráli 2:0. Následoval zápas se Svitavami A,  kluci si v koncovce obou setů neporadili s příjmem a prohráli. Hra byla oproti 2. kolu plná pěkného volejbalu a dobrého pocitu, že to kluky baví a mají z něho radost.  Třetí zápas jsme hráli s družstvem Dřevěnice, pro nás neznámý soupeř, který dnes přehrál i družstvo Svitavy A a B. Kluci prohráli 2:1, 1.set těsně prohráli, 2.set s velkým rozdílem bodů vyhráli  a v 3.setu opět těsně prohráli.  Zůstáváme ve skupině B,  ale s pocitem, že kluci bojovali a hráli volejbal,  na který se dalo koukat. Chválím všechny, vyzvednu Sama Svobodu, který nás pozitivně překvapil. Kluci mají před sebou ještě dlouhou cestu, ale po 3.kole mám pocit, že kluci „chtějí“ a až zesílí, že to bude dobré.
Družstvo hrálo ve složení: Bělka, Hurt, Rezek, Svoboda, Štech, Šumbera a Štusák.  trenéři Markéta a Míra