Hattrick Marka Hemského přivedl poi 25. kole Kohouty do čela tabulky Krajské ligy

Kohouti nezaváhali ani ve třetím letošním utkání, ve kterém doma výrazným způsobem porazili obávanou Litomyšl. V prestižním střetnutí řádil elitní českotřebovský útok, Marek Hemský vstřelil tři branky a na jednu přihrál, Petr Vlček si připsal dva góly a tři asistence. Výborně zachytal gólman Dominik Petr.
Česká Třebová – Litomyšl 7:2 (2:0, 4:1, 1:1)
Branky: 5. Zítka (Veselý, Fink), 17. Hemský (Škvor, Vlček), 21. Hemský (Vlček), 27. Vlček (Poskočil, Škvor), 28. Fúzik (Poul), 39. Vlček (Hemský), 54. Hemský (Poskočil, Vlček) – 27. Vomočil, 42. Pilavka (Š. Švec).
Rozhodčí: Prchal – Padevět, Plch. Vyloučení: 5:6 (navíc Starý na 10 minut). Využití: 2:0. Diváků: 538. Nejlepší hráči: Petr, Hemský, Vlček.
Česká Třebová: Petr - Škvor, Poskočil, Poul, Fink, Krejnus, Veselý - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka, Schejbal, Vaně - Markl.
Litomyšl: Kalousek (28. Misiorz) – Ondráček, Lustyk, Starý, Fajfr, Krutina, Čejka – Šeda, Skoumal, Budina – Jankovský, Š. Švec, Pilavka – Dvořák, M. Švec, Vomočil.
Kohouti se ujali vedení v 5. minutě, kdy převedl úžasné sólo Zítka – 1:0. O dvě minuty později mohli přidat další góly Fúzik s Fischerem, brankáře Kalouska však nepřekonali. Obrovské štěstí přálo Kalouskovi v polovině první třetiny, po ráně Fischera jej zachránila horní tyčka. Domácí měli jasně navrch a svoji převahu vyjádřili druhou brankou, kterou v 17. minutě vstřelil volný Hemský – 2:0. Kohouti se pak úspěšně bránili ve čtyřech, půl minuty před první sirénou naopak sami získali výhodu přesilové hry.
Proměnili ji krátce po zahájení hry,v čase 20:28 si Hemský vyměnil puk s Vlčkem a po nádherné kombinaci skóroval do prázdné branky – 3:0. Hosté se dostali do dvou gólových šancí, Šedu a po něm Jankovského vychytal pozorný brankář Petr. Domácí gólman kapituloval až ve 27. minutě, kdy jej po chybě Schejbala zblízka překonal Vomočil – 3:1.
Laciná branka Kohouty nijak neotřásla. Výborný Vlček potřeboval na gólovou odpověď pouhých jedenáct vteřin – 4:1. Uplynulo dalších osmnáct vteřin a domácí tým zasadil soupeři pátý úder, při přesilové hře se po rychlém objetí litomyšlské branky prosadil Fúzik – 5:1. Hosté vystřídali brankáře, jenže rozjetou domácí mašinu nezastavili. Ve 37. minutě ujel ve vlastním oslabení Vlček, náhradník Misiorz jeho nájezd zlikvidoval. O minutu a půl později si však Vlček vylepšil náladu – 6:1. Závěr druhé třetiny patřil českotřebovskému brankáři Petrovi, který kryl střelecké pokusy Budiny a Starého.
Do závěrečné třetiny jakoby nastoupil jiný domácí tým. Kohouti přestali bruslit, jejich pasivitu potrestal naštěstí jen Pilavka – 6:2. Trenér Jindřich si ve 47. minutě raději vybral oddechový čas, aby svým svěřencům vysvětlil, že tudy cesta nevede. Jeho slova padla na úrodnou půdu. Útočník Jindřich se v 52. minutě ve vyložené šanci ještě netrefil, v 54. minutě předvedl další krásnou individuální akci Hemský – 7:2. Kýžené desítky se fanoušci Kohoutů nedočkali. Tyčku trefil Vlček, své šanci neproměnili Fischer se Schejbalem
HLAS PO UTKÁNÍ:
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „S výjimkou první poloviny závěrečné třetiny jsme měli zápas pod kontrolou. Chybělo nám několik hráčů, přesto jsme těžké utkání se silným soupeřem zvládli na jedničku.“
Příští zápas – středa 13. ledna: CHRUDIM - ČESKÁ TŘEBOVÁ (18.30).