Velká cena České Třebové v judu žactva a mládeže           

Ve dnech 23.-24.1.2016 náš oddíl JUDO Česká Třebová pořádal 5. ročník VC České Třebové. S radostí můžeme konstatovat, že každoročně se naše soutěž stává oblíbenější a počty závodníků neustále rostou. V letošním roce jsme se dostali na číslo 450 judistů ze 60 oddílů (z celé ČR, Polska a Slovenska). Tímto počtem účastníků se řadíme k největším turnajům, které se v ČR konají. Náš oddíl reprezentovalo 32 judistů, kteří vybojovali celkem 14 medailí.
 
Naši medailisté :
1.místo – Petra Vážková, Antonín Kobza, Vít Škrkoň, Tomáš Verner, Ondra Málek, Jakub Verner
2.místo – Magda Klimešová, Ondra Málek, Tadeáš Baštář
3.místo – Kristýna Štusáková, Martina Paarová, Zora Zemánková, Matěj Řezníček, Maxim Chromý
5.místo – Anastázie Sýkorová, Jan Janíček
7.místo – Pavel Imrich, Dominik Štusák, Josef Velebný
.
V hodnocení týmů jsme obsadili :
kategorie mláďat – 8.místo
kategorie mladší žáci – 6.místo
kategorie starší žáci – 8.místo
kategorie dorost – 1.místo
 
Kompletní výsledky zde:
vysledkova_listina_U13_U15_U18
Poradi_klubu_U11,Poradi_klubu_U13,Poradi_klubu_U15,Poradi_klubu_U18
tabulky_U11tabulky_FU13tabulky_FU15tabulky_FU18tabulky_MU13tabulky_MU15tabulky_MU18
.
Také nesmíme zapomenout poděkovat všem trenérům a rodičům, kteří nám se soutěží pomáhali a zajistili tak hladký průběh v obou soutěžních dnech.

Fotografie z odpoledních soutěží v sobotu 23. ledna:


Jak hodnotit judistický rok 2015??

Tento uplynulý rok opět řadíme mezi velmi úspěšné. A proč? Můžeme se neustále pyšnit velmi stabilní členskou základnou, která se již několikátým rokem pohybuje kolem 100 judistů (převážně dětí) a i to nás řadí mezi nejsilnější oddíly v ČR.
Další silnou stránkou je náš zkušený trenérský tým, který začínají posilovat už i naši mladí odchovanci. V této době máme 14 aktivních trenérů, kteří pravidelně navštěvují tréninkové jednotky a jezdí s dětmi po soutěžích. K nim musíme připočítat i několik cvičitelů, kteří je doplňují
 
A sportovní výsledky?
Rok 2015 byl ve znamení zkvalitnění tréninkové přípravy, kdy jsme se i více účastnili zahraničních turnajů a soustředění (Polsko, Francie, Maďarsko, Německo). A že se nám to daří, ukazují naše výsledky. I přes postup většiny dětí do vyšších věkových kategorií, jsme dokázali získat na pěti nominačních turnajích „Českých pohárech“ fantastických 21 medailí (4 zlaté, 7 stříbrných a 11 bronzových). Nejvíce sledovanými soutěžemi a vrcholem sezóny byly ale Přebory a Mistrovství ČR, na které se účastníci musí kvalifikovat. Z našeho oddílu se to povedlo hned 19 závodníkům, kteří přivezli 5 medailí. První medaili získal KAREL GREGAR, kdy se mu jako dorostenci podařilo vybojovat 3.místo v kategorii juniorů ve váze do 60kg.
Po republice juniorů následovalo MČR pro kategorii dorostu. Tam si další medaili opět vybojoval KAREL GREGAR – tentokrát stříbrnou. Ve stejné váhové kategorii získal ještě bronzovou medaili i VÍT ŠKRKOŇ. Dalšími našimi medailistkami byly dvě děvčata, kdy ve váze do 36kg vybojovala 3.místo MAGDA RYŠAVÁ ve věkové kategorii starších žákyň. A jako poslední nám velikou radost udělala PETRA VÁŽKOVÁ, která v kategorii mladších žákyň získala titul PŘEBORNICE ČR, a to ve váze do 52kg.
 
Výsledky z PČR a MČR :
PETRA VÁŽKOVÁ – PŘEBORNICE ČR mladších žákyň
KAREL GREGAR – 2.místo na MČR dorostu, 3.místo na MČR juniorů
VÍT ŠKRKOŇ – 3.místo na MČR dorostu
MAGDA RYŠAVÁ – 3.místo na PČR starších žákyň
ZUZANA GREGAROVÁ – 5.místo na MČR dorostenek a 9.místo na PČR st. žákyň MATĚJ ŘEZNÍČEK – 7.místo na PČR mladších žáků
JAKUB VERNER – 7.místo na PČR mladších žáků
PAVEL IMRICH – 7.místo na PČR mladších žáků
MAXIM CHROMÝ – 9.místo na PČR mladších žáků
ONDŘEJ MÁLEK – 9.místo na PČR starších žáků
Nesmíme ale také zapomenout na nejmladší judisty, kteří také vozí medaile ze soutěží, jako jsou Polabská liga, Velké ceny, …a jsou naším velkým příslibem do dalších let.
Všichni naši závodníci potvrdili, že loňské výsledky nebyly náhodné a věříme, že rok 2016 bude ještě lepší. Cílem pro nás trenéry bude další zlepšování tréninkových jednotek a s tím spojené i zázemí, abychom v budoucnu měli republikových medailistů ještě více.
 
JUDU ZDAR