V Moravské Třebové Kohouti opět vyhráli
Po dvou prohrách vítězství
Do play-off jdou Kohouti ze třetího místo v tabulce

Závěrečné utkání druhé části krajské hokejové ligy odehráli Kohouti ve středu 20. ledna na ledě vedoucího týmu soutěže, Slovanu Moravská Třebová. Předchozí tři vzájemné duely vyhrál náš tým, ale s ohledem na aktuální formu obou mužstev byl favoritem třebovského derby soupeř. Body ale nakonec patřily Kohoutům. V tabulce jsou Kohouti třetí a chybějící zápas Polička - Hlinsko jej neohrozí, rozhodne však o našem soupeři ve čtvrfinále.

6

Tečka se Kohoutům povedla. V závěrečném utkání druhé části krajské hokejové ligy dokázal náš tým zvítězit v Moravské Třebové. Stojí za zmínku, že Slovan jsme porazili ve všech čtyřech vzájemných utkáních probíhající sezony. Do play off vstoupí Česká Třebová ze třetího místa. Jméno soupeře se však dozvíme až ve čtvrtek 21. 1.večer, po dohrávaném utkání Polička – Hlinsko. Jisté je, že vyřazovací část zahájí Kohouti v neděli 24. ledna doma!!

Moravská Třebová - Česká Třebová 4:6 (3:2, 1:2, 0:2)
Branky: 11. Řehulka (Čikl), 13. Kvapil (Čikl), 19. Rajnoha (Rosendorf, Aulehla), 27. Aulehla (Faltus) – 8. Jindřich (Fischer, Fúzik), 10. Fúzik (Fischer, Jindřich), 21. Vlček (Hemský, Škvor), 30. Poskočil (Hemský, Škvor), 56. Fischer (Jindřich, Fúzik), 59. Fúzik.
Rozhodčí: Kareš – Vepřovský, Říha. Vyloučení: 4:8. Využití: 2:2. Diváků: 318. Nejlepší hráči: Čikl, Aulehla, Kuncek – Škvor, Fúzik, Jindřich, Fischer, Pelán.
Moravská Třebová: Štefl (8. Gottwald) – Kvapil, Rosendorf, Rajnoha, Faltus, Kršňák, Schneider – Řehulka, Čikl, Muselík – Aulehla, Kuncek, Prokop – Mička, Kučera, Kobza.
Česká Třebová: Nimmerrichter (27. Petr) - Škvor, Poskočil, Poul, Fink, Krejnus, Váně - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka, Pelán, Markl.
Domácí hokejisté byli v úvodu aktivnější. Největší příležitost si v 6. minutě vypracoval Prokop, který přešel přes tři protihráče, ale potom narazil na pozorného brankáře Nimmerrichtera. Kohouti se dostali do sedla v 8. minutě, kdy skóroval Jindřich – 0:1. Vzápětí došlo ke střídání domácích brankářů. Náhradní Gottwald udržel čisté konto necelé dvě minuty. Na začátku 10. minuty využili hosté přesilovou hru, přesným švihem se o to postaral Fúzik – 0:2.
Moravskotřebovský Slovan se z tohoto šoku velmi rychle oklepal. Pomohla mu k tomu chyba obránce Poskočila, jehož zaváhání potrestali v 11. minutě přihrávající Čikl se střílejícím Řehulkou – 1:2. Hosté přestali stíhat, příliš často faulovali a to byla voda na rozjetý domácí tým. Slovan využil dvě přesilové hry a najednou bylo všechno jinak. Když na trestné lavici odpočíval Váně, trefil se ve 13. minutě od modré domácí bek Kvapil – 2:2. V závěru první třetině získal Slovan výhodu přesilovky pěti proti třem, kterou ve vedoucí branku proměnil obránce Rajnoha – 3:2. Kohouti pak hráli 67 vteřin ve čtyřech, naštěstí se ubránili. Gólovou šanci Kunceka zmařil gólman Nimmerrichter, podruhé velmi rychlý domácí útočník přestřelil.
Druhá třetina odstartovala střelou Muselíka, kterou s obrovským štěstím vyrážel Nimmerrichter. Vzápětí udeřilo na druhé straně, když ve 21. minutě Vlček zakončil sólový únik perfektně provedeným blafákem – 3:3. O šest minut později se domácí znovu dostali do jednogólového vedení. V okamžiku, kdy v rohu kluziště ležel zraněný Fink, skóroval zblízka Čikl – 4:3. Ani hosté nesložili zbraně. V polovině zápasu se Kohouti radovali z vyrovnání, při přesilovce puk zblízka dorážel do odkryté domácí branky Poskočil – 4:4. V závěru pykali za další fauly Fink s Poskočilem, jejich spoluhráči se nejprve bránili 28 vteřin ve třech a dalších 92 vteřin ve čtyřech. Úspěšně, neinkasovali.
V úvodu závěrečného dějství pálil jasnou gólovku Řehulka. Při vyloučení Čikla hosté nic nevymysleli, po brejku třech (!) domácích hráčů naopak mohli sami inkasovat. Závěrečná desetiminutovka patřila českotřebovským Kohoutům. V 54. minutě se vytáhl domácí brankář Gottwald, který zlikvidoval dvě šance Fúzika. V 56. minutě se domácí obranou protáhl Jindřich, branku sice nedal, ale stačil přihrát volnému Fischerovi, který mířil přesně – 4:5. V čase 58:12 byl na trestnou lavici vykázán hostující Vlček. Hosté vsadili na hru bez brankáře, jenže v čase 58:33 překazil jejich plány pohotovou trefou do prázdné branky Fúzik – 4:6. Stovka českotřebovských fanoušků mohla oslavovat…
Jaromír Jindřich, trenér Kohoutů: „Děkuji mužstvu za velmi dobrý výkon. Po bláznivé první třetině jsme se uklidnili a vrátili se ke hře, která nám přinášela úspěchy. V závěru druhé části soutěže jsme měli těžké rozlosování, přesto jsme dokázali vybojovat třetí místo.“
Příští zápas – neděle 24. ledna: ČESKÁ TŘEBOVÁ - ???? (17.00)