Kohouti byli v Hlinsku k nepoznání

Kdo viděl nedělní domácí zápas Kohoutů a ve středu se zajel podívat na jejich druhý čtvrtfinálový zápas do Hlinska, nejspíš skončil na pohotovosti u očního lékaře. Na výkon našeho mužstva se přijela podívat dobrá stovka českotřebovských fanoušků, které na konci střetnutí musely bolet oči. Kohouti v prvních dvou třetinách herně zcela propadli. Třetí vzájemný duel se bude hrát v neděli 31. ledna v České Třebové.
Hlinsko – Česká Třebová 3:2 (1:0, 2:1, 0:1)
Branky: 17. Brebera (Plachý), 28. Plachý (Havel, Sobotka), 37. Koželuh (Pazdera) – 39. Fischer (Jindřich), 47. Schejbal (Pelán, Zítka).
Rozhodčí: Rulíček - Souček, Pecina. Vyloučení: 3:2. Bez využití. Diváků: 183. Nejlepší hráči: Plachý, Bláha, Havel – Pelán. Stav série: 1:1.
Hlinsko: Gregor – Koželuh, Doležal, Sobotka, Pazdera, M. Černý, Hron – Bláha, Štěpánek, Dítě – Plachý, Havel, Zídek – Zdražil, Tulis, Brebera – Boguaj.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Poskočil, Lesák, Schejbal, Fink, Krejnus, Váně - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka, Pelán, Markl.
Domácí hokejisté začali s respektem, ale pomalu a nepřesně hrající hosté toho nevyužili. Poprvé ohrozili hlineckou branku až v 11. minutě, kdy z otočky trefil Markl pravou tyčku. O minutu později hledal Vlček před brankou Hemského, jehož teč se štěstím vyrážel brankář Gregor. Hlinsko si první střeleckou příležitost vypracovalo ve 14. minutě, s pokusem Havla si gólman Nimmerrichter poradil. Hokejisté Hlinska se do laciného vedení dostali v 17. minutě. Nepřesná rozehrávka Nimmerrichtera skončila u Plachého, ten poslal puk před opuštěnou českotřebovskou branku, kde stál volný Brebera – 1:0. V závěru třetiny pykal vyloučený hlinecký útočník Bláha, evidentní faul Sobotky na Hemského (vražení na mantinel) rozhodčí Rulíček přehlédl.
V úvodu druhé třetiny zvonila opět tyčka, tentokrát ji orazítkoval domácí útočník Dítě. Kohouti si tohle varování k srdci nevzali, pokračovali v bezkrevném výkonu a inkasovali další branky. Ve 28. minutě zblízka bez problémů skóroval Plachý – 2:0. V polovině utkání hráli hosté přesilovou hru, jenže Fischer svoji šanci neproměnil. Absolutní nedůraz před vlastní brankou předvedli hosté ještě ve 37. minutě, kdy je obránce Koželuh ztrestal potřetí – 3:0. Teprve tento okamžik spící Kohouty probral. Ve 39. minutě přihrál Jindřich do jízdy Fischerovi, který konečně nevymýšlel a střelou mezi nohy nejistého brankáře Gregora dal svému týmu naději – 1:3. V závěrečné minutě se do slibné šance dostal Zadina, vystřelit bohužel nedokázal.
Jednoduchý recept na zdolání hlinecké obrany předvedl ve 47. minutě třetí českotřebovský útok, kdy po přesné přihrávce Pelána pohotově vystřelil Schejbal – 3:2. O malý okamžik byl Schejbal faulován, jenže Kohouti hráli přesilovku tak špatně, že byli rádi, když Pazdera po rychlém brejku trefil jen levou tyčku. Kohouti se v závěru stále častěji tlačili před domácí branku, jejich hra však byla nadále nepřesná. V čase 59:12 si hosté vybrali oddechový čas, vsadili na hru bez brankáře, ale alespoň do prodloužení zápas nedostali.
Příští zápas – neděle 31. ledna: ČESKÁ TŘEBOVÁ – HLINSKO (17.00).