VOLEJBALOVÉ VÝSLEDKY SOKOLA 23. - 24. 1.

Česká Třebová - Braník     

Poslední lednový zápas nás čekal v Praze na Braníku. Jelikož byl začátek prvního utkání stanoven již na 9:00, byly jsme nuceny odcestovat vlakem již v 5:38 ráno, abychom vše pěkně stihly. Při příchodu na Českotřebovské nádraží jsme ale věděli, že České dráhy nejsou úplně na naší straně J Vlak, kterým jsme měli cestovat, měl už 60 minut zpoždění.  Ranní čekání v Třebové a půl hodinka cesty z Pražského nádraží na halu soupeřek znamenala příchod do tělocvičny v 9:08 a začátek zápasu v 9:15 J Tedy bez rozcvičky J To nás ale neodradilo od pěkného výkonu a porážíme soupeřky 3:0. Druhý zápas byl o dost bojovnější z pohledu soupeřek – dařilo se jim na útoku i v poli, nezalekly jsme se a vedeme už 2:0. Ve třetím setu jsme však udělaly spousty nevynucených chyb a soupeřky nás stahují na stav zápasu 2:1. Body si však chceme v pražské sněhové kalamitě odvézt všechny a po velké a vyrovnané bitvě připadá další tří bodový zisk, nám. Poslední set vyhráváme stavem 25:23 a jsme rády, že držíme i nadále druhé místo v tabulce.

Hrály: Horáková I., Janďourková R., Trávníčková P., Gottwaldová L., Šemberová M., Totušková L., Dejdarová H., Bělková K. a Pešková T.

24. 1. 2016  1. LIGA JUNIOREK SK. E    LANŠKROUN

V neděli dne 24. 1. 2016 odjíždíme do Lanškrouna k poslednímu kolu základní skupiny E 1. ligy juniorek.  Družstvo z Lanškrouna je také ve skupině, která bude hrát baráž o udržení v lize juniorek, takže se bude každý uhraný bod započítávat do skupiny o udržení.

VO TJ LANŠKROUN – TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  3 :  1  22:25, 25:22, 25:23, 25:21

VO TJ LA:NŠKROUN – TJ SOKOL ČESKÁ TŘEBOVÁ  3 :  2  23:25, 25:21, 25:15, 13:25, 16:14

První zápas byl z obou stran zahrán velice špatně. Nebyl to pěkný volejbal, družstva dělala obrovské množství chyb. Českotřebovské dívky začaly lépe a vyhrály pevní set. Ve druhém setu vedly dokonce 18:14, ale nebyly schopné dohrát set do vítězného konce. Ve třetím setu byl stav 23:23, ale opět neuhráváme koncovku setu. V průběhu 4. setu byl soupeř lepší a po zásluze vítězí 3 : 1.

Průběh druhého zápasu 1. setu je stejný, hrajeme lépe a vyhráváme první set. Ve druhém setu je lepší soupeř a vítězí 25:21. Ve třetím setu nám dá pořádnou “dardu“, vyhrává 25:15. S vědomím, že se snad českotřebovská děvčata porazí sama, přestal Lanškroun hrát. Čtvrtý set vyhráváme a soupeři  vracíme „dardu“, 25:12. Nastupujeme do rozhodujícího setu a dívkám se daří. Otáčíme stranu za stavu 8:4 pro naše děvčata. Bohužel po otočce máme problém přijmout velice kvalitní servis soupeře a stav je vyrovnaný 9:9, dále 12:11, 13:13, 14:14. V koncovce tohoto rozhodujícího setu, nejsou děvčata schopná složit míč, ale pouze přehrávají. No a to se trestá. Prohráváme druhý zápas 2:3.

Hrála a střídala: kapitánka Šplíchalová Veronika, Bělková Kristýna, Pešková Tereza, Klimková Linda, Foldynová Natálie, Voleská Kristýna, Nerudová Monika, Václavková Hana, Bečičková Michaela

Ve skupině „O“ (spojené sk. E+F) nám jsou za soupeře družstva: Kylešovic, Nového Jičína a Šumperka, s kterými budeme hrát v termínech:

Doma                                                                                                                                                                 
6.2.2016 Nový Jičín
27.2.2016  Kylešovice
19.3.2016  Šumperk
Venku
13.2.2016 Šumperk
5.3.2016 Nový Jičín
27.3.2016 Kylešovice
Zápasy s družstvy Dolního Újezdu a Lanškrouna ze základní skupiny E, se nám započítávají do tabulky „O“.
To samé družstvům skupiny F.  
 

24. 1. 2016 VOLEJBALOVÝ TURNAJ KADETŮ

PŘEBOR JHM KRAJE.Dne 24. 1. 2016 jsme doma v České Třebové uspořádali 3. kolo přeboru Jihomoravského kraje. Soupeři nám bylo družstvo Brna, Šlapanic a Vyškova. Dnešního turnaje se účastnili : Kadlec, Hubáček, Skřivánek, Pejchal, Šplíchal, Lukáš, Renčín, Kohoutek a Koudelný.
V prvním zápase jsme narazili na družstvo Brna. Družstvo tvoří věkově starší žáci, ale kluci prošli výběrem a trénují až 9 týdně, což bylo na hřišti vidět. V druhém setu hosté vystřídali nahrávače a průběh setu byl hodně vyrovnaný, i přesto, že jsme tako točili se sestavou a dostali prostor na hřišti i hráči z lavičky.
V druhém zápase jsme se utkali s družstvem Šlapanic a do hry zasáhli opět všichni hráči a přesto to stačilo na naše vítězství 2:0.
Do třetího zápasu proti Vyškovu    nastoupila základní sestava a soupeře lehce přehrála. Do druhého setu jsme sestavu opět prostřídali, takže Kadlec a Skřívanek zůstali mimo hru. Kluci z lavičky předvedli výborný výkon s velkou dávkou bojovnosti a jen díky smůle a dvou zbytečným chybám v koncovce prohráli set 26:28. Do rozhodujícího setu nastoupila opět základní sestava. Bohužel nedokázala rozjetého soupeře zastavit. Prohra výsledkově mrzí, ale z pohledu vývoje a vyzrávaní družstva, turnaj splnil to co jsme od něj očekávali.
Kluky za dnešní výkon musím pochválit. Kvalita hry jde nahoru, všichni předvedli bojovný a kvalitní výkon. Dařila se nám hra středem sítě, útok z kůlu u obrana v poli. Na čem musíme zapracovat je mezihra, která není ještě ideální.
Za oddíl volejbalu Č. Třebová Michal Kadlec

23. 1. 2016 KRAJSKÝ PŘEBOR STARŠÍCH ŽÁKYŇ

skupina A, 23.1.2016, 5.kolo, pořadatel TJ Svitavy

 

I přes zaváhání jsme stále na průběžném 1.místě

 

TJ Svitavy - TJ Sokol Česká Třebová -  3:2

turnaj na žádost Svitav předehráváme už v sobotu 23.ledna. Zápas je jak na houpačce. Vyhráváme první set, druhý a třetí set vyhrávají domácí. Srovnáme na 2:2 a v tiebreaku proháváme 15:10.

 

TJ Sokol Česká Třebová - VO TJ Lanškroun  2:3

Zápas podobný předcházejícímu. Z naší strany v obou zápasech vyrábíme velké množství vlastních nevynucených chyb. Na začátku druhé poloviny soutěže se není čemu divit. V trénincích se zaměřujeme převážně na fyzickou kondici.

 

TJ Svitavy - VO TJ Lanškroun  0:3

 

Hráčky: L. Farago, S. Horská, T. Kahounová, A. Kohlerová, V. Koubová, N. Kubátová, M. Kubištová, A. Linhartová, A. Říhová. Chyběla nemocná V. Vomáčková a L. Rybková

 

Trenéři: J a J Koubovi

 

Další kolo se hraje 7. 2. 2016.

A skupina: pořadatel Polička: začátek v 8 hodin: PO, LA A, SY

B skupina: pořadatel Litomyšl: LI, ČT, LA B

C skupina: pořadatel D. Újezd: DÚ, MT, CHO

 

Celkové pořadí:

 

1. ČESKÁ TŘEBOVÁ             45bodů

2. LANŠKROUN  A               40

3. SVITAVY                           39

4. POLIČKA                            32 

5. LANŠKROUN  B                 17

6. DOLNÍ ÚJEZD                     16

7. CHOCEŇ                              15

8. MORAVSKÁ TŘEBOVÁ    14

9. LITOMYŠL                           5

24. 1. 2016 BMV SVITAVY.

V neděli 24. 1. 2016 jsme se v ranních hodinách sešli na vlakovém nádraží, abychom vyrazili na další turnaj v barevném minivolejbalu, tentokrát do Svitav. V naší žluté kategorii (2. třída ZŠ) jsme měli přihlášených pět družstev. Všechna družstva se chtěla pokusit o co nejlepší výsledek, ale hlavně a to je to nejdůležitější, pobavit se a zasportovat si. Družstva byla rozdělena do třech skupin. Družstva chlapců hrála ve složení ČT A – Kuba Simon, Karel Sixta (3. místo ve skupině B), ČT B – Tomáš Felgr, Honza Vávra, Honza Homoláč (2. místo ve skupině C) a ČT E – Josef Drašnar, Hugo Špais a Štěpán Vébr (8. místo ve skupině C).  Děvčata hrála ve složení ČT C – Rozárka Zahálková, Lucie Felgrová (8. místo ve skupině A) a ČT D – Karolína Cetkovská, Karolína Štantejská (7. místo ve skupině B).

Chlapci i děvčata podaly dobrý výkon a bojovaly o každý míč. A i když ne vždy se vše povedlo dle jejich představ, nevzdaly se a bojovaly dál. Pro některé to byl jejich první volejbalový turnaj.

Za dobrými výsledky hráčů stojí i Hana Dvořáková, která se svým trenérským týmem vedla děti v minulé sezóně a částečně i v té letošní.

Další turnaj v barevném minivolejbalu se uskuteční 27. 3. v Dolním Újezdu.                                         Felgr a J. Fišar