Kohouti přidali výhru v Poličce

Výborně. Kohouti na ledě předposlední Poličky, která dvě poslední utkání vyhrála, neponechali nic náhodě. Po skvělém nástupu získali tříbrankové vedení, polovinu branek nastřílel náš tým z přesilových her. Dařilo se druhému útoku, který vstřelil pět branek. Hattrickem a jednou přihrávkou se blýskl útočník Jakub Fúzik.
Polička - Česká Třebová 4:6 (0:3, 2:2, 2:1)
Branky: 31. Gregar (Dvořák), 34. Gregar (Bednář, Vápeník), 48. Hejtmánek (Bednář, Gregar), 60. Boháček (Pazourek) – 4. Fúzik (Fink, Jindřich), 11. Fischer (Fúzik, Jindřich), 14. Fischer (Fink, Poul), 24. Hemský (Škvor, Vlček), 30. Fúzik, 44. Fúzik (Śkvor).
Rozhodčí: Kareš – Mrázek, Padevět. Vyloučení: 5:2. Využití: 0:3. Diváků: 255. Nejlepší hráči: Gregar - Fúzik, Jindřich, Fischer.
Polička: Vašátko – Vítek, J. Hejtmánek, Musil, Vápeník, Dvořák, L. Hejtmánek – Gregar, Bednář, Szilva – Krajíček, Švejda, L. Boháček – J. Boháček, Zobač, Jindra – Peňáz, Havlíček.
Česká Třebová: Nimmerrichter - Škvor, Váně, Vácha, Poul, Fink - Hemský, Vlček, Zadina – Fischer, Jindřich, Fúzik – Zítka, Schejbal, Markl.
Přesilové hry, to byla ve čtvrtek velmi silná zbraň Kohoutů. K využití první přesilovky jim stačilo pouhých 7 vteřin, ve 4. minutě se po šikovné teči prosadil Fúzik – 0:1. Parádní akci předvedla druhá českotřebovská formace v 11. minutě, po ose Jindřich – Fúzik – Fischer putoval puk podruhé do branky Poličky – 0:2. O tři minuty později využili hosté další přesilovou hru, svoji druhou branku vstřelil Fischer – 0:3. První třetina mohla pro domácí skončit katastrofou. Kdyby slibné šance proměnili Hemský, Schejbal, Jindřich, Vlček a dvakrát Fúzik, bylo po zápase…
Pohodu českotřebovského týmu umocnil začátek druhé třetiny, ve 24. minutě se po skvělé přihrávce Škvora střelecky prosadil Hemský – 0:4. Vzápětí si dvě gólové příležitosti vypracovali hokejisté Poličky, jenže Szilva a po něm Bednář pozorného brankáře Nimmerrichtera nepřekonali. Přesně v polovině střetnutí se rychlým švihem trefil Fúzik – 0:5.
Bojovná Polička nic nevzdávala. Naději vykřesal Gregar, který pláchl českotřebovským obráncům a zavěsil pod horní tyčku – 1:5. Rychlou odpověď měl na své holi Vlček, který však z ideální střelecké pozice přihrával spoluhráčům. Kohouti se potom úspěšně bránili ve čtyřech, krátce po návratu vyloučeného obránce Váchy však obránci znovu zapomněli na Gregara, který opět nezaváhal – 2:5. Závěr druhého dějství měl stejný scénář, bez využití zůstaly šance Jindřicha, Zadiny a Fischera.
V úvodu závěrečné třetiny měli Kohouti výhodu další přesilové hry (79 vteřin). Hráli ji špatně, po úniku Gregara vše zachraňoval gólman Nimmerrichter. Domácí pak doplatili na další vyloučení, když nedovolený zákrok Pazourka potrestal rychlým a přesným švihem Fúzik – 2:6. Polička kousala až do konce. Po gólech J. Hejtmánka – 3:6 a L. Boháčka – 4:6 snížila na rozdíl dvou branek, víc toho naštěstí nestihla. Kohouti v závěru další góly nepřidali, své šance neproměnili Fúzik a Schejbal.
Vladimír Vaněk, manažer Kohoutů: „Jsme spokojeni. Chybělo nám několik hráčů základní sestavy, přesto jsme dokázali vybojovat tři body. Hráčům, kteří nastoupili, je třeba poděkovat. Výhra je nejlepší pozvánkou na naše nedělní domácí střetnutí s Litomyšlí.“

Příští zápas – neděle 10. ledna: ČESKÁ TŘEBOVÁ – LITOMYŠL (17.00).