Kohouti jako hladoví vlci

Takhle se hraje v play off o postup mezi nejlepší čtyři mužstva krajské hokejové ligy. Po nečekaně slabém výkonu a těsné porážce v Hlinsku se Kohouti ve třetím čtvrtfinálovém střetnutí vypjali k výbornému výkonu a soupeře vyprovodili devíti brankami. Ústřední postavou českotřebovského týmu byl kapitán Petr Vlček, který čtyři góly vstřelil a jeden přihrál. Pěti gólovými asistencemi se blýskl jeho spoluhráč z prvního útoku Marek Hemský. Zápas s pořadovým číslem čtyři se hraje v úterý 2. února v Hlinsku.
Česká Třebová – Hlinsko 9:3 (1:0, 5:0, 3:3)
 Branky: 5. Fúzik (Fischer, Jindřich), 23. Vlček (Hemský, Zadina), 29. Jindřich, 34. Vlček (Hemský), 37. Vlček (Hemský, Škvor), 39. Vlček (Hemský, Škvor), 41. Vlček (Fink, Hemský), 54. Fousek (Markl, Poskočil), 58. Markl (Fúzik) – 47. Pazdera (Plachý, Havel), 67. Bláha (Doležal), 57. Plachý.
Rozhodčí: Čížek – Padevět, Plch. Vyloučení: 4:2. Bez využití. Oslabení: 1:0. Diváků: 559. Nejlepší hráči: Vlček, Hemský, Jindřich. Stav série: 2:1.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Poskočil, Fink, Schejbal, Lesák, Řehák, Váně - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka, Pelán, Fousek - Markl.
Hlinsko: Gregor (41. L. Černý) – Koželuh, Doležal, Sobotka, Pazdera, M. Černý, Hron – Bláha, Štěpánek, Dítě – Plachý, Havel, Zídek – Zdražil, Brebera, Bureš.
Kohouti se na svého soupeře vrhli jako hladoví vlci, během prvních tří minut se do slibných šancí dostali Hemský, Poskočil a Jindřich. Skóre otevřel v 5. minutě druhý českotřebovský útok, konkrétně důrazný Fúzik – 1:0. Domácí hokejisté měli výraznou převahu, ale v první třetině nedokázali využít řadu gólových příležitostí (Fousek, Jindřich, Hemský, Fischer, Pelán). V závěru nevyužili Kohouti přesilovou hru, po vyloučení Vlčka se naopak sami museli bránit přesilovce soupeře.
Hlinsko si první gólovou šanci vypracovalo až ve 22. minutě, kdy po Havlově přihrávce zblízka trestuhodně přestřelil Zídek. Domácím se vzápětí povedl rychlý protiútok, který perfektně provedeným blafákem zakončil Vlček – 2:0. O chvíli později se situace opakovala. Šanci Bláhy zmařil pozorný brankář Nimmerrichter, na druhé straně překonal Gregora prudkým švihem Jindřich – 3:0.
Herní pohodu Kohoutů potvrdila čtvrtá branka, kterou při vlastním oslabení zařídili Hemský s Vlčkem – 4:0. Závěr druhé třetiny vyzněl jasně pro Českou Třebovou. Ve 37. minutě se z hattricku radoval Vlček – 5:0. ve 39. minutě chybovali obránce Pazdera s gólmanem Gregorem, čehož využil dobře postavený Zadina – 6:0.
Od začátku závěrečné třetiny zaujal místo v hlinecké brance náhradník L. Černý, kterého po necelé minutě hry překonal skvělý Vlček – 7:0. Zdecimované Hlinsko se radovalo až ve 47. minutě, autorem první branky byl kapitán Pazdera. Kohouti odpověděli v 54. minutě, po návratu z dlouhé marodky se radoval Fousek – 8:1. Tříminutový herní výpadek zaplatili domácí dvěma inkasovanými brankami. Domácí kouč si raději vybral oddechový čas, vzápětí dal výsledku definitivní podobu štírek Markl – 9:3.
Příští zápas – úterý 2. února: HLINSKO - ČESKÁ TŘEBOVÁ (18.30)