Kohouti vykročili do nového roku  správnou nohou

Kohouti vstoupili do roku 2016 správnou nohou. V prvním letošním utkání doma porazili lídra krajské ligy z Moravské Třebové a na vedoucí příčku ztrácejí pouze jeden bod. Nedělní zápas sledovalo 596 diváků, což je rekord probíhající sezony.
Česká Třebová – Moravská Třebová 7:3 (3:0, 3:3, 1:0)
Branky: 11. Jindřich (Fink), 16. Vácha (Schejbal), 20. Hemský (Vlček, Škvor), 27. Vlček (Hemský, Škvor), 32. Schejbal (Váně, Poul), 38. Hemský, 44. Poskočil (Zadina, Hemský) –
37. Faltus (Černý, Čikl), 38. Faltus, 39. Čikl (Černý, Rosendorf).
Rozhodčí: Barek – Plch, Schaffer. Vyloučení: 5:6 (navíc Duba a Rajnoha na 10 minut). Využití: 2:1. Diváků: 596.
Nejlepší hráči: Škvor, Hemský, Vlček.
Česká Třebová: Petr - Škvor, Poskočil, Lesák, Fink, Vácha, Poul - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka, Schejbal, Pelán – Markl, Váně.
Moravská Třebová: Gottwald (32. Vlach) – Rajnoha, Rosendorf, Pokorný, Kvapil, Kutmon, Schneider, Kršňák – Černý, Čikl, Duba – Řehulka, Prokop, Muselík – Faltus, Maška, Aulehla.

Do prvních dvou gólových šancí se dostali hosté, v páté minutě si na domácím brankáři Petrovi vylámal zuby Řehulka, o čtyři minuty později dopadl stejně Černý. Kohoutům dokonale vyšla druhé polovina první třetiny. V 11. minutě našel Fink dlouhým pasem Jindřicha, který se trefil přesně pod horní tyčku – 1:0. Ve stejné minutě mohlo být vyrovnáno, při další šanci Černého se znovu vytáhl gólman Petr.
V 16. minutě předvedl své ofenzivní schopnosti obránce Vácha, po krásném průniku hostující obranou se k němu od Schejbala puk vrátil zpět a Vácha jej zblízka zavěsil do šibenice – 2:0. Ideální možnost ke zvýšení náskoku získali Kohouti v závěru úvodního dějství, při přesilové hře pěti proti třem se prosadil Hemský – 3:0.
Nejkrásnější akci zápasu předvedli Kohouti ve 27. minutě. Do rozhozené moravskotřebovské obrany vlétl ofenzivní obránce Škvor, přihrál na pravé křídlo Hemskému, ten vrátil puk najíždějícímu Vlčkovi, jehož prudká rána se zastavila až v síti – 4:0. V polovině střetnutí se tak trochu opakovala historie z úvodních minut. Gólovou příležitost Černého zmařil pozorný Petr, z protiútoku se přesným švihem prosadil Schejbal – 5:0, který se postaral o střídání hostujících brankářů.
Domácí tým pak na několik minut vypadl ze hry a dal soupeři naději. Kohouti dvakrát chybovali a během necelé minuty dvakrát inkasovali. Střelcem dvou moravskotřebovských branek byl šikovný Faltus – 5:2. Závěr druhé třetiny byl bláznivý. Ve 38. minutě proměnil trestné střílení Hemský – 6:2, jenže vzápětí hráli Kohouti bez vyloučeného Fúzika a z hole Čikla inkasovali potřetí – 6:3.
V čase 40:00 dostal čtyřminutový trest Pokorný, domácí hráli přesilovou hru špatně. Už se zdálo, že ji nevyužijí, když třicet vteřin před jejím koncem doklepával zblízka puk důrazný Poskočil – 7:3. A mohlo být ještě veseleji, kdyby své šance proměnili Vlček se Schejbalem a Zítkou. Zasloužené vítězství bylo na světě, Kohouti porazili rivala z Moravské Třebové i ve třetím vzájemném utkání probíhající sezony.
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Jsem spokojený s výkonem i výsledkem. Důležité bylo, že jsme v první třetině dokázali získat tříbrankový náskok. Pak jsme polevili, nicméně jsme zápas kontrolovali a dovedli do vítězného konce.“

Příští zápas – čtvrtek 7. ledna: POLIČKA – ČESKÁ TŘEBOVÁ (18.30).