Rozhodčí vylučovali jednoho hráče za druhým....

Až ve čtvrtém vzájemném utkání se radovala Chrudim, která využila výhody domácího ledu a porazila Kohouty.
Náš tým zaostal za výkony z prvních tří letošních zápasů, navíc doplatil na nepřesné výroky rozhodčího, který vylučoval jednoho hráče za druhým.
Chrudim - Česká Třebová  4:1 (0:1, 3:0, 1:0)
Branky: 28. Jiří Polák, 30. Kišš (Kohoutek, Brožek), 37. Dobiáš (Kišš, Jiří Polák), 57. Kišš (Urban) – 20. Fúzik (Zítka, Jindřich)
Rozhodčí: Kejř - Souček, Vepřovský. Vyloučení: 4:12 (navíc Vlček 10+20), Krejnus 10 min.). Využití: 1:0. Diváků: 174. Nejlepší hráči: Kišš, Jiří Polák – Poul.
Chrudim: Ament – Urban, Machač, Vágner, Budínský, Seidler, Kalous – Cvrček, Jiří Polák, Karásek – Zrůst, Novák, Kišš – Dobiáš, Jan Polák, Procházka – Brožek, Kohoutek.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Poskočil, Poul, Fink, Krejnus, Veselý - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka,Vaně, Markl.
První gólovou šanci spálil ve 3. minutě Fúzik, který po sólovém úniku mířil jen do brankáře Amenta. Domácí se osmělili až o deset minut později, kdy Kiššovu ránu vyrážel gólman Nimmerrichter. V čase 13.40 byl po běžném souboji s filmujícím Dobiášem přísně vyloučen Vlček, v čase 14:25 poslal rozhodčí Kejř na trestnou lavici ještě českotřebovského Zítku.  Hosté se dlouhých 75 vteřin úspěšně bránili ve třech, neinkasovali ani potom, kdy hráli 45 vteřin ve čtyřech. Sladké odměny se dočkali v závěru první třetiny, v níž odehráli osm minut v oslabení.
Druhé dějství mělo podobný začátek, ve 21. minutě neproměnil slibnou příležitost kapitán Vlček. Chrudim více bruslila a napadal, díky tomu získala převahu, kterou záhy vyjádřila také střelecky. K vyrovnání jim pomohla hrubka Zítky, který ve 28. minutě školácky namazal Polákovi – 1:1. Domácí ožili a ve 30.  minutě přidali druhou branku, kterou vstřelil Kišš – 2:1.
Potom do průběhu zápasu velmi necitlivě zasáhl rozhodčí Kejř. Ten ve 33. a 34. minutě neuvěřitelně přehlédl dva fauly chrudimských hokejistů, aby vzápětí vyloučil Fúzika a po něm také Poula. Dvojnásobné oslabení (75 vteřin) hosté přežili, ve čtyřech inkasovali ve 37. minutě z hole Dobiáše – 3:1.
Do závěrečného dějství vstoupili Kohouti jako vyměnění. Soupeře zatlačili před jeho branku a během pěti minut si vypracovali pět gólové příležitostí. Hemský, Vlček, Fúzik, znovu Hemský a nakonec i Fischer je však neproměnili a hokej skončil.
Sudímu Kejřovi se zápas definitivně vymkl z rukou. V čase 46:22 vyloučil Chrudimi vůbec prvního hráče, přesilovka Kohoutů však měla krátký život. V čase 47:26 byli současně vyloučeni Hemský s Vlčkem, jejich spoluhráči se opět ubránili. Další číslo předvedl sudí v čase 51:43. Chrudimský útočník Procházka napadl za českotřebovskou brankou obránce Veselého, na trestnou lavici vykázal rozhodčí oba hráče.
Závěr utkání? Další vyloučení, další sporné verdikty sudího Kejře. Ten v čase 58:37 udělil osobní desetiminutový trest Krejnusovi za to, že vzteky odpálil druhý puk, který při hře vhodil na led jeden z chrudimských fanoušků. Ještě předtím pečetil výhru domácích Kišš – 4:1.
Vladimír Vaněk, manažer klubu: „Nedokázali jsme navázat na výkony z předcházejících utkání, proto jsme v Chrudimi nebodovali. Výkon rozhodčího Kejře nemá smysl komentovat, zhruba stovka českotřebovských fanoušků viděla všechno na vlastní oči.“
Příští zápas – neděle 20. ledna: ČESKÁ TŘEBOVÁ – SVĚTLÁ NAD SÁZAVOU (17:00).