HC Kohouti - HC Světlá nad Sázavou   3:7 (0:2, 2:3, 1:2)
Závěrečné domácí utkání druhé části krajské hokejové ligy odehráli českotřebovští Kohouti v neděli 17. ledna. Jejich soupeřem byl úřadující mistr Krajské ligy z minulého ročníku ze Světlé nad Sázavou. Souboj druhého týmu se třetím byl zahájen v 17 hodin.
Kohouti na soupeře ze Světlé nad Sázavou nestačili , soupeř  byl po celé utkání lepším týmem. Hosté nastoupili bez svého nejlepšího hráče, útočníka Jaroslava Žáka. Zastoupila jej první útočná formace, která vstřelila šest branek. Náš tým se před závěrečným kolem propadl na třetí příčku.
Branky: 27. Zítka (Pelán), 39. Fúzik (Jindřich, Fink), 4. Vlček (Škvor, Hemský) - 8. Křišťan (Varga, Štros), 14. P. Včela (Varga, Blažek), 28. Křišťan (Blažek), 29. Šudoma (Jaroslav Doležal, Štros), 40. Křišťan, 56. Varga (P. Včela, Křišťan), 59. Varga (Šudoma).
Rozhodčí: Čížek – Padevět, Plch. Vyloučení: 6:10 (navíc Dolinský 10+20 minut). Využití: 0:1. Diváků: 444. Nejlepší hráči: Křišťan, Varga.
Česká Třebová: Petr (29. Nimmerrichter) - Škvor, Poskočil, Poul, Fink, Krejnus, Veselý - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka, Schejbal, Pelán – Markl, Fousek, Váně.
Světlá: Koubský – Svoboda, O. Včela, Kubát, Šíma, Špatenka, Venc – Křišťan, Varga, P. Včela – Blažek, Dolinský, Jakub Doležal – Šudoma, Jaroslav Doležal, Štros.
Hosté si cestu za třemi body pevně vydláždili v první třetině. V 8. minutě poprvé zaúřadoval skvělý Křišťan – 0:1. Vzápětí měl ideální možnost k vyrovnání Vlček, ale z dobré pozice přestřelil. Kohouti propadli i při vlastní přesilovce, po rychlém brejku se netrefil hostující Šudoma. Hosté si spravili chuť ve 14. minutě, rychlou kombinací rozebrali domácí obranu a P. Včela vstřelil druhý gól - 0:2. Domácí tým neprobudila ani dvojnásobná přesilová hra (37 vteřin), vážněji nedokázal ohrozit branku Světlé ani při výhodě jednoho muže v poli. Těsně před sirénu chyboval obránce Škvor, střelu P. Včely vytěsnil brankář Petr.
Do druhé třetiny vstoupili Kohouti mnohem lépe. Nejprve kryl gólman Koubský ránu Zítky, vzápětí netrefil odkrytou branku Vlček. Domácí chybělo i více štěstí, protože po střelách Fúzika a Pelána dvakrát zazvonila tyčka.
Domácí se paradoxně prosadili v okamžiku, kdy hráli bez vyloučeného kapitána Vlčka. V čase 26:51 snižoval na rozdíl jedné branky Zítka – 1:2. Závěr oslabení však Kohouti nezvládli. Pouhých pět vteřin před návratem Vlčka nechali na chvíli volného Křišťana, který předvedl instinkt zabijáka – 1:3. A bylo ještě hůř. Uteklo pouhých 45 vteřin a Světlá dokázala přičiněním Šudomy přidat další branku – 1:4.
Vzápětí došlo na střídání českotřebovských brankářů. Ve 35. minutě ujel Vlček, puk však napálil jen do brankáře Koubského. V závěru druhého dějství se Kohoutům, bohužel jen na chvíli, zablesklo na lepší časy. Domácím vrátil naději v čase 38:51 přesným švihem Fúzik – 2:4. Za okamžik bylo všechno jinak. Hrubku obránce Veselého totiž v čase 39:17 bleskově potrestal Křišťan – 2:5. Bylo hotovo.
V závěrečné třetině si hokejisté Světlé nad Sázavou zasloužené vítězství pohlídali. Ve 49. minutě dovolili Vlčkovi vykřesat malou naději – 3:5. Závěr patřil hostujícímu mužstvu. Výborně hrající Varga vstřelil během necelých tří minut dvě branky a debakl Kohoutů byl na světě – 3:7.
Vladimír Vaněk, manažer klubu: „Soupeř se na utkání lépe připravil a byl
 o třídu lepší, to je realita. První útok Světlé si na ledě dělal, co chtěl. Naše mužstvo předvedlo jeden ze svých nejslabších výkonů.“

Příští zápas – středa 20. ledna: MORAVSKÁ TŘEBOVÁ - ČESKÁ TŘEBOVÁ (19.00)