VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA

ČESKÁ TŘEBOVÁ 26. - 27. 11. 2016

2. LIGA ŽEN VE VOLEJBALE Č. TŘEBOVÁ-H. BROD.

V sobotu 3. 12. jsme přivítaly soupeřky z Havlíčkova Brodu. I přesto že jsme byly tabulkově silnější, po předešlých zkušenostech jsme věděly, že na to nemůžeme spoléhat. Navíc jsme si chtěly spravit náladu i chuť z minulého nevydařeného víkendu.
První zápas jsme začaly odvážně, zatlačily podáním a set tak vyhrály. Nicméně potom jsme se nechaly ukolébat pravděpodobně myšlenkou, že se "to" uhraje samo a zbytečnými, někdy až školáckými, chybami jsme následující dva sety prohrály. Do čtvrtého setu jsme se postavily se zdravým naštváním a po boji vyhrály. Bohužel soupeřky ukázaly větší odhodlání vyhrát a v pátém setu nás přehrály.  Tato prohra nás utvrdila, že je na čase něco změnit. Pozměnily jsme tak trochu sestavu, ale především elán do hry. Vyplatilo se. A i s malým zaváháním v druhém setu jsme celý zápas vedly my. Nakonec jsme zaslouženě vyhrály 3:0.
Z tohoto víkendu tak získáváme 4 body a držíme se na čtvrtém místě tabulky.

Sestava: Andrlová Daniela, Barešová Světlana, Drymlová Martina, Gottwaldová Lenka,
                Horáková Iva, Karanská Hana, Šemberová Martina, Tomanová
                Pavlína, Trávníčková Pavla, Zabranská Lucie
Trenérky: Kubová Radka, Dejdarová Hana
Výsledky:

Česká Třebová – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 2:3 (15,-23,-18,15,-12)

Česká Třebová – TJ Jiskra Havlíčkův Brod 3:0 (8,17,22)

Za družstvo žen Gottwaldová Lenka

VOLEJBAL JUNIOREK VYSOČINA - Č. TŘEBOVÁ.

V sobotu dne 3. 12. 2016 v 6,30 hod. odjíždíme dvěma auty k dalším zápasům 1. ligy juniorek do Jihlavy. Cílem je tenisové centrum, kde má domovskou halu nejlepší družstvo 1. ligy juniorek a Č. poháru, KCTM(Krajské centrum talentové mládeže) Jihlava -  Vysočina. Potřebujeme uhrát nějaké body, které by nám pomohli udržet 3. místo 1. ligy juniorek. Bohužel soupeř je kompletní, takže každý uhraný bod našich dívek, bude velice těžký.

KCTM  VYSOČINA  JIHLAVA  –  TJ  SOKOL  ČESKÁ TŘEBOVÁ   3 :  0  25:17, 25:20, 25:13

Problém, který  naše dívky mají, je skvělá výkonnost družstva Vysočiny. Soupeř českotřebovským dívkám nedává žádnou šanci. Je v základu důrazný a tvrdý na každém útočném úderu, má perfektně organizovanou obranu s výborným blokem.  Hraje skvělý servis, opravdu komplexní družstvo.  Českotřebovské dívky se snaží a bojují, ale moc šanci nedostávají. Za stavu 11:20 ve třetím setu se zranila nahrávačka Linda Klimková, která se snažila vrátit špatně přihraný míč zpět na hřiště. Vedle hřiště byly stočené gumové koberce, kam Linda došlápla a přivodila si výron kotníku. Prohráváme 0:3.

Do druhého zápasu, musíme jinak poskládat základní sestavu. Na nahrávku dáváme dosud hrající libero, Natalii Foldynovou, na post diagonální hráčky jde hrát Tereza Pešková, na smeč Veronika Šplíchalová a na blok Kristýna Bělková. Počítáme s problémem, hrát v novém postavení,  zranění a předchozí postavení by stejně neřešilo zlepšení naši hry. Průběh druhého zápasu byl stejný prvního.  Na hřišti pomáhala hrát i Hana Václavková. Nedostáváme šanci v Jihlavě uspět.

Hrála a střídala: kapitánka Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Aneta Kőhlerová, Tereza Pešková, Natálie Foldynová, Kristýna Voleská, Michaela Bečičková, Hana Václavková.

2:3 (-11,-17,23,27,-7)

Družstvo D. Újezdu vzalo Novému Veselí 3 body, skvělé!!!    Příští kolo, doma máme Jihlavu Bedřichov, Nové Veselí má doma Vysočinu. Vysočina by měla 2x vyhrát, a naše dívky, potřebují vyhrát jeden zápas.

1. LIGA KADETEK VE VOLEJBALE,

KP BRNO-Č. TŘEBOVÁ

V sobotu 3. 12. 2016 jsme vyrazili k dalšímu kolu ligy kadetek. První zápas nás čekal až od 11.00 a druhý podle rozpisu od 15.00. Naši mezizápasovou pauzu vyplnila extraliga juniorů – Brno – Beskydy.

Vstup do prvního setu prvního zápasu se nám úplně nevydařil. Hořely jsme na příjmu. Od druhého setu jsme přidaly na bojovnosti a chvíli zapomněly na strach. Spolu s bojovností přibývalo i delších výměn. Na podání 2. set válela Áďa Dušková. Třetí set jsme skončily na půl cesty – pěkné výměny střídaly zbytečné neuhrané míče. První zápas prohráváme 0:3.

Druhý zápas jsme začaly po dvouhodinové pauze. Cílem bylo opět co nejvíce potrápit soupeřky, ale bez servisu jsme trápily samy sebe. I druhý set byly k vidění pěkné volejbalové výměny a bojovnost, stejně jako jednoduché míče, se kterými jsme si neporadily.

I když jsme oba zápasy prohrály na hřišti je vidět herní posun. A výhra? Určitě brzo přijde…

Hrály: kapitánka Monča Nerudová, Valča Nerudová, Káťa Paarová, Sára Šmídová, Anet Verešpejová, Lucka Blažková, Áďa Dušková a na liberu Kíťa Vernerová

Jana Rejmanová

KP JIHOMORAVSKÉHO KRAJE KADETŮ VE VOLEJBALE, SKUPINA B.

Po prvním turnaji, který byl kvalifikační a kde nám o kousek unikl postup do A skupiny, jsme pořádali 1. kolo přeboru kadetů, skupiny B. Soupeřem nám byli družstva Bučovic, Letovic a Vyškova. Podle výsledků minulého turnaje měli být největším soupeřem Letovice. Avšak skutečnost byla úplně jiná.

V prvním zápase se naše družstvo utkalo s družstvem Letovic a jasně vyhrálo. Soupeř nepřijel s nejlepší formou. V druhém zápase kluci narazili na družstvo Bučovic, které měli být nejslabším týmem, ale i když technicky není družstvo příliš dobře vybavené, tak se hrál vyrovnaný volejbal. Bylo to také způsobeno velkým počtem chyb na podání u našeho družstva. Přesto naše družstvo zvítězilo a tím si zajistilo postup do A skupiny. V posledním zápase se kluci utkali s družstvem Vyškova, které v turnaji také, jako naše družstvo, neprohrálo. Zápas byl vyrovnaný, ale naše družstvo bylo koncentrované a skoro nechybovalo a po vítězství 2:1 vyhrálo celou skupinu. Na středu odehrál místo Hubáčka, který je na studijním pobytu v zahraničí, Jarda Koudelný a nevedl si špatně. Celé družstvo podalo výborný výkon, hráli jsme bojovně v poli, dařil se nám útok středem, kdy Šplíchal po náhře Pejchala útočil z rychlíku. Na U hrál výborně Lukáš s Kohoutkem. Příjem a smeč obstarali Skřívánek s Kadlecem.  Kluci odehráli celý turnaj kvalitně a jejich výkonnost roste. Pořadí turnaje: Č. Třebová, Vyškov, Bučovice, Letovice.  Za volejbal Michal Kadlec, Sokol Č. Třebová

MLADŠÍ ŽÁKYNĚ OLOMOUCKÝ KRAJ

Na neděli 4. 12. 2016 bylo nalosováno další kolo mladších žákyň v Olomouckém kraji. Tentokrát byl pro všechny 3 skupiny stejný pořadatel, Přerov. Nás čekaly 2 zápasy ve skupině C. „Céčková“ skupina má pouze 3 týmy a proto se všechny zápasy hrají na 3 hrané sety. První zápas jsme hrály proti Prostějovu B. Naší velikou zbraní byla dlouhá podání. Po počátečních rozpacích se holky rozjely a bojovaly o každý míč. Sice jsme občas pomotaly postavení, ale i tak se nám dařilo. Konečný výsledek zápasu byl 2:1.
Po chvilce pauzy nás čekal zápas proti Přerovu B. Od začátku prvního setu jsme vedly a soupeřkám nedaly šanci. Až v koncovce jsme se trochu potrápily, protože se nám nedařil uhrát poslední míč. Od druhého setu ale soupeřky změnily taktiku na podání, a tak jsme další dva sety bojovaly proti dlouhému „tenisovému“ podání. I přes to se holky nevzdaly a praly se statečně. Konečný výsledek byl 1 :2. Výsledky nás nechaly na 2. místě ve skupině a další kolo jedeme do Prostějova, kde budou našimi soupeři ještě volejbalistky Olomouce B. I když jsme postup do B skupiny nevybojovaly, hra byla na výbornou. Jsou míče se kterými  si ještě neumíme poradit, někdy si zbytečně přiděláváme starosti, ale už hrajeme volejbal J
Hrály: Týnka Vomáčková, Šárka Dvořáková, Sára Horáková, Pája Jebousková, Lucka Neumannová, Anička Klimešová, Bětka Kadlecová a Šárka Zahrádková.

PŘEHAZOVANÁ CHLAPCI-SVITAVY.

V nedělním mrazivém počasí jsme vyrazili se třemi družstvy do Svitav k dalšímu kolu v přehazované trojic chlapců. Družstvo ČT A bylo v kompletní sestavě a dnes vybojovalo čtvrté místo. Kluci hráli pěkně v poli, vychytali hodně těžkých míčů. Na druhou stranu často přehrávali míče přes síť zadarmo, což soupeři hned potrestali. Družstvu ČT B chyběl dnes Kuba Simon, kluci odehráli všechny zápasy bez střídání. Oproti minulému kolu se méně dařilo v poli. Kluci ale bojovali a uhráli šesté místo. Do družstva ČT C jsme zařadili dva nováčky – Lukáše Halvu a Kryštofa Klimka, kteří do družstva pěkně zapadli. Tomuto věkově nejmladšímu družstvu na turnaji se podařilo uhrát jednu remízu, v konečném pořadí skončili desátí. Protože turnaj skončil dříve, než bylo plánováno, navštívili jsme trhy na náměstí a nasáli trochu vánoční atmosféry.

ČT A – T. Kalousek, J. Kečkeš, D.Kráčmer, M.Kubíček

ČT B – J.Homoláč, K.Sixta, J.Vávra

ČT C – J.Drašnar, T.Felgr, L.Halva, K.Klimek

Za trenéry: R.Benešová, J.Fišar

5. 12. 2016 VOLEJBALOVÝ MIKULÁŠ.

Už se stalo tradicí, že volejbalový oddíl Sokola Česká Třebová pořádá sportovního Mikuláše. Nebylo tomu ani jinak letos. Trenéři si pro děti volejbalového oddílu a děti z České Třebové připravili dovednostní soutěže a za jejich splnění následovala odměna. Splnění jednotlivých úkolů kontroloval Mikuláš se čerty. Akce se podařila a byla velice dobře organizačně zjištěna.