VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA ČESKÁ TŘEBOVÁ 17. - 21. 12. 2016

17. – 18. 12. 2016 JKY ČP ČR VE VOLEJBALE PRAHA.

V sobotu dne 17. 12. 2016 v ranních hodinách opět odjíždíme do Prahy – Ruzyně (zde hraje házenou Dukla Praha), kde volejbalový oddíl  Španielka Praha pořádá 2. kolo Českého poháru juniorek. Českotřebovské dívky se udržely v 1. kole, v první osmičce nejlepších družstev Českého poháru.  K dispozici jsou dívky: Veronika Šplíchalová, Tereza Peškova, Linda Klimková, Aneta Kőhlerová, Kristýna Bělková, Míša Bečičková, Monika Nerudová. Na okouknutí úrovně této soutěže bereme po prodělané nemoci Dominiku Klíglovou a poprvé bereme s sebou i Anetu Verešpejovou. Zraněná je Kristýna Voleská,  Tereza Kašparová.  V pátek odpoledne volala pí. Foldynová, že Natálie Foldynová nepojede, protože má angínu. V sobotu nás čeká pět zápasů a v neděli dva zápasy.  Soupeřem nám budou družstva: KCM Volejbal Vysočina, TJ Kralupy, TJ Junior Brno, TJ Tatran Střešovice, SK Španielka Řepy-Praha, TJ Svitavy, VK Benešovská 1. volejbalová.

Sobota 17. 12. 2016

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  –  TJ  JUNIOR BRNO                    0 :  2    19:25, 16:25

Nehrajeme dobře, je to náš první zápas a do tělocvičny dorazíme z různých důvodů, těsně před začátkem zápasu. Družstvo Junioru nám je zakleté. Mají tam dlouhé dívky a to na nás platí. Prohráváme 0:2.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ TATRAN  STŘEŠOVICE      1 :  2    16:25, 27:25, 11:15 Bojujeme, ale strašně chybí libero. Potřebovali bychom vystřídat slabší přihrávající hráčky, ale nemáme za koho. I přesto vyhráváme druhý set a hrajeme rozhodující. Tam si udělají Střešovice několika bodový náskok a ten se českotřebovským dívkám nedaří stáhnout. Prohráváme 1:2.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – SK ŠPANIELKA  ŘEPY             0 :  2    22:25, 16:25

První set je výkonnostně lepší, ale nedaří se vlastními chybami dohrát koncovku setu. Ve druhém setu, jsme již na Španielku neměli. Jedno z nejlepších družstev Č. poháru, vynikají svoji rychlostí.

TJ SOKOL ČESKÁ  TŘEBOVÁ  –  TJ  SVITAVY                             2 :  0    27:25, 25:14

Družstvo Svitav postoupilo spolu s Benešovskou do první osmičky. Takže chceme-li se udržet v první osmičce, musíme vyhrát. V prvním setu se spolu taháme o každý míč, kdy se daří našim dívkám dohrát koncovku 1. setu. Ten jak se ukázalo, byl pro vývoj zápasu rozhodující. Druhý set již dívky ze Svitav nezvládly. Vyhráváme 2:0

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – VK BENEŠOVSKÁ 1. VOLEJBALOVÁ      2 :  1  25:19, 25:27, 15:7

Benešovská děvčata neznáme, ale jsou vysoká. Chybí jim technika, takže se těžko zjišťuje kam, míč poletí. První set jsme soustředěné a bez problémů vyhráváme. Do druhého setu máme tradiční problém. Opět prohráváme 0:7. dívky se pomalu začínají zvedat, ale není to tak rychlé, aby se jim podařilo vítězně dohrát druhý set. Třetí je jednoznačný debakl dívek z Benešova. Prohrávají 15:7.

Neděle 20. 11. 2016

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – KCTM  VOLEJBAL  VYSOČINA        0 :  2    14:25, 16:25

Čeká nás další těžký zápas, protože Vysočina chce vyhrát první místo 2. kola ČP.   Prohráváme 0:2, po špatném výkonu.

TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ KRALUPY  NAD LABEM                2 :  0    25:21, 25:23

Dívky Kralup patří mezi nejlepší družstva ČP a stále se perou o nejlepší místa Č. poháru.  I zde si myslela, že to budou mít jednoduché, ale českotřebovským dívkám „chytly saze,“ a soupeře  z Kralup překvapily výbornou hrou. Bojují o míče v poli a velice slušným servisem a útokem se daří bodovat.  Nejlepší zápas českotřebovských dívek na tomto kole Č. poháru.

Pod vedením R. Hanzelky a J. Fišara, hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Aneta Kőhlerová, Tereza Pešková, Michaela Bečičková, Kristýna Bělková, Monika Nerudová, Dominika Kliglová a Aneta Verešpejová.

Končíme podruhé do 6. místa v první osmičce a dokazujeme sobě i soupeřům, že patříme mezi 6 nejlepších družstev soutěže Českého poháru juniorek 2016/17.

Výsledky 2. kola Českého poháru, první osmičky.

1:2 (21,-19,-11)

17. – 18. 12. BAREVNÝ MINIVOLEJBAL  POLIČKA.

Poslední předvánoční víkend jsme se zúčastnili turnaje v barevném minivolejbale, který tradičně v tuto dobu pořádá Polička. V sobotu byla na programu kategorie žlutá a oranžová, v neděli pak kategorie červená a modrá.
Žlutá barva (přehazovaná dvojic)
Této kategorie se účastnily naše nejmladší děti. Pro některé to byl úplně první turnaj a nadšení na nich bylo vidět. Všichni se snažili, každý chtěl vyhrát, ale ne vždy se to podařilo.
Hráli: Matyáš Janda, Matyáš, Homoláč, Theodor Ditzel, Marek Končický, Štěpán Hubll, Lukáš Dašek, Bára Šimková, Veronika Kotyzová, Nela Zatloukalová, Viktorka Šmídová, Rozárka Zahálková, Veronika Kovářová, Kája Cetkovská, Veronika Štechová
Oranžová barva (míč se chytá a po vlastním nadhozu pinká - dvojice)
Náš oddíl reprezentovala dvě dívčí družstva (ČT A, ČT B) a tři chlapecká družstva (ČT C, ČT D, ČT E). Celkově se turnaje účastnilo 37 týmů, které byly rozděleny do pěti skupin. V této kategorii bývají zápasy hodně vyrovnané a o výhře rozhoduje mnohdy i jediný míč. Dařilo se jak děvčatům, tak chlapcům.
Družstvu ČT A ve složení Očenášová Barča a Peterková Majda se povedlo vybojovat krásné 2. místo. Družstvo ČT B hrající v sestavě Kíťa Doležalová, Nikča Řehořová a Kája Štantejská v celkovém pořadí obsadilo pěkné třetí místo. Družstvu ČT C ve složení Jonáš Kečkeš a Kuba Simon se podařila první půlka turnaje, ve druhé polevili v pozornosti. V konečném součtu těsně obsadili čtvrté místo. Družstvo ČT D (Kája Sixta a Vašek Beran) bylo sedmé. Družstvo ČT E ve složení T.Felgr a H.Homoláč odjíždělo domů s bronzovými medailemi.
Červená barva (míč se pouze pinká – dvojice)
V této kategorii hrála čtyři dívčí družstva. Pro děvčata je to velký volejbalový skok, už musí udržet míč ve hře bez chytání. K vidění byla spousta pěkných meziher a touha vyhrát. Vyhrát se podařilo družstvu ČT A (Kája Adamová, Eliška Polášková), na třetím místě skončilo družstvo ČT B (Denča Dvořáková, Áďa Kaplanová) a dvě sedmá místa si rozdělila ČT C (Hanča Kovářová, Majda Peterková, Terka Zemanová) a ČT D (Míša Drymlová, Kája Hondlová, Elí Preislerová).
Pro nemoc omluvena: Terka Charouzová, Barča Očenášová, Barča Šindelářová

Modrá barva (trojkový volejbal)
Této kategorie se za nás účastnila dvě chlapecká družstva (ČT A, ČT B) a jedno dívčí (ČT C). Družstva byla rozdělena do tří skupin po devíti. Jelikož soupeři byli většinou starší a zkušenější, zápasy nebyly jen o podání a k vidění bylo hodně meziher. Pro nás výborná herní průprava. Celkově ČT A skončilo šesté, ČT B sedmé a ČT C deváté.
ČT A – T.Kalousek, D.Kráčmer, M.Kubíček
ČT B – D.Andrle, J.Očenáš, S.Svojanovský
ČT C – A. Beranová, K.Hrdličková, N.Řeháková, A.Vomáčková, K.Valterová,
Celkově jsme si turnaj užili. Všechny děti obdrželi na závěr sladkost a drobnou cenu. Pochvala patří všem dětem za jejich snahu a přístup k zápasům, ale také rodičům, kteří nám pomohli zabezpečit jednotlivé týmy.
Za trenéry: M. Adam, R. Benešová, H. Dvořáková, A. Felgr, M. Janda, H. Valtr

18. 12. 2016-MLADŠÍ ŽÁKYNĚ V OLOMOUCKÉM KRAJI.

Na neděli 18. 12. 2016 bylo nalosováno poslední kolo mladších žákyň. Naši C skupinu pořádal Prostějov B.
Po nečekaných ranních peripetiích nakonec odjíždělo pouze 6 hráček. Jako nejvzdálenější tým jsme hrály až druhý zápas proti Olomouci B.  V tomto zápase byla největší zbraň podání. Tým, který podával, vyhrával. A čím „zákeřnější“ podání, tím vyšší vedení. První set jsme od začátku prohrávaly. Nedařilo se nám včas dojít pod balón a tak jsme se „honily“ po hřišti samy. V závěru v prvního setu měla dlouhou 9 bodovou šňůru na podání Sára, i přesto jsme prohrály 23:25. Druhý set se na podání dařilo nám a tak jsme set získaly pro sebe. Ve třetím setu byla hra vyrovnaná, ale soupeř dokázal zakončit, to nám se nedařilo. Prohráváme 1:2.
Druhý zápas nás čekal po kratičké pauze s domácím Prostějovem B. Nám se ale moc nepovedl. Největší boj byl s prvním míčem. Podání se nám dařilo zvednout, ale pokud soupeřky smečovaly, měly jsme hodně starostí. Zápas prohráváme 0:3
I pro další kolo, které budeme hrát 8. 1. 2016 zůstáváme ve 3. skupině. Naše soupeřky budou Olomouc B a Moravská Třebová.
Hrály: kapitánka Pája Jebousková, Sára Horáková, Lucka Neumannová, Marťa Klementová, Bětka Kadlecová a Andrejka Jiroušková.  Jana Rejmanová

21. 12. 2016 ODDÍL VOLEJBALU UKONČIL ROK 2016.

Ve středu 21. 12. 2016 volejbalový oddíl Sokola Česká Třebová, družstva kadetů, juniorek a mladších žáků ukončil úspěšný rok 2016 společným turnajem ve stolním tenisu. Nejprve se v turnaji každý s každým utkali kadeti. Zvítězil Šplíchy, před Láďou Skřivánkem a Viktorem Pejchalem. V druhém turnaji se utkali proti sobě ve čtyřhře smíšené dvojice kadetů a juniorek. Zvítězil pár Skřivánek-Bělková před párem Hubáček-Foldynová a na třetím místě skončil pár Kadlec-Václavková. Akce se zúčastnilo 25 dětí a trenérů.