VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA 16. - 17. 1.

17. 1. 2016 2.LIGA ŽEN: Česká Třebová – Střešovice

Dne 16.1. 2016 se v novém roce představili na domácí palubovce třebovská děvčata poprvé a hned s nelehkým soupeřem, s kterým bojují o druhé místo v tabulce a to s družstvem pražských Střešovic. Zcela ojediněle se sešly v plné sestavě ( 9 kousků)   a očekávaly nelehký boj. Druhé místo za rozjetým družstvem Hlincovky chtěly udržet a od začátku vstoupily do utkání s tím, že neberou nic jiného než dvě vítězství. V prvním i druhém zápase se dařilo odtáhnout hostující hráčky výborným servisem a pěknou hrou v poli. A i když Střešovice bojovaly, někdy až neuvěřitelně odhodlaně a vracely co se dalo, útoky našich hráček měly větší úspěšnost a při sobotním odpoledni jsme se mohli radovat nejen z krásné zlaté medaile Gabči Soukalové (té se fandilo v pauze mezi zápasy J), ale i z dvou vítězství v II.lize. Stav zápasů : 3:0 a 3:1. Druhé místo v tabulce je stále naše J. Děkujeme všem příznivcům, kteří chodí do haly podpořit naše družstvo za pěknou atmosféru!!! V té se bojuje hned o něco lépe J
Ještě nutno podotknouti, že nás do druhé poloviny soutěže opustila blokařka Pája Duspivová (hostování do Švýcarska), ale podařilo se nám získat skvělou náhradu a to opět Páju, ale Tomanovou (hostování ze Žamberka). Hrály: Horáková I., Janďourková R. Dejdarová H., Trávníčková P., Šemberová M., Tomanová P., Totušková L., Gottwaldová L., Mikulecká B.

1. LIGA JUNIOREK Sk. E 16. 1. 2016  ČESKÁ TŘEBOVÁ

V sobotu dne 16. 1. 2016 hostíme družstvo TJ Junior Brno, které je na druhém místě 1. ligy juniorek skupiny E a již má jistou účast v příštím ročníku 1. ligy juniorek.
TJ  SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ JUNIOR BRNO   0 :  3  12:25, 20:25, 20:25
TJ  SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ – TJ  JUNIOR BRNO   1 :  3  22:25, 25:20, 24:26, 17:25
Nečekám žádnou velkou slávu od českotřebovských dívek, protože dívky byly s Gymnáziem na lyžařském kurzu a to se většinou následně negativně ukáže na jejich hře. No, co k tomu dodat? Bez chuti, bez zájmu, bez bojovnosti, tím pádem i velkým množstvím vlastních chyb hrajeme první zápas.  Trochu se chytíme v koncovce třetího setu, ale to již soupeř bodově vedl a povolil v koncentraci. Prohráváme 0:3 první zápas. Druhý zápas je zcela jiný, dívky se již trochu „srovnaly“, a hlavně na jejich herním projevu bylo vidět, že konečně „chtějí hrát“.  Nahrávačku L. Klimkovou bolela hlava, takže do druhého zápasu nenastoupila jako nahrávačka, N. Foldynová a hrála dobře. Rozhodující pro celý vývoj 2. zápasu byl třetí set, který dívky prohrály v koncovce setu svými chybami 24:26. Poslední set, “ byl již z naši strany odevzdaný“. Prohráváme po velice slušném výkonu 1:3.
Hrála a střídala: kapitánka Šplíchalová Veronika, Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Klimková Linda, Foldynová Natálie, Voleská Kristýna, Nerudová Monika

KRAJSKÝ PŘEBOR KADETEK, 17. 1. 2016  POLIČKA
V neděli 17. 1. 2016 odjíždíme do Poličky k dalším kolům  KP – Pce – KKY .
TJ  SPARTAK  POLIČKA  -  TJ   SOKOL  ČESKÁ TŘEBOVÁ  0 :  3  13:25, 25:27, 21:25
TJ  SPARTAK  POLIČKA  -  TJ   SOKOL  ČESKÁ TŘEBOVÁ  0 :  3  14:25, 11:25, 9:25
Začínáme dobře a bez problémů vyhráváme 1. set. Bohužel začínám mít obavy z laxního přístupu dívek k odehrání dalších setů.  To se projevilo již v koncovce prvního setu, a ač dívky na tuto skutečnost upozorňuji, stává se skutečností.  Hrajeme bez zájmu, úsilí a dívky to nebaví. Soupeř se „začíná zvedat“ a dokonce v koncovce vede, 23:24, ale českotřebovské dívky zaberou, a set ještě vyhrávají 27:25. Třetí set je podobný druhému, ale dívky již nepustí soupeře do koncovky. Do každého setu střídáme H.Václavkovou a M. Nerudovou. Vyhráváme po nepřesvědčivém výkonu 3 : 0.
Druhý zápas hrajeme s N. Foldynovou na postu diagonální hráčky, V. Šplíchalová hraje na smeči,          a mimo blokařek se střídají všechny dívky. Dokonce střídáme nahrávačku L. Klimkovou a místo ní jde K. Voleská, nahrává N. Foldynová.  Druhý zápas dívky bavil a dle toho jejich hra vypadala. Vyhráváme oba zápasy 3:0.
Pod vedením R. Hanzelky hrála a střídala: ©Veronika Šplíchalová, Linda Klimková, Kristýna Bělková, Tereza Pešková, Kristýna Voleská, Natálie Foldynová, Hana Václavková, Monika Nerudová.

0

Již jsme jednoznačně na pevním místě KP – Pce kadetek a budeme hrát kvalifikaci do 1. ligy kadetek.

Zapsal R. Hanzelka

16. – 17. 1. 2016 MLADŠÍ ŽÁKYNĚ

O víkendu 16.-17.1. 2016 sehrály hráčky mladších žákyň 7 utkání v soutěži krajského přeboru Pardubického a Olomouckého kraje.
KP PARDUBICKÉHO KRAJE:
V sobotu se holky (N. Hyláková, A. Dušková, K. Vernerová, L. Blažková, K. Paarová, S. Šmídová, A. Verešpejová, V. Bicanová, E. Pešková a E. Kráčalová) po ne zcela vydařeném zápasu proti týmu Svitav rozehrály a následně porazily družstvo Lanškrouna a Poličky B.  Výsledky soutěže Krajský přebor mladší žákyně Lanškroun, Žichlínek 16. 1. 2016

A              B

1. SY        1. PA

2. ČT        2. DÚ

3. PO B    3. PO A

4. LA        4. ŽI

Další kolo se hraje v Dolním Újezdu 23. 1. 2016 /obě skupiny/.

A: SY, ČT, PO B, LA

B: DÚ, PO A, LA, ŽI

Krajský přebor OLOMOUCKÉHO KRAJE:

V neděli se holkám (S. Šmídová, A. Verešpejová, V. Bicanová, E. Pešková, L. Blažková, A. Dušková, N. Hyláková, K. Vernerová) dařilo o něco víc a ze Šumperku si po čtyřech odehraných utkáních (Šumperk, Olomouc C, Moravská Třebová, Přerov A) odvezly čtyři výhry. Celkově holky předvedly v průběhu víkendu pěkné volejbalové výkony.

17. 1 2016 KP PŘEHAZOVANÁ - DÍVKY

V neděli 17.1.2016 bylo na pořadu 3. kolo Krajského přeboru přehazované dívek. V letošním ročníku je do soutěže v Pardubickém kraji přihlášeno 39. družstev, rozdělených do čtyř výkonnostních skupin.
Družstvo Č. Třebová A ve složení Zuzka Havránková, Marťa Klementová a Barča Koubová odehrálo svoji skupinu "B" ve Chvaleticích. Holkám se velmi dařilo, z devíti zápasů šest vyhrály a třikrát prohrály. Postupují do elitní skupiny "A". Děkujeme za pomoc s dopravou p. Havrákovi.
Trenér - Jitka Koubová
Družstvo Č. Třebová C – nastoupilo ve třetí výkonnostní skupině ve složení: Charouzová, Očenášová, Polášková, Šindelářová. Děvčata zahrála výborně a ve skupině obsadila první místo a tím si zajistila postup do druhé skupiny.
Družstvo Č. Třebová D – nastoupilo také ve třetí výkonnostní skupině v tomto složení: Adamová, Kaplanová, Kovářová, Peterková. Děvčata zahrála také velmi dobře. Celkové umístění se počítalo na rozdíl míčů, jelikož tři družstva měla stejný počet bodů. O výsledku a od postupu do druhé skupiny nás nakonec dělil pouze rozdíl míčů mezi druhým a třetím místem. V celkovém hodnocení děvčata nakonec obsadila čtvrté místo.
Družstvo Č. Třebová B – nastoupilo ve čtvrté skupině ve složení: Drymlová, Dvořáková, Lánová, Preislerová, Zemanová. Děvčata obsadila 6 místo. Podařilo se nám vyhrát dva zápasy, 2x remízovat.  Hodnotím to úspěšně, protože v tomto družstvu jsou tři děvčata, která s volejbalem začala později a tak sbírají prvotní zkušenosti.
Děkujeme také rodičům a prarodičům za výpomoc s dopravou a vedením družstva „C“.

A skupina: pořadatel Svitavy: SY A, B, C, DÚ C, LA A, B, C, CHO A, PO A, ČT A
B skupina: pořadatel D. Újezd: DÚ A, B, D, SY D, CHO B, PO C, LI A, LA G, ŽI A, ČT C
C skupina: pořadatel Polička: PO B, C, CHV, LA D, F, ČT D, SY E, DÚ F, VMA, CHO C
D skupina: pořadatel Žichlínek: ŽI B, C, LI B, C, LA E, VM B, ČT B, CHO D, DÚ E

Volejbal-přehazovaná trojic – chlapci Vysoké Mýto / Letohrad

V neděli jsme odjížděli do Letohradu a Vysokého Mýta k odehrání druhého kola v přehazované trojic chlapců. Vysoké Mýto pořádalo skupinu A, ve které hrálo naše třebovské Áčko. Bohužel klukům se tuto skupinu udržet nepodařilo. Na hřišti se jim tolik nedařilo. Soupeři byli na hřišti aktivnější a převyšovali nás zejména v útoku. Proto zcela zaslouženě naši kluci spadli do skupiny B. Pro příští kolo tak mají velkou motivaci dostat se zpět. V Letohradě se hrála skupina B, ve které jsme měli dvě družstva – B a C. Minulé kolo klukům z družstva ČT B postup do skupiny A těsně utekl. Nyní už si postup uniknout nenechali, a po velmi dobrém  výkonu postoupili. Naše věkově nejmladší družstvo ČT C je velkým příslibem do budoucna, každé kolo přidávají více vyhraných bodů, a tak se mohou radovat z prvních úspěchů. Radka Benešová. Další kolo přehazované se odehraje ve Svitavách dne 6. 3. 2016.